שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

פורום אקטואליה
פורום בנושאים אקטואלים שעל סדר היום הציבורי.

אריאל זילבר:|"שכחו אותי, המצב הכלכלי רע"

אריאל זילבר:|"שכחו אותי, המצב הכלכלי רע"
פורסם לפני 4554 ימים     מאת אמיר לבנוני     סה"כ תגובות: 15     תגובה אחרונה לפני: 4547 ימים

"שכחו אותי, המצב הכלכלי רע"

שנה קשה עברה על אריאל זילבר מאז הביע תמיכה ביגאל עמיר ונדחק אל שולי החברה. הדיסקים הוצאו מהחנויות ולהופעות כבר לא מזמינים אותו. אך קשיי הפרנסה רק החריפו את התבטאויותיו: בראיון לקראת אלבומו החדש, בהוצאה פרטית, הוא סוגר חשבון עם כולם - מאנשי התקשורת ועד ראש הממשלה

בשקט וכמעט בלי שנרגיש, מוציא בימים אלה אריאל זילבר אלבום חדש. בשנות ה-80 הייתה השקת דיסק של היוצר מלווה בהרבה רעש, בסינגלים ברדיו ובהופעות, אך היום, לאחר שורה של התבטאויות חריפות ובהן תמיכה ביגאל עמיר והטחת עלבונות בהומוסקסואלים, התקליט החדש מופץ בשקט.

באופן פרטי ולא באמצעות חברת תקליטים, באתרי האינטרנט ולא בחנויות תקליטים, ביו-טיוב ולא בערוצי
הטלוויזיה. "רק דיברתי נגד התקשורת וכולם עזבו אותי", הוא אומר. "בשבילם כבר לא הייתי שווה כלום".

באלבומו החדש של זילבר שבעה שירים. שיר הנושא "פוליטקלי קורקט", מתאר את אירוע פינוי המתנחלים אותו הוא מכנה "גירוש". ברצועה אחרת הוא מזכיר לדן חלוץ, אהוד אולמרט ועמרי שרון ש"יש דין ויש דיין". בהמשך הוא כותב "הממשלה כולה כמו שרון בקומה".

הפכת להיות זמר פוליטי.
"מהיום שבו הגדירו את הנרצחים בפיגועים 'קורבנות השלום' הבנתי שאני חייב להתעסק בזה, להפסיק להיות שפוט של התקשורת".

למה ההגדרה הזו כל כך הפריעה לך?
"אמרתי לעצמי מה זה 'קורבנות השלום'? זה טירוף זה לא יאומן. אנחנו משלמים כל הזמן את קורבנות השלום בשביל האידיוטים? זה לא נראה לי הגיוני והתחלתי להיות יהודי ולא להתייחס לכל השקרים שסיפרו לי".

הפרשייה החדשה של אולמרט תזכה לשיר חדש?
"ראש הממשלה כבר לא מעניין אותי, זה אפילו לא שווה יריקה. הוא אפילו לא שווה את השיחה הזאת עליו. אין טעם בכלל להתייחס למה שקורה. יש פה שחיתויות בלי סוף, כמעט בכל מערכת אפשרית, וכולם עושים מה שבראש שלהם. גם הוא כמו שרון יקבל את המכה שלו".

חייב להיות קיצוני

המחיר שאתה משלם על ההתבטאויות הללו הוא גדול. אתה לא מצטער על כך?
"אני לא יודע איזה מחיר אני משלם, אבל אני מעדיף את זה מאשר להיות שבוי. כשאתה הולך נגד התקשורת אז אתה כבר לא רלוונטי. פתאום מי שחיבב אותך במשך שנים הפסיק לאהוב אותך ואת השירים שלך".

איזה תגובות אתה מקבל ברחוב?
"אני די מנותק מהברנז'ה, ואם אני מסתובב ברחוב זה עם האנשים הפשוטים. אני בעיקר מקבל תגובות כמו 'אתה נותן לנו כוח', וכמעט לא תגובות קיצוניות לצד השני. אולי מי שחושב שאני זיפט לא אומר לי כלום".

אתה לא מתחרט על המהפך הזה, על הדעות הקיצוניות?
"אני חייב להיות קיצוני כי אין לי ברירה אחרת. הקיצוניים של הצד השני גירשו אלפי יהודים. יש בעם הזה אויב פנימי, שפועל נגד המדינה, ואותו צריך למגר. אני נלחם בשביל זה. עד שזה יקרה אני שלם עם עצמי לגמרי".

העובדה שאתה צריך למכור דיסקים באופן עצמי לא מאכזבת?
"אחרי ההתבטאויות שלי הוציאו את כל הדיסקים שלי מהחנויות, אז עכשיו אני מוכר דרך האינטרנט. אין לי יותר מדי ברירות".

איך המכירות?
"העסקים לא משהו. בסופו של דבר זה הכל עניין של פרסום, ודרך האינטרנט זה מוגבל".

היום של זילבר, אשר מתגורר ביישוב מתת שבצפון, נפתח בתפילת שחרית ונמשך בעשיית מוזיקה. לאחר מכן הוא חוזר לבית הכנסת להתפלל מנחה, חוזר לנגן ואז להתפלל ערבית. בין לבין הוא גם דואג לקחת ולהחזיר את בתו מבית הספר. בערבים, הזמר שבעבר היה ממלא אולמות ברחבי המדינה, כמעט ולא מופיע.

"עברו עלי חודשים קשים מאוד", הוא אומר בגלוי, "זו הייתה תקופה שבה הרגשתי שהתקשורת הפנתה אלי את הגב, שכחו אותי. כולם ניסו להראות לי כמה שהם לא סובלים אותי".

איך התפרנסת בתקופה הזאת?
"הסתדרתי, אבל עכשיו המצב הכלכלי רע וכבר מתחילים קצת לדאוג. אני מקווה למכור קצת עותקים מהדיסק החדש שלי. מה עוד אני יכול לעשות? אני מקווה שיהיה בסדר".

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

מאמרי הקהילה
תקנון פורום אקטואליה.

29/1/2009

מונה כניסות

sailing holiday

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1250)