שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדהשיפוץ מטבח מותאם לציבור הנכים בישראל- קווים מנחים


שיפוץ מטבח מותאם לציבור הנכים בישראל- קווים מנחים
פורסם לפני 1245 ימים     מאת צאלהס     סה"כ תגובות: 1     תגובה אחרונה לפני: 1245 ימים

כאשר פעולה פשוטה במטבח נראית לחלק גדול מהאנשים כפשוטה וברורה מאליו,
לא כן עבור ציבור הנכים בישראל.
פעולה פשוטה של להגיע לשיש על מנת לחתוך סלט יכולה להיות בלתי אפשרית עבור אדם המרוחק לכיסא גלגלים.
לכן יש צורך בסיסי ביותר לציבור הנכים ליצירת נגישות מקסימלית ככל שניתן בבית בכלל ובמטבח בפרט.
הכלל הראשון בשיפוץ מטבח מותאם לציבור הנכים ולבעלי מוגבלויות הוא הבסיסי ביותר וההכרחי ביותר כאשר כל שאר הכללים יהוו תוספת חשובה ומבורכת שלא נהסס בליישם אותם ובכל זאת זה הכלל הבסיסי ביותר בבואנו לשפץ את המטבח וזה יצירת ארונות מטבח נמוכים.
גובה ארונות מטבח סטנדרטים עומדים על גובה של 75 ס"מ והם הינם עומדים על בסיס ארנות מטבח- סוקל שגובהו 12 ס"מ נוספים אן תוסיפו עוד 4 ס"מ גובה השיש תראו שעל האדם המרותק לכיסא גלגלים להתמודד עם מצב של להגיע לשיש של לפחות כ-90 ס"מ. משימה לא פשוטה בכלל ולרב בלתי אפשרית.
כך שהשלה הבסיסי בבואנו לשפץ את המטבח היא לבקש מנגר המטבחים שלנו ארונות מטבח נמוכים במיוחד שלא יעלו על גובה 60 ס"מ. רק ככה תהיה לנכה חירות אמיתית בהליך הבישול במטבח.
נקודה נוספת שנמליץ להשתמש בה בשיפוץ מטבחים לציבור המוגבל לכיסאות גלגלים היא לוותר לחלוטין על ארונות מטבח עליונים. פשוט אין צורך בהם.
גם במידה שהמרותק לכיסא גלגלים הוא אינו המשתמש היחיד במטבח, ויש בני בית נוספים שכן באפשרותם להשתמש בארונות מטבח עליונים. לא ניצור אפליה בין השניים וניצור מרחב במטבח שמתאים עבור כולם.
ישנן אפילו משפחות שיצרו חצי מטבח כאשר ארונות המטבח הנם בגובה סטנדרטי וחציו בגובה נמוך מהרגיל.
אם אתם נמנים על ציבור הנכים, שוטטו ככל שניתן "בדוקטור גוגל" והכירו את המתקנים החכמים הרווחים בשוק המטבחים.
הפתרון הבסיסי ביותר הוא מדפים נשלפים. זה פתרון מומלץ לכל סוגי הציבור.
פתרון נוסף הוא שימוש במגירות פנאומטיות. כאשר מעבר לעובדה שהן נטרקות בטריקה שקטה, יתרון נוח במיוחד. גם דפנות המגירות הן פתוחות ויש גישה לפנים הארון גם משני צידיו. נקודה שתקל על היושב בכיסא הגלגלים.
אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך
*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0625)