שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

*עברנו דירה! בואו לבלוג החדש והנאה של קפה+טלוויזיה
חיפוש בפורום

Follow CoffeePlusTV on Twitter
האו.סי (2003-2007)


האו.סי (2003-2007)
פורסם לפני 4457 ימים     מאת yaddo     אין תגובות    נראה שאפשר לציין כמה נקודות בסיסיות בתולדות סדרות הנעורים. בברלי הילס 90210 תפתח את הרשימה, אלה הן חיי תמשיך, אחריה יגיעו דוסון קריק ופריקים וגיקים, ועוקבת אחריהן הסדרה המהותית בז'אנר בעשור המסתיים, האו.סי. אפשר להגיד (ואכן נאמר בכל מקום אפשרי) שהייתה צאצא ישיר של בברלי הילס 90210, אבל בסופו של דבר היא עמדה לגמרי בפני עצמה, ולא משנה ששלוש העונות מתוך הארבע שלה היו מחורבנות. ולא רק שעמדה בפני עצמה, אלא היא היוותה השפעה משמעותית על הבאות אחריה בז'אנר – בעיקר, מה אירוני, על 90210 – ועל הטלוויזיה בכלל.

ההשפעה הראשונה והמהותית ביותר היא מוזיקלית. כבר מלכתחילה ביקש ג'וש שוורץ חובב האינדי – שאגב, היה ונותר המפיק הכי צעיר אי פעם שקיבל סדרה לידיו, בגיל 27 – ליצור סדרה שהמוזיקה בה תהיה מעין דמות בפני עצמה, ובמהלך העונה הראשונה של האו.סי, מסוף 2003 ועד אמצע 2004, היא הובילה מגמה של מוזיקת אינדי המעטרת סדרות מיינסטרים. ירים את היד מי שהכיר את דת' קאב פור קיוטי לפני האו.סי. שמונה שנים תמימות פעלה הלהקה והוציאה כמה אלבומים עד שהגיעה האו.סי במקביל ליציאת אלבומם הרביעי, Transatlanticism, אבל מעטים הכירו אותה לפני האו.סי.

בסדרה לא הסתפקו בשימוש המוזיקה לרקע סצינות, הרי שימוש במוזיקת אינדי לסדרות נעשה עוד לפניה, אלא שכאן ממש הכניסו שיחות קטנות מוזיקליות לעלילה. אחד מהם למשל היה ויכוח בעונה הראשונה לגבי טיבם של דת' קאב, וסת' השולת' סיכם את הדיון עם "Don't dis the Death Cab". בזכות הקטע הקטן הזה קפצו המכירות של האלבום החדש וד'ת קאב מצאו את דרכם אל לייבל חדש וגדול – אטלנטיק. מסלול דומה עברו השינז כאשר זאק בראף הפליג בשבחם בתסריטו לגארדן סטייט, שהגיע ב-2004.

אבל ההשפעה לא מתחילה ונגמרת אצל דת' קאב, למרות העובדה שהם המרוויחים המוזיקליים הגדולים מהאו.סי. ההצלחה הגדולה של הסדרה בקרב הגילאים הנכונים הביאו בעונה השנייה כמה וכמה הרכבים שהופיעו בשר ודם במועדון שבסדרה, כולל הקילרז, מודסט מאוס, הווקמן והת'רילס הבריטיים – כולם הרכבי שוליים בשלב ההוא, רחוקים באופיים שנות אור מקולור מי באד (מי?) להקת להיט אחד שהייתה חמה בראשית הניינטיז וחבריה התארחו בבברלי. עבור להקות שלא זוכות ליותר מדי זמן-רדיו, אפילו לא בארה"ב, השימוש במוזיקה שלהם כך הוא מקדם מכירות מעולה. במהלך ארבע שנותיה של הסדרה יצאו בחסותה ששה אוספים שריכזו את מיטב שירי האינדי שהופיעו בה. מומלץ מאוד לשים עליהם יד.

השפעה חשובה נוספת של האו.סי, הגם שעקיפה, היא צאצאיה שהגיעו באדיבות MTV ובראבו. שנה אחרי שהתחילה האו.סי הציגו ב"ערוץ המוזיקה" את גרסתה ה"אמיתית": "לגונה ביץ': אורנג' קאונטי האמיתי", סדרת ריאליטי-כמו-מתוסרטת (ויש יאמרו מתוסרטת ממש) שהתחקתה אחרי חייהם של כמה צעירים ממשיים ועשירים שגרים בלגונה ביץ'. בין הצעירים הללו הייתה גם אחת לורן קונרד, שאחרי העונה השנייה נסעה ללוס אנג'לס ויחד איתה צוות צילום וספין-אוף חדש בשם "הוליווד הילס" (אליבא דחם 3, על כל פנים). בלוס אנג'לס היא התרועעה עם חברתה היידי מונטאג, לימים אחת מהאישים הכי שנואים בטלוויזיה האמריקנית לצד חברה ספנסר פראט, כיום כבר בעלה, אותו הכירה לה קונרד עצמה ויחסיהם נבנו בסדרה. מפלצת נולדה.

האו.סי כנראה שכבה מתישהו עם עקרות בית נואשות, כי ב-2006 נולד לה ספין-אוף ריאליטי נוסף, הפעם ברשת הכבלים בראבו: עקרות הבית האמיתיות של אורנג' קאונטי. זו הייתה הראשונה מבין ארבע סדרות (החמישית בדרך) שהתמקדו בעקרות בית אמיתיות והביאו לבראבו שיאים חדשים של רייטינג. עם לגונה, הגבעות והעקרות התבסס ז'אנר חדש בטלוויזיה: גרסאות דרמה-ריאליטי לסדרות מתוסרטות.


מקורות:
אפקט האו.סי
MTV ממציאה מחדש את הריאליטי

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
"הסמויה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "הסמויה", הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (הוכח מדעית).
26/9/2010
"מד מן" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "מד מן", AKA "הגברים של שדרות מדיסון".
23/9/2010
"glee" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי glee.
27/10/2010
"אבודים" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת המיסתורין.
30/10/2010
"יומני הערפד" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת הערפדים.
4/11/2010
"ילדי האנרכיה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי דרמת האופנוענים של קורט סאטר.
2/11/2010
"צ'אק" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "צ'אק".
10/10/2010
"קומיוניטי" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "קומיוניטי".
11/10/2010
"דם אמיתי" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים של סדרת הערפדים של אלן בול.
30/9/2010
"דקסטר" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים שהיו לנו על פרקי "דקסטר".
9/10/2010
"שובר שורות" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "שובר שורות".
9/10/2010המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0938)