שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדהפורום מפלגת שינוי החדש
הפורום הרשמי של מפלגת שינוי במשכנו החדש, לשעבר פורום שינוי בתפוז
נפל אחרון המוהיקנים. רבע עוף:-)


נפל אחרון המוהיקנים. רבע עוף:-)
פורסם לפני 3956 ימים     מאת vinney     סה"כ תגובות: 18     תגובה אחרונה לפני: 3945 ימים

אומנם לא הכי קשור לפורום, וקשור למדינת ישראל רק בעקיפין, אבל שימו לב למה שקורה בארה"ב:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3866113,00.html

זה נכון מה שצוין בכתבה (שכינו את הנשיא "סוציאליסט", ויותר מזה - שזאת נחשבת למילת גנאי חמורה בארה"ב), וזה גם נכון שמדובר בחוק סוציאלי.

אני חושב שארה"ב זאת המדינה האחרונה מן המפותחות שעד עכשיו לא פתרה את בעית ביטוח הבריאות לאזרחיה. יש מגוון דרכים לפתור את הבעיה הזאת, בין מערכת בריאות ממשלתית (כמו קנדה או רוסיה), חברות פרטיות שממומנות על ידי ממשלה, שגובה מס תמורת השירות (כמו בארץ, ובאירופה), או חברות פרטיות שנותנות את השירות תחת רגולציה ממשלתית (בשאר המקומות בהם אין את שני הפתרונות הקודמים).

בארה"ב - עד עכשיו המדינה בכלל לא התעניינה בבריאות תושביה. מי שיש לו - יש. מי שאין - מת. זה הכל.

עכשיו נפל דבר. בארה"ב בחרו בפתרון השלישי - התקשרות בין אזרח לחברה פרטית (שזה הכי קרוב למה שהיה עד עכשיו) תחת רגולציה ממשלתית כבדה. אם עד עכשיו חברות הביטוח יכלו לסרב לבטח - מעכשיו חייבות לבטח. אם עד עכשיו חברות הביטוח יכלו לבטל את הביטוח למי שפתאום נהיה נורא חולה - מעכשיו יהיה אסור. אם עד עכשיו חברות הביטוח יכלו להחליט על מחירים איך שבא להם - מעכשיו המחירים בפיקוח. אם עד עכשיו חברות הביטוח החליטו בעצמן מה הביטוח מכסה ומה לא - מעכשיו הממשלה קובעת רף מינימום שהחברות חייבות לספק לכולם ומחיר מקסימום שמותר להם לגבות על המינימום.

האמריקאים, שכידוע לא ניחנים באינטלגנציה רבה (אלה מצביעי הרפובליקנים, המקבילים של קהל ביביהו וליברמן בארץ), מושפעים מאוד מההסתה המתמשכת של הרפובליקנים והפחד הבלתי נשלט והאינסטינקטיבי כמעט מכל מה ש"סוציו" הוא חלק ממנו. אבל עוד עשרים-שלושים שנה הם עוד יודו לאובמה. כשירד להם האסימון.

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
מצע מפלגת שינוי
שינוי היא מפלגה דמוקרטית, ליברלית, ציונית, חופשית ושוחרת שלום
16/1/2009
תקנון פורום שינוי

16/1/2009המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0625)