שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

*עברנו דירה! בואו לבלוג החדש והנאה של קפה+טלוויזיה
חיפוש בפורום

Follow CoffeePlusTV on Twitter
וזהו סוף החדשות - ספויילרים לפינאלה

וזהו סוף החדשות - ספויילרים לפינאלה
פורסם לפני 4140 ימים     מאת חתול-רובוט     אין תגובות    

אוי לי. כמה מתסכל, שהסידרה הזו נגמרה עבורי. אני אמנם עוד אצפה בפריקוולים ובמאחורי-הקלעים, ואולי אפילו קצת בערוץ הפרשנות, אבל זה כבר ממש לא זה.

ציפיתי לסוף נורא, וקיבלתי סתם סוף רע. עולם כמנהגו נוהג, ולכל פושע יש יורש: ברגע שמייקל ירה בסנופ היה ברור שהוא הולך להיות עומאר החדש. אני לא מאמין שדוק יאריך ימים כבאבלס. הוא גם לעולם לא יהיה מודיע משטרתי. קארוור יהפוך למפקד יחידה מצויין ומצפוני, והרק ימשיך להיות חתיכת פסולת, וישמין מכל הקרעפלך שתכין לו הגב' לוי. מארלו, לטעמי, לא יחזיק מעמד כאיש עסקים מכובד. תאוות הדם שלו גדולה מדי, הוא לא יודע לעשות שום דבר אחר, ויש לו יותר מדי אויבים שם בחוץ. הרבה יותר הגיוני שבארקסדייל ישקם את עצמו בסופו-של-דבר. מקנולטי? הפרישה הכפוייה תעשה לו רק טוב, אבל במוקדם או במאוחר הוא ישוב אל הבקבוק, אל הנשים הזולות ואל ההרס-העצמי.

ולעוד כמה תובנות:

סלים צ'ארלס הוא מלך. עוד מהעונה השלישית, כשהוא שימש כקול ההיגיון באוזן של בארקסדייל. מבין כל הגאנגסטרים, הוא היה הכי שקול, הוגן, ותמיד ניסה להימנע מאלימות במידת האפשר. מגיע לו להיות איש הקשר אל היוונים. והכדור לרקה של צ'יז החלאתי? כל הכבוד לו! חבל שגם כריס פארטלו לא קיבל אחד, אבל לפחות משפט צדק כלשהו נעשה בפרק הזה. ועם לסטר בגימלאות, כנראה שאף-אחד כבר לא יעלה עליהם אף-פעם. לפרימון אין יורש, למרבה הצער.

סידנור הוא אחת הדמויות האהובות עלי בסידרה. בעונות הראשונות החלק שלו היה די שולי, וגם בעונה הזו הצטערתי שלא הראו את החיים הפרטיים שלו, למשל. אבל אני פשוט מת עליו. קר רוח, מגניב, מצחיק, ומאוד צודק. אחרי כל ההתמרמרויות שלו על זה שזרקו אותו למרתף המאובק של צוות הסמוייה, הוא הפך לבן-ברית אמיתי של לסטר. כזכור, בעונה הרביעית הוא התלבט אם להגיש את כתבי האישום נגד הפוליטיקאים או לעזוב. למרות ההסתייגויות, הוא הלך עם המצפון, והסצינה שבה הוא מזמן לחקירה את קליי דייוויס היא אחת האהובות עלי באותה עונה. גם בחמישית לסטר הציע לו להישאר בחוץ, אבל הוא נכנס אחריו לארון ההאזנה. לבסוף, הוא היה זה שפיצח את צופן השעונים. כל הכבוד לו. אני בטוח שהוא יהפוך לגירסה משודרגת של מקנולטי, ושהוא גם יצליח לשכנע את השופט האשמאי פיילן.

היה לי חבל שפרז הופיע רק בפרק האחרון. הוא היה הדמות האהובה עלי בשתי העונות הראשונות, וכמובן שגם ברביעית חיבבתי אותו מאוד. אבל נראה שהוא הצליח לבנות את עצמו כדמות סמכותית וחינוכית בחטיבת-הביניים הנוראית הזו. אגב, אחד הרגעים המתסכלים בפרק ובעונה היה כשדוקוואן מגיע לשם, ולסגנית המנהל השחוקה והפסימית אין שמץ של מושג מי הוא. בצבא, כשהייתי מפקד של טירונים, תמיד התפלאתי איך רוב המפקדים לא זוכרים כמעט אף-אחד מהחיילים שהיו להם במחזורים קודמים. כנראה שככה זה, לפחות אצל רוב האנשים.

גרגס היא כלבה, וגם אני לא סולח לה. וגם לא לקארקטי הצבוע. רגע אחד פיסגת שאיפותיו היא ראשות עיריית בו'מור, ובמשנהו לא איכפת לו יותר מהעיר האומללה הזו, והוא מתרכז במירוץ לנשיאות, וזונח את כל הבטחותיו. לעזאזל, לקליי 'שיייייייאט' דייוויס יש יותר יושרה מלקארקטי. ושילכו לעזאזל נריס המגעילה [למרות שהיא בהחלט נעימה למראה], ורולס המנוול, וקראווצ'ק המבחיל, ושאר הפוליטיקאים המושחתים ובעלי-הברית שלהם.

אני מאוד אהבתי את כל מה שהיה קשור לעיתון, למרות שאני מסכים עם AP - היה אפשר לפתח את זה יותר טוב. כל סיפור השקרים של טמפלטון דווקא נראה לי אמין מאוד, ומשקף את המצב העגום שבו נמצאת העיתונות - בהחלט לא רק זו הכתובה - בשנים האחרונות. יותר כותרות, יותר צבע ויותר סינדיקציה; פחות עומק, פחות תחקירים ופחות עריכה. לפחות היה מעודד לראות את פלצ'ר, הכתב שהכין את הסיפור על באבלס [רג'ינלד?!] מקודם לעורך. גאס הוא טיפוס נהדר, שמעורר סימפטיה מיידית. למרבה הצער, בתור מי שעבד קצת בעיתון מקומי, בטוחני שלעורך כמוהו אין סיכוי לשרוד בביצה הזו. והייתי גאה מאוד כשזיהיתי את דייוויד סיימון מבליח לרגע כעיתונאי בסצינת ה'סאן' האחרונה.

ועוד פרט מעניין ששמתי לב אליו - ראש העיר רויס בעונה הרביעית [ואולי גם בשלישית], וגאס בעונה החמישית, עונבים את אותה עניבה בדיוק - עם ריבועים כהים באדום ובכחול. בעיות במחלקת הפרופס של הסדרה, או שגם כאן יש מסר סמוי? אגב, שמתי לב לזה כי אותה דוגמה מעטרת גם את תחתוני המזל שלי.

והסצינה הסוגרת, עם שיר-הנושא [יש לכם מושג מי ביצע אותו בפעם הזו?], ואחריתן של כל הדמויות, הייתה נהדרת ועצובה ומשמחת וסוף הולם ונפלא לסדרה הטובה ביותר שיצא לי לראות. אם יהיה לי זמן וחשק, אולי אצפה-מחדש בשתי העונות הראשונות. בטח אשים לב להמון דברים שפיספסתי בפעם הראשונה. תודה רבה לכל מי שהביא אותי עד הלום, ולכל מי שכתב את מחשבותיו בעקבות הפרקים. וכמה חבל שזה נגמר.

אה, וממש אהבתי את הביצוע לשיר הנושא בעונה הזו, בגירסה טריפ-הופית מפי הבחור שמשחק את הספונסור של באבלס. אני עדיין לא בשל לדירוג הביצועים [וגם לא לדירוג העונות], אבל הגירסה הזו בטוח נמצאת באמצע או מעליו.

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

מאמרי הקהילה
"הסמויה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "הסמויה", הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (הוכח מדעית).
26/9/2010
"מד מן" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "מד מן", AKA "הגברים של שדרות מדיסון".
23/9/2010
"glee" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי glee.
27/10/2010
"אבודים" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת המיסתורין.
30/10/2010
"יומני הערפד" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת הערפדים.
4/11/2010
"ילדי האנרכיה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי דרמת האופנוענים של קורט סאטר.
2/11/2010
"צ'אק" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "צ'אק".
10/10/2010
"קומיוניטי" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "קומיוניטי".
11/10/2010
"דם אמיתי" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים של סדרת הערפדים של אלן בול.
30/9/2010
"דקסטר" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים שהיו לנו על פרקי "דקסטר".
9/10/2010
"שובר שורות" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "שובר שורות".
9/10/2010

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0938)