שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום תוצאות סקר אחרון קישורים שימושיים
דוד לביא - המרענן הרשמי של הקיץ

דוד לביא - המרענן הרשמי של הקיץ
פורסם לפני 3062 ימים     מאת shoshy     סה"כ תגובות: 2     תגובה אחרונה לפני: 3062 ימים

כשדוד לביא פותח את פיו, בוקע משם קול אחר, חדש. האיש, הרזון ועיני התכלת אפילו מחזירים לי את הרצון להוריד עשרה קילו, להוריד חולצה ולצרוח כמסיקה: תעשה לי ילד או נאמבר או סתם גפילטע. הוא מראה שעם תעוזה, כוונה, אמירת האמת והליכה עד הסוף אפשר לשנות.

יברו עליו כל כך הרבה - אמרו שהוא הדבר הכי מעניין בתולדות כוכב נולד, שהוא טום יורק הישראלי, שהוא אביב גפן האשכנזי ואלביס קוסטלו התימני. אין זה דבר של מה בכך, לכתוב דעה מנומקת על דוד לביא, אבל זכיתי בכבוד הזה - לכתוב על האיש ש"הרס" את מירי מסיקה, גרם לריטה לרצות לפרוש, בירווז את מרגול ב"הגשה הבריטית" שלו ועשה לניצני רצון עז לצמח מחדש מחלפות שיער על ראשו ולשוב לימיו הזוהרים בלהקת "תיסלם".

הביצועים שלו, שממלאים את הרשת כפטריות פורטובלו בשרניות, גרמו לי לרצות לשמוע עוד ועוד. לפתע זה הכה בי – כוכב הוא בדיוק זה שתרצה לצפות בו שוב ושוב ושוב. שתהיה מוכן לצאת בשבילו מהבית ביום חורף סגרירי או יותר גרוע - ביום קיץ תל אביבי. לרכוש כרטיס במחיר מלא למרות הזמנים הקשים (במיוחד לאנשים שעוסקים בכתיבה), ואף להסכים (לא שמישהו שואל אותך) להתחכך בזיעת אפם של אנשים זרים בעוד אתה זועק איתם מלוא גרון את מילות השיר שהביאכם עד הלום.

כי חברים, כדאי שתקומו ותריחו את האוהל! אנחנו בעיצומו של קיץ לא סתם חם אלא רותח! לאנשים נמאס ללכת בתלם, הם עייפים מלשמוע מה שכבר שמעו מיליון פעם. אנשים רוצים אלטרנטיבה, משהו חדש, קר וצונן, משהו שמזכיר ניחוח של ארצות רחוקות ואולי גם מתוקנות. מה הם בסך הכל מבקשים? אוטובוס שמגיע בזמן ולא בתדירות של חצי שעה? דיור בר השגה? קצת טעם של חו"ל? אז יש לי הודעה בשבילכם - המרענן הרשמי של הקיץ כבר כאן, קוראים לו דוד לביא והוא הביא לנו את הפאקינג "ביג בן" לפרצוף!

כשדוד לביא פותח את פיו, בוקע משם קול אחר, חדש. גם הוא בחר לא ללכת בדרכים המקובלות וחזר בשאלה, אך אין מחובר לאלוהיו ממנו. שירתו היא כתפילה זכה, מלאת אומץ ותחינה. כמונו, גם הוא חיפש מקום שפוי לחיות בו, ומצא אותו במוסיקה. בהופעתו הוא מצליח לרומם את נפשי ולגרום לי לעצור לרגע מעיסוקי ולהקשיב, גם אם זה אומר להפסיק את הבליסה הלילית מול הטלוויזיה

=======================

הקטע נכתב ע"י נעם בצר רייקין | mako | ופורסם ב 21/07/11 לפני הגמר.

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

מאמרי הקהילה
קישורים שימושיים
לגלישה ישירה לאתרי התוכניות
1/4/2010

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.2500)