שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

יש לכם מצברוח לקצת מאבק עובדים צודק?

יש לכם מצברוח לקצת מאבק עובדים צודק?
פורסם לפני 3403 ימים     מאת חומסת הפילים     סה"כ תגובות: 6     תגובה אחרונה לפני: 3391 ימים

: Wednesday, June 29, 2011 5:20 PM
Subject: מכתב גלוי להנהלת רשת סטימצקי

שמי יעל שרר ואני עובדת ברשת מאז סוף שנת 2004.
במהלך עבודתי עבדתי כקבועה וכמחליפה בקרוב ל40 חנויות ותחת כ100 מנהלים ומנהלות.
כאשר התחלתי לעבוד ברשת, ערי סטימצקי לחץ את ידי ובירך אותי על הכניסה למשפחה. מדי פעם היינו נפגשים, מדברים ושיחה אחת זכורה לי במיוחד על ההתמודדות מול ההוצאות ועל המבצעים.
כיום במבט לאחור אני מרגישה כאילו זה היה בעידן הדינוזאורים מרוב שהמצב שונה. זה נשמע כמעט דמיוני.
היום ברשת הזאת אנחנו לא משפחה. אנחנו העובדים ואתם ההנהלה. אתם דואגים לרווח ואנחנו צריכים לדאוג לעצמינו, כי אף אחד אחר לא דואג לנו. אנשים כורעים תחת הנטל, עומס המשימות, קיצוץ בתקנים וצריכים להסתדר עם משכורת מבזה של 21 שקלים, אם הם עבדו פה פחות מעשור.
כשעובדים פונים להנהלה בבקשה להעלאה הם נתקלים בסירוב בטענה ש"הזמנים קשים ואין אפשרות".
אז אחד מהשניים:
או שאם משקרים, יש כסף ואתם פשוט לא רוצים לבזבז אותו עלינו, אפשרות שאני לא יכולה לקבל אפילו אם אני מנסה מאוד,
או האפשרות הפשוטה יותר: שהמצב אכן גרוע. שאין כסף. שאנשים ימשיכו לעבוד בשכר רעב וזהו.
בתחילה כשהבאתם את שיטת התגמולים כפתרון, זרקנו דגים והבטחתם ניסים ונפלאות.
רשימת הספרים היתה באורך חצי דף עם איזה 10 כותרים, דיסקים ועל כל מוצר קופה קיבלנו חצי שקל. העובדים פתחו את התלוש וגילו אוצר. אבל האשליה התפוגגה מהר כשהרשימה הצתמצמה לחמישה ספרים ואז שלושה ואז בכלל לא, התגמולים על מוצרי קופה התפוגגו באויר כמו בועת סבון, הדיסקים התאידו ונשאר רק חול.
אז הגיעו ימי המועדון ובתחילה ניסים ונפלאות, ואחרי כמה חודשים הזרם מתדלדל ועכשיו אין למי לעשות ומנהלי האזור שולחים לנו מיילים חצופים שמגלגלים את האשמה לפתחינו ומזכירים מילים כמו "בושה" ו"חרפה" בגלל אי עמידה ביעדים.
תופסים עובד ובאים אליו בטענות כי עובד אחר מחנות בטיזינבי, עושה 20 מועדון ביום ו"צא ולמד" והמשכורת היא בהתאם למאמץ....משסים עובדים זה בזה, מעודדים קנאה וצרות עין והעובדים רבים בינהם על חמישה שקלים כי אין להם כלום אז פתאום זה הרבה.
האם בגללינו המשכורות נמוכות? טיגר, טיגר, האם זו האמת? אין טיפה של מודעות עצמית.....מאיפה מגיעות המשכורות הנמוכות הללו? מחלל ריק?
אולי הסיבה שאין כסף בתלוש היא כי אין לכם כסף לתת, אבל של מי האשמה? רק שלכם.
הגיע הזמן לקחת אחריות על המחדלים שנעשו. היה זמן די והותר מאז שנת 2005 לקחת חברה ולהפוך אותה לבאר נפט של רווח. אם זה לא קרה אולי הבעיה היא לא העובדים- היא ההנהלה.
השקעה בשותפות כושלת עם צמצם, דלפקים שנבנו, עובדים שנשכרו, ולאחר מכן קול ענות חלושה של כישלון.
עמדות פיתוח תמונות שנקנו בהשקעה עצומה והפכו למצבות על קברה של החברה שהיתה פה פעם.
מכירה של סכיני גבינה, ברביות וערסלים שמבזים את המוכרת וחושפים את היאוש.
מדף הספרים הגדול בעולם שנשפך עליו כסף שנבלע אי שם.
מגזין רשת על נייר כרומו ששרד גיליון אחד.
שותפות עם הוצאת כתר שהסתיימה בטיפ של שקל אחד.....
הנה החרפה. הנה הבושה. הנה אי עמידה ביעדים.
להצביע על כשלונות של ילדה בת עשרים זה קל. לקחת אחריות זה קשה. אבל אם הרווח הוא הקריטריון, אין מנוס- גלובס ודה מרקר מספרים לי שכשלתם. אני מאמינה להם כי הם היחידים שמדברים. אצלכם יש שקט.
בכנסי עובדים יש הופעה ואוכל וסטנד אפ, אבל שיחה כנה על המטרות ועל האתגרים שבפניהם החברה עומדת- אין. וגם לא נסיונות למצוא פתרונות למצב שאליו קומץ של אנשים הכניס אלפי אנשים אחרים שיש להם אחריות כלפי המשפחות שלהם, הילדים וההורים .
אתם מדברים אלינו אבל לא איתנו כי אתם מפחדים לשמוע, לכן אתם מתנהגים באגרסיביות כלפי כל מי שמעז להעיר או להאיר, מחסלים כל אפשרות ללמוד גם מאיתנו, לתקן את המצב שנוצר.
אם תרדו ממגדל השן תמצאו מהר מאוד עובד שיש לו מילים להחלפה., וזה בתנאי שאתם רוצים להקשיב באמת.
ואולי הכל אתם כבר יודעים, פשוט לא אכפת לכם ואולי לא נראה שבאחריותכם לתקן כי העובדים מפחדים שיפטרו אותם אם הם יגידו למנהל אזור שהגיעו מים עד נפש.
לי אישית נשארו מילים להחלפה (ספורות אמנם) אז אם יש לכם אוזן פנויה תוכלו לצלצל אלי לטלפון *********
אם אני לא עונה סימן שאני במשמרת- אפשר לשלוח לי אסמס
בברכה
יעל
מספר עובד 41514

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

מאמרי הקהילה
אייקונים (מחוות/ ריגושונים)
מדריך להעלאת אייקונים לאתר ושימוש בגלריות משותפות
28/12/2009
הטמעת וידאו ותמונות בגוף ההודעה
מדריך המסביר כיצד להטמיע וידאו ותמונות במיקום הנכון בגוף ההודעה
28/12/2009

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1094)