שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

*עברנו דירה! בואו לבלוג החדש והנאה של קפה+טלוויזיה
חיפוש בפורום

Follow CoffeePlusTV on Twitter
עמוק באדמה (2001-2005)


עמוק באדמה (2001-2005)
פורסם לפני 4471 ימים     מאת yaddo     אין תגובות    "אחרי 11 בספטמבר הרבה אנשים שעשו טלוויזיה חזרו לעבודה וחשבו, 'זה חסר משמעות'. אבל התוכנית שלנו משמעותית עכשיו כפי שהייתה מאז ומעולם. התמה הבסיסית של התוכנית שלנו היא 'יש לך חיים שאתה חי רק פעם אחת וזהו. זה גורם לאנשים לחשוב על עצמם ועל מקומם בעולם".
(פיטר קראוזה, שגילם את נייט פישר)

באופן מעניין, במקביל לפופולריות הגואה של סדרות פרוצדורליות, שרובן ככולן עוסקות בחקירות רצח ובגופות, הגיעה גם עמוקב והציגה פן אחר בתכלית של הגופות - כזה שכולל גם מיתות ללא אשמים, ללא סיבה וללא הרווחה הכרוכה במציאת אלו בסוף כל פרק. במאקרו שלה היא אמנם הייתה תולדה כמעט ישירה של הסופרנוס, סדרה העוסקת במשפחה מזן אחר שהיא בעצם משפחה כמעט רגילה, אבל כבר מההתחלה היא עמדה בפני עצמה. אם הסופרנוס נשענה על סרטי מאפיונרים בבואה לספר את הסיפור באופן הכי מעמיק שניתן, ואם הסמויה שנה אחרי כן הפכה על פיו את ז'אנר סדרות המשטרה בפרט ואופן הסיפור בטלוויזיה בכלל, עמוק באדמה באה עם קונספט חדש בתכלית.

העיסוק שלה במשפחה של קברנים, כאשר כל פרק נפתח במוות של "גופת השבוע", הביא אל קדמת הבמה את מה שכולם מנסים להימנע מלחשוב עליו: הקץ. ברור, היו סדרות טובות שהתעסקו בקמילה ובמיתה, אבל אף אחד לא עשתה את זה בעומק ובהיקף שבהם עמוק באדמה עשתה את זה. העובדה שכל פרק נפתח בגופה, שבכל פרק יש מת מרחף באטמוספירה, הפכה את מה שנשאר מאחור לחשוב מאין כמוהו והציגה פרספקטיבה טלוויזיונית חדשה על החיים עצמם.

למרות המורבידיות והעצב הבלתי נמנעים, הדבר שכנראה הפך את עמוקב לניתנת לצפייה בלי לרצות לחתוך את הוורידים היה ההומור, כיאה ליוצר שבכלל הגיע מסיטקומים (גרייס על הכוונת וסיביל), אלן בול. אחרי יחס מחפיר למדי מהתעשייה הטלוויזיונית הוא כתב תסריט על גבר מדוכא וזכה עליו באוסקר ב-2000, "אמריקן ביוטי" שמו. המניות שלו קפצו באחת, אבל בהשפעה נוספת של הסופרנוס, שבול עצמו מודה בה, במקום להמשיך לשגשג בקולנוע הוא החליט לחזור לטלוויזיה. ליתר דיוק, ל-HBO.

אלמנט נוסף שבו עמוקב פרצה דרך היה יחסים הומוסקסואליים. לפניה אמנם היו קוויר בעיר והכי גאים שיש, אבל שתיהן פנו בראש ובראשונה לקהל הגייז. הייחוד של עמוקב בהצגת דיוויד, הומו בארון בתחילת הסדרה, ויחסיו עם קית' (השחור, אגב), היה בכך שהיא נעשתה בסדרה שאינה נישתית. דמויות גייז כבר היו לפני כן בטלוויזיה המיינסטרימית, חלקן גם התנשקו על המסך הקטן במהלך הניינטיז, אבל אף אחת מהן לא חקרה לעומק והציגה אינטימיות של זוג הומואים. בניגוד ליחסיהם של נייט וברנדה ושל קלייר עם בני זוגה לאורך העונות, במקרה של דיוויד וקית' עמוקב הועידה אותם לחיים שלמים ומשותפים ביחד.


מקורות:
לקרוא עמוק באדמה
מקראת HBO החיונית

אני כל כך לא רעבה: סטארבלי מסבירה למה עמוקב היא סדרה מעולה.


הפתיח הכי יפה בטלוויזיה?תוקן על ידי yaddo 27/7/2009 12:3

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
"הסמויה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "הסמויה", הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (הוכח מדעית).
26/9/2010
"מד מן" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "מד מן", AKA "הגברים של שדרות מדיסון".
23/9/2010
"glee" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי glee.
27/10/2010
"אבודים" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת המיסתורין.
30/10/2010
"יומני הערפד" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת הערפדים.
4/11/2010
"ילדי האנרכיה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי דרמת האופנוענים של קורט סאטר.
2/11/2010
"צ'אק" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "צ'אק".
10/10/2010
"קומיוניטי" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "קומיוניטי".
11/10/2010
"דם אמיתי" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים של סדרת הערפדים של אלן בול.
30/9/2010
"דקסטר" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים שהיו לנו על פרקי "דקסטר".
9/10/2010
"שובר שורות" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "שובר שורות".
9/10/2010המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1328)