שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדהטיולים ואתרים
פורום הטיולים שלנו.

בית וגן - אגדה ירושלמית מתוקה


בית וגן - אגדה ירושלמית מתוקה
פורסם לפני 2954 ימים     מאת פייטושון     אין תגובות    

בית החרושת נופת לממתקים מיסודו של סידוב ,במבנה שנשכר בתחילה בשנת 1936 ברחוב בית וגן 46 ,בידי משוגע לממתקים מגרמניה תקופת עליית המפלגה הנאצית לשלטון בגרמניה .

העולה היהודי מגרמניה ראה בחזונו להקים מפעל בארץ ישראל , שיתחרה בממתקים מובאים במחירים נמוכים מהייבוא אך בעיקר להתחרות בטריות הממתקים וסוגי חדשים ונוספים של ממתקים ושוקולד המתאימים לחייך הארץ ישראלי , כנגד הסחורה המיובאת , יתרון נוסף שהיה במפעל היו המכונות שייבא למפעלו שיצרו בסגנון אחיד וללא מגע יד אדם , דבר שהבטיח היגיינה טובה יותר .

במפעל נופת בבית וגן , ייצרו כעשרה סוגי סוכריות טופי,סוכריות בעלות גוון רפואי כסוכריות כנגד שיעול, מוצרי שוקולד כולל פירות מיובשים ומרמלאדות מצופי שוקולד , לאט לאט החל המפעל להתחרות בממתקים ובשוקולד המיובא , אלא שלמרבה הפלא, סחורתו של המפעל התקבלה יותר לחייך האירופאי של תושבי ארץ ישראל והאזרחים הזרים בארץ ישראל מאשר בידי התושבים המקומיים,כמו בשווקים היהודיים ובחנויות של יהודים .

יבואנים וחנויות שייבאו ממתקים מארצות שונות,החלו לרכוש כמויות של ממתקים ושוקולדים מתוצרת המפעל ובמיוחד את סוכריות המרפא ממפעל נופת ובמהרה החל המפעל לייצא את סחורתו למדינות הסמוכות במיוחד לסוריה .


יש להבין כי אנשים בדרך כלל נאמנים למותגים ( ממש כמו בדור צעירי העולם) בתחילה לא הוכרו המוצרים מספיק בארץ ישראל ,מחסור ברזרוות ממון לפרסום, אנשים באותה תקופה לא הבינו את רעיון הטריות והיגיינה אל מול המקובל באותה העת בארץ ישראל ובכלל גם המחיר היה אמור להיות פקטור בהפצה מהירה יותר של המוצרים , בקיצור לשבור מיתוסים זאת עבודה קשה.

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
משה מאירי סוקר את רמות ישכר
נופים, התיישבות,הסטוריה,מפות ואתרים, בשרשור מעמיק.
12/7/2016
אילנה מטיילת בדולומיטים האיטלקים
בלווי הגיגים והסברים.כל תמונה גלויה.
12/7/2016
תילי תילים בשפלה- PW יקירנו חד חידות באויר
בעזרת צילומי רחפן נראים התילים הארכילוגיים שונים מהמוכר לנו.זה לא הפריע לידעני הפורום לזהות אותם.
12/7/2016
שביל הבשורה ממזרח לנצרת-סייר מדבר וחבורתו
ביום קיץ לוהט מצפינים סיירי המדבר לגליל התחתוןמזרח לנצרת עילית, על הכביש בדרך לעין מאהל, בשביל ישראל בדרך להר דבורה, פסגת הר דבורה, ירידה והתחברות אל שביל הבשורה, משיכה צפונה עד נחל אזנות, עליה לגבעת הנ.ג. 532, עין מאהל.
12/7/2016
חיפוש בפורום
הכנסו לקישור (גוגל) ובשורת החיפוש הוסיפו את המילים שאתם מחפשים. שימו לב-הוסיפו, בלי למחוק את מה שכבר כתוב בשורה.
5/9/2014
מספר הטלפון של יוני-קרמבו 053-5240002
במידה ואתם לא מצליחים להכנס לפורום,אנא פנו ישירות ליוני.
4/6/2013
הטמעת תמונות
לחברים שטרם ניסו, לחברים חדשים ולכל מי שצריך ריענון-איך מטמיעים תמונות בתוך ההודעה בפורום.
4/1/2013המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0781)