שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום תוצאות סקר אחרון קישורים שימושיים
חזרה בתשובה- ברכה או 'מכה'

חזרה בתשובה- ברכה או 'מכה'
פורסם לפני 3305 ימים     מאת shosh63     סה"כ תגובות: 20     תגובה אחרונה לפני: 3274 ימים

בעקבות מיני דיון שהתקיים בפורום בענין זה [או דומה] העליתי פוסט לדיון בפורום שבניהולי והמנהלת המקסימה של 'פה' אישרה לי להעלות את הנושא גם כאן.

מאחר והפורום הזה ענינו תוכניות ריאליטי ואילו החזרה בתשובה היא החיים והריאליטי האמיתי, אני מאמצת את ההמלצה ומביאה את הדברים גם לכאן.

================================================================================

כאמא לבן חוזר בתשובה דעתי מאד מבוססת-
החזרה בתשובה היא אכן מכה ונפילה קשה.

ואני חייבת להפריד בין הדת לדתיים.
שכן יש הבדל עצום בין הדברים.

הדת היהודית היא יפה, חכמה ומספקת מגוון תשובות למגוון שאלות.
אבל הדתיים של ימינו שניכסו לעצמם את הדת, הורסים אותה והורסים בני אדם ומשפחות שלמות.

הדיבר 'כבד את אביך ואת אמך', למשל, אינו חל כפשוטו אלא יש בו הסתייגויות והתניות לרוב .

הדתיים דורשים מאלו שאינם דתיים להבין, לכבד ולקבל את דרכם ומנהגיהם אולם אין בהם טיפת טולרנטיות כלפי מי שאינו דתי.
ובכך, יוצרים קרעים שלא תמיד ניתנים לאיחוי והתרחקות שרק הולכת וגדלה ככל שהימים נוקפים.

להיות דתי זה יפה.
אבל להיות קיצוני זה נורא, זה כאב שבלתי ניתן לתארו במילים.

כאמא לבן חוזר בתשובה אני חשה יום יום את הקרע והריחוק.
שיעורי התורה קודמים לאמא,
חגים ושבתות עם בני, רעייתו ונכדי הם מחוץ לתחום,
האוכל שאני קונה ומבשלת הנו מאכל גויים [הכל כשר!!! אבל לא בד"צ],
הקשר עם אחיותיו נותק כמעט לחלוטין מאחר ולדבר עם נשים אסור ואחיותיו נחשבות נשים,
שלא לדבר על הלבוש שאינו נחשב צנוע [גם כשאינו חשוף כלל וכלל],
הוא כבר הודיע שלא יוכל לקחת חלק בחתונתן, בע"ה, משום שלא תהיה הפרדה,
ויש עוד דוגמאות לרוב.

אם אדם כדוגמת אמנון יצחק מסית ילדים נגד בני משפחתם, הוריהם וגורם להם להתכחש לשורשיהם, בעיני אין מדובר בדת אלא בעבריינות לשמה ואני בטוחה שהדת היהודית מעולם לא כיוונה לזאת.

ולא רק הוא

הרב שמתוך חצרו נולד המסית הגדול הוא יוסף עובדיה.

עובדיה שידוע בהצהרותיו נוטפות הארס והמרעילות.

במוצ"ש, כשהתייחס בדרשתו לפתיחה בשיחות הישירות השבוע בין ישראל והרשות הפלסטינית. אמר "שייתמו אויבנו משונאינו, אבו מאזן וכל הרשעים האלה, שייאבדו מן העולם, יכה בהם הקדוש ברוך הוא מכת דבר, בהם ובפלסטינים האלה רשעים צוררי ישראל".

האם חסרות לנו צרות שאנחנו צריכים גם את האמירות האלו?

ולפני שנה לא חסך לשונו גם מהעם היהודי עצמו כשנשא דברים ואמר "אין לך פורענות שבאה לישראל, אלא אם כן יש בה מאותו החלק של העוון של העגל. כל הצרות שיש לנו מדורי דורות – האינקוויזיציה, השואה וכל הדברים האלה יש בהם חלק מהעוון של העגל".

ועל ברכיו של זה ובחצרו של זה מתחנכים הדורות האלו והדורות הבאים.

אז מי צריך אויבים ושונאים מבחוץ כשיש לנו את עובדיה ומרעית צאנו?

ויש עוד-
לפםני הבחירות לכנסת, לםפני כשנה וחצי, השתלח עובדיה במפלגתו של אביגדור ליברמן בדרשתו השבועית ואמר כי "תמיכה במפלגה הזאת, כמוה כתמיכה בשטן וביצר הרע".

וזה רק הולך ומשתבח.

לפני כשנתיים התבטא יוסף בנוגע למערכת החינוך החילונית. יוסף אמר כי "המורים החילוניים הם חמורים. צריך להוסיף להם ח' בגלל זה". הוא הוסיף כי המורים במערכת החינוך החילונית "לא יודעים כלום, לא שבת ולא מועד" וציין כי "מה מלמדים? מלמדים אותם היסטוריה וכל מיני קשקושים של אומות העולם, זה הכל".

וזהו האיש שרבים וטובים עיניהם מתעוורות ואוזניהם מתחרשות מולו.
זהו האיש שהורס משפחות ומחריב כל חלקה טובה של הדת היהודית.
זהו האיש שחטף את בני.

אני חושבת שרוח הדברים ברורה ולכן מבחינתי, חזרה בתשובה היא בהחלט מכה, וכזו שלא כתבו עליה בתורה.
ורק תוהה: עַד-מָתַי רְשָׁעִים ה', עַד-מָתַי רְשָׁעִים יַעֲלֹזוּ?

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

מאמרי הקהילה
קישורים שימושיים
לגלישה ישירה לאתרי התוכניות
1/4/2010

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0625)