שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

*עברנו דירה! בואו לבלוג החדש והנאה של קפה+טלוויזיה
חיפוש בפורום

Follow CoffeePlusTV on Twitter
דיווחים לא מאושרים (הסמויה 5x02)


דיווחים לא מאושרים (הסמויה 5x02)
פורסם לפני 4826 ימים     מאת yaddo     אין תגובות    

הייתי כל כך עייף כשבאתי לצפות בפרק אתמול, אבל היא התנערה ממני ברגע שהתחיל הפרק, והוא נגמר מבחינתי כל כך מהר.
ארבעה דברים לי:

1. הרגע שבו באבס פנה מיד ללכת מהספונסר שלו ברגע שהלה הזכיר את שרוד, קרע את לבי.

2. מקנולטי פסיכי אמיתי. שיבוש זירת הפשע היה מעורר השתאות אבל גם קלוש - מילא להוסיף סימני חנק, אבל לשנות את האופן שבו הגופה שכבה? הרי השוטר שהיה הראשון בזירה יודע איך היא נראתה. חוץ מזה, לבי לבי על בידי.

3. טוב לראות שוב את אייבון (או אוון, על פי התרגום) ברקסדייל, אבל היה מוזר לחזות בהתקפלות שלו בפני מרלו בעבור חופן דולרים. היה זה תמיד סטרינגר שהפציר בו לעבור לעסקים ולזנוח את המלחמות, אז או שהוא סוף סוף מקשיב לו או שהוא משחק עם מרלו. נראה שהראשון הוא הנכון, אבל כאמור, מוזר לראות זאת, בעיקר כי זה נראה לא מנומק מבלי שראינו את התהליך שהוביל אותו לכך.4. במערכת העיתון הייתה להם ישיבה לגבי סדרת כתבות על הילדים בבולטימור, העורך המנהל חיפש סיפור "דיקנסיאני" שיבחן את האופן שבו המערכת איכזבה אותם. אחד העיתונאים אומר שהילדים אוכזבו על ידי המון היבטים בחייהם. גאס היינס אומר שבחינה שכזו צריכה לכלול הערכה של ההורות הנעדרת בעיר וההשפעות של בעיית הסמים. עיתונאי אחר אומר שבתי הספר העירוניים מהווים נושא טוב יותר, כי ביקורת שתעלה לגביהם תוכל לזכות לטיפול מצד האחראים. היינס אומר שאין ספק כי בתי הספר ראויים לביקורת, אבל מביע חשש שהסתכלות מעין זו על היבט צר בחיי הילדים, תהפוך את הסיפור ללא-רלוונטי למושאי הכתבה ותוביל להתעלמות מבעיות גדולות יותר. העיתונאי העולה סקוט טמפלטון לא מסכים שנדרש בהכרח הקשר כה רחב כדי לבחון כיתה אחת, והיינס סותר ואומר שלדעתו נדרש הקשר רחב בשביל לבחון כל דבר. לצערו, העורך מגבה את טמפלטון. היינס מביע את חששו שכל כוונתם היא לזכות בפרס כאשר מה שהם אמורים לעשות הוא לטפל בבעיה. בסופו של דבר הוא מובס - הסדרה תתרכז בבתי הספר וטמפלטון הוא זה שיוביל אותה.

כל הסצינה הזו נראתה לי כמו משהו שמשקף באופן כזה או אחר את הדיון שבוודאי היה למפיקים על העונה הרביעית, שעסקה בדיוק בנושא הילדים. חלק מזה הוא אכן מה שהיה בסופו של דבר: כיתה אחת בלבד כמיקרוקוסמוס; סיפור דיקנסיאני באופן שבו הילדים מנסים לשרוד ובכך מאבדים את ילדותם, וכמו שדיקנס זיגזג מהעשירים אל אומללי הגורל, כך עושה גם הסמויה לאורך כל חייה ועוברת מהרחוב המוכה אל בניין העירייה, תחנות המשטרה ובתי המשפט. ההבדל בין הסמויה לבין סדרת הכתבות הפיקטיבית הזו, הוא שהראשונה ללא ספק מעניקה הקשר רחב מאוד, מקנה בכך פרספקטיבה ומעשירה את העונה הרביעית באופן שצפייה תלושה בה הייתה מתקשה לעשות, אם בכלל.

אהבתי מאוד את הסצינה הזו בפרק. מעבר לעובדה שהמחישה לנו את יחסו של סיימון אל העיתונים של ימינו, המעדיפים לא לחפור, לא להסתבך בפרטים, כולל שם משפחה או תמונה של מרואיין, ומנגד לטפח את העיתונאים שדוגלים בראייה הזו - היא עשתה זאת תוך שימוש בסיעור המוחות האמיתי, מן הסתם, שנערך כאשר הותווה קו העלילה של העונה הרביעית, והעניקה לנו בזאת הצצה לאופן שבו נבנית הסמויה.


נספח: התרגום בסדרה הזו הוא פחות ערך, לקוי ולא ראוי. לא רק שהוא מפספס המון רבדים, זה עוד ניחא, אבל יש שם טעויות לשמן שאפילו לא הגיוניות מבחינה עלילתית ומה שקורה על המסך. בסצינת הישיבה הזו שתיארתי ביקש העורך את המשפט הממצה של כל הפרויקט שהם עושים, ה-budget line. אני לא זוכר איך תורגם בדיוק המינוח, אבל זה היה משהו על תקציב. כלומר, בלי שום קשר למה שלפנינו. אתם לא רואים מה שאתם מתרגמים? אני מקווה שאם אי פעם הלוויין יקנו את הסדרה הזו, כמו שראוי שיקרה, הם יביאו אותה למתרגם שיתייחס אליה בכבוד הראוי (שלא לומר בחרדת קודש).

תוקן על ידי yaddo 1/6/2011 23:0

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
"הסמויה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "הסמויה", הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (הוכח מדעית).
26/9/2010
"מד מן" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "מד מן", AKA "הגברים של שדרות מדיסון".
23/9/2010
"glee" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי glee.
27/10/2010
"אבודים" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת המיסתורין.
30/10/2010
"יומני הערפד" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת הערפדים.
4/11/2010
"ילדי האנרכיה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי דרמת האופנוענים של קורט סאטר.
2/11/2010
"צ'אק" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "צ'אק".
10/10/2010
"קומיוניטי" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "קומיוניטי".
11/10/2010
"דם אמיתי" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים של סדרת הערפדים של אלן בול.
30/9/2010
"דקסטר" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים שהיו לנו על פרקי "דקסטר".
9/10/2010
"שובר שורות" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "שובר שורות".
9/10/2010המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0938)