שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

*עברנו דירה! בואו לבלוג החדש והנאה של קפה+טלוויזיה
חיפוש בפורום

Follow CoffeePlusTV on Twitter
באושר ובעושר עד עצם היום הזה ( אבודים 6x11)


באושר ובעושר עד עצם היום הזה (Spoiler_01 אבודים 6x11)
פורסם לפני 3988 ימים     מאת yaddo     סה"כ תגובות: 14     תגובה אחרונה לפני: 3981 ימים

"מה שהיה היה"
(אלואיז הוקינג)

כמו תמיד, אפשר לסמוך על דזמונד שיספק את הפרק הנפלא של העונה. הפרק הזה התכתב עם שני הפרקים האהובים עלי והזכורים ביותר בסדרה, שגם הם כמובן עסקו בדזמונד ובפלאשבקים שלו: ב"חולפים לנגד עיניך" מהעונה השלישית הוא נשאב אחרי הפיצוץ האלקטרומגנטי שעל האי והגיע אל הדירה שלו עם פני, ובהמשך פגש לראשונה את אלואיז הוקינג בתור מוכרת בחנות התכשיטים שבה קנה לפני טבעת אירוסין. ב"הקבוע" מהעונה הרביעית, שהיה ונותר הפרק הטוב ביותר בסדרה מבחינתי, הוא נאחז באהובתו פני בזמן שהוא מיטלטל בין ההווה על ספינת המשא ובין העבר ביחסיו עם פני, ובתוך כך נפגש בעבר עם דניאל פאראדיי כדי שיעזור לו. בשני מקרים שונים עזרו האם והבן לדזמונד (מבלי שהוא או אנחנו ידענו שהם קרובי משפחה) להבין את מצבו ואת ייעודו. בפרק הזה הוא נפגש עם שניהם בזה אחר זה, וכל אחד הוסיף להבנתו באופן כזה או אחר. מבטה הנרעש של אלואיז כשראתה את דזמונד היה מסקרן.

ב"חולפים לנגד עיניך" דזמונד הלך אל צ'ארלס ווידמור כדי לבקש את ידה של בתו. ווידמור שלף שתי כוסיות ובקבוק וויסקי יקר, אבל מזג אך ורק לעצמו. הוא לגם ואמר לדזמונד משהו כמו, "הלגימה הזו שווה יותר ממה שאתה יכול להרוויח בחודש", ובסופו של דבר הטיח בו בשאט נפש שהוא לא ראוי לוויסקי הזה, לא כל שכן לבתו. הפעם יחסיהם היו שונים בתכלית. דזמונד היה בעליל במקום אחר בחייו, יותר בוגר אבל גם יותר אבוד. הפעם ווידמור מזג לו מהוויסקי ואמר לו שהוא שווה את זה.

ההתכתבות עם "הקבוע" הייתה כמובן כבדה יותר, לאור הדגש שם על אהבתם של דזמונד ופני. לכך תרמה גם העובדה שהנהג של דז היה ג'ורג' מינקובסקי מאותה ספינת משא, שסבל מאותה בעיה של דזמונד ולבסוף מת בעטיה.

סצינות הזיכרון של דזמונד היו מרעישות. המראה שלו שוחה במים לעבר צ'ארלי היה זהה לפעם שצלל בעקבותיו אל תחנת דארמה שמתחת למים, אבל כשצ'ארלי פרש את ידו על השמשה וגם דזמונד הונחת אל אותה סיטואציה, זה היה יפהפה. "לא הסירה של פני". מי זאת פני? כאשר גם הזכרונות עליה התחילו לפרוץ אל מוחו, ומאוחר יותר בפגישתם (הראשונה!) באיצטדיון עמוס הזכרונות מבחינתנו, שוב המחישה "אבודים" עד כמה כל מערכות היחסים בה חיוורות לעומת סיפור האהבה של שני אלה.

מרוב התרחשויות וניתוחים לא שמתי לב לעובדה הפשוטה שהסדרה מחולקת לפיזיקה ומיתולוגיה. כל ענייני דזמונד/אלואיז/פאראדיי, הפלאשים והחישובים והמסע בזמן, נראים מנותקים לחלוטין (לאורך כל הסדרה, אם זכרוני אינו מטעני) מסיפורי האלים והפסל והגיהנום של ג'ייקוב/האיש בשחור/לוק/בן. אולי הערבוב הבלתי נמנע ביניהם יביא את הפתרונות. אני, בלי שום ספק, מבכר את ענייני הראשונים על פני האחרונים.תוקן על ידי yaddo 7/4/2010 18:48

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
"הסמויה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "הסמויה", הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (הוכח מדעית).
26/9/2010
"מד מן" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "מד מן", AKA "הגברים של שדרות מדיסון".
23/9/2010
"glee" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי glee.
27/10/2010
"אבודים" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת המיסתורין.
30/10/2010
"יומני הערפד" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת הערפדים.
4/11/2010
"ילדי האנרכיה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי דרמת האופנוענים של קורט סאטר.
2/11/2010
"צ'אק" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "צ'אק".
10/10/2010
"קומיוניטי" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "קומיוניטי".
11/10/2010
"דם אמיתי" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים של סדרת הערפדים של אלן בול.
30/9/2010
"דקסטר" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים שהיו לנו על פרקי "דקסטר".
9/10/2010
"שובר שורות" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "שובר שורות".
9/10/2010המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0469)