שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדהטיולים ואתרים
פורום הטיולים שלנו.

הרהורי חולמנות למפעלי תעשייה שהוקמו ושאבדו בארץ יש


הרהורי חולמנות למפעלי תעשייה שהוקמו ושאבדו בארץ יש
פורסם לפני 2921 ימים     מאת פייטושון     אין תגובות    

כמשל בתי החרושת בשכונת בית וגן בירושלים

לא קלה הייתה חזונם של והאומץ להשקיע מכספם,שנדרש מהעולים והחלוצים שהגיעו לארץ ישראל בתחילת המאה העשרים,עולים אלו ניחונו בראייה למרחוק , אך לא השכילו להבין את המציאות הארץ ישראלית המכה כיום במפעלי תעשייה מקומית כמו בראשית המאה העשרים.

אנו בני הדור השני ,וההולכים בדרכנו , הדור השלישי והרביעי, שבויים בקונספט בקונספט המותגים המיובאים,לא נותר אלא לראות במעשינו אשמים בחיסולו של מפעל המפעלים הפרטיים,הממשלתיים וההתיישבות העובדת, נכנענו לעגל הזהב וסימן המותג השולטים בחיינו.

קברניט המשק שכחו זה מכבר את רעיון ההגשמה ,את חזונם של האנשים שבנו עבורנו את המדינה,תוך כדי לחימה להכרה בשפה העברית כשפת ארץ ישראל היהודית,או את מלחמתם לעבודה עברית על אדמה עברית וכמובן את תוצרת הארץ של מפעלים מקומיים חלוצים אלו שקבעו בגופם את גבולות ארץ ישראל גוועו לתוך שיככת הנשייה.

חזונם של מקימי התעשייה העברית בארץ ישראל ,נבלמה באי מתן הגנת מכסים ,מיסוי גבוה על חומרי הגלם בעבר ובהווה , גורמים לנו כיום להיות תלויים ביבוא ממפעלי התבל,חשיבותם של מפעלינו אלו, איננה רק בהסתמכותנו על תוצרת מקומית , שאיננה בראש מעיניהם של קברניטינו ,המנווטים את מדינתו כאוניה המפליגה בחשכת הליל ואינם יודעים את הכוון אלא מפליגים לכוון משוער .

במאמרי אלו על התעשייה העלומה בשכונת בית וגן בירושלים בתקופה שלפני הקמתה שממנה כמעט ולא נותר דבר ,בוודאי לא שרידי המבנים שהפכו למפלצות ארכיטקטוניות , אנסה לספר בנימה אישית על מנת לדלות ממעמקי ההיסטוריה והנשייה ,את אשר אבד.

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
משה מאירי סוקר את רמות ישכר
נופים, התיישבות,הסטוריה,מפות ואתרים, בשרשור מעמיק.
12/7/2016
אילנה מטיילת בדולומיטים האיטלקים
בלווי הגיגים והסברים.כל תמונה גלויה.
12/7/2016
תילי תילים בשפלה- PW יקירנו חד חידות באויר
בעזרת צילומי רחפן נראים התילים הארכילוגיים שונים מהמוכר לנו.זה לא הפריע לידעני הפורום לזהות אותם.
12/7/2016
שביל הבשורה ממזרח לנצרת-סייר מדבר וחבורתו
ביום קיץ לוהט מצפינים סיירי המדבר לגליל התחתוןמזרח לנצרת עילית, על הכביש בדרך לעין מאהל, בשביל ישראל בדרך להר דבורה, פסגת הר דבורה, ירידה והתחברות אל שביל הבשורה, משיכה צפונה עד נחל אזנות, עליה לגבעת הנ.ג. 532, עין מאהל.
12/7/2016
חיפוש בפורום
הכנסו לקישור (גוגל) ובשורת החיפוש הוסיפו את המילים שאתם מחפשים. שימו לב-הוסיפו, בלי למחוק את מה שכבר כתוב בשורה.
5/9/2014
מספר הטלפון של יוני-קרמבו 053-5240002
במידה ואתם לא מצליחים להכנס לפורום,אנא פנו ישירות ליוני.
4/6/2013
הטמעת תמונות
לחברים שטרם ניסו, לחברים חדשים ולכל מי שצריך ריענון-איך מטמיעים תמונות בתוך ההודעה בפורום.
4/1/2013המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0781)