שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדהטיולים ואתרים
פורום הטיולים שלנו.

פחד


פחד
פורסם לפני 2105 ימים     מאת עמית 17100     סה"כ תגובות: 1     תגובה אחרונה לפני: 2105 ימים

ירידה ממושכת ולא מאתגרת במיוחד בערוץ התלול, בציפייה שנגיע כבר לנקודת הלינה. ואז מפל, שלא עשה רושם מדאיג במיוחד.

"כדאי להוריד את המזרון ולזרוק למטה. בשביל העוקף יש קטע מעט צר. את מקלות ההליכה צריך לקפל ולשים בתרמיל", כך המדריך, ואני עדיין לא חושד.

המדרון הושלך כמה שיותר רחוק אל מעבר למפל, ואני עולה לשביל העוקף את המפל. מדרגה של כמטר ומעליה, לא חביב בכלל - "שביל מרפסת" ברוחב כ- 45 ס"מ מעל לתהום (שעומקה כ- 15 מטרים), ומעליו בגובה כ- 1.5 מ' סלע הבולט החוצה. אני קולט שחייבים לעבור את המיצר רק על ארבע, ועם תרמיל גדול - גם בלי מזרון - זו בהחלט לא תובנה מרגיעה.

"אני מפחד", אמרתי לבחור שלפניי (שכבר עבר את המכשול), אבל אין ברירה.. יורד על ארבע ומנסה להתקדם, סבור שתוך כמה צעדים אגיע למקום בטוח יותר. להפתעתי, אני לא מצליח לעבור. התרמיל נחבט בתחתית הסלע הבולט. הלב דופק והשפתיים מתייבשות מרוב פחד. נסוג טיפה אחורה ומנסה שוב, ועדיין לא מצליח. קלטתי מה הבעיה - המקלות בולטים מדי מהתרמיל ומונעים ממני מעבר בטוח.

נסוג על ארבע כמה מטרים לאחור, אבל אני לא בעמדה שמאפשרת לי לגשת לתרמיל או לעמוד בבטחה. קורא לזו שמאחוריי, "נ', עזרי לי. תוציאי את המקלות מהתרמיל שלי ותזרקי אותם למטה". נ' הצליחה להוציא את המקלות, ועתה סופסוף אני מצליח לעבור את המעבר הצר ולחזור למצב עמידה במקום טיפה יותר בטוח. לפניי עדיין ירידה תלולה ומפחידה של כ- 20 מטרים לערוץ מתחת למפל, אך כאן כבר נמצאים מדריכי הטיול כדי לעזור, ובשלב הזה כבר יורדים בלי התרמילים הכבדים על הגב. מאחוריי אני רואה שנ', בניגוד להנחייתי, הצליחה לעבור בשלום - ביחד עם המקלות שלי.

לא בדיוק "סיפתח" לטיול אבל בהחלט החוויה הדרמטית ביותר ביום הראשון לטיול התשיעי שלי בירדן (וגם בטיול כולו, למרות שלא הייתה "הטראומה" היחידה).

המשך יבוא...

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
משה מאירי סוקר את רמות ישכר
נופים, התיישבות,הסטוריה,מפות ואתרים, בשרשור מעמיק.
12/7/2016
אילנה מטיילת בדולומיטים האיטלקים
בלווי הגיגים והסברים.כל תמונה גלויה.
12/7/2016
תילי תילים בשפלה- PW יקירנו חד חידות באויר
בעזרת צילומי רחפן נראים התילים הארכילוגיים שונים מהמוכר לנו.זה לא הפריע לידעני הפורום לזהות אותם.
12/7/2016
שביל הבשורה ממזרח לנצרת-סייר מדבר וחבורתו
ביום קיץ לוהט מצפינים סיירי המדבר לגליל התחתוןמזרח לנצרת עילית, על הכביש בדרך לעין מאהל, בשביל ישראל בדרך להר דבורה, פסגת הר דבורה, ירידה והתחברות אל שביל הבשורה, משיכה צפונה עד נחל אזנות, עליה לגבעת הנ.ג. 532, עין מאהל.
12/7/2016
חיפוש בפורום
הכנסו לקישור (גוגל) ובשורת החיפוש הוסיפו את המילים שאתם מחפשים. שימו לב-הוסיפו, בלי למחוק את מה שכבר כתוב בשורה.
5/9/2014
מספר הטלפון של יוני-קרמבו 053-5240002
במידה ואתם לא מצליחים להכנס לפורום,אנא פנו ישירות ליוני.
4/6/2013
הטמעת תמונות
לחברים שטרם ניסו, לחברים חדשים ולכל מי שצריך ריענון-איך מטמיעים תמונות בתוך ההודעה בפורום.
4/1/2013המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0313)