שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

*עברנו דירה! בואו לבלוג החדש והנאה של קפה+טלוויזיה
חיפוש בפורום

Follow CoffeePlusTV on Twitter
מד מן, 1X03


מד מן, 1X03
פורסם לפני 3762 ימים     מאת איימס     סה"כ תגובות: 7     תגובה אחרונה לפני: 3725 ימים

הערה: מתנצלת על העיכוב.
ספוילרים, כרגיל, בלבן בגוף הטקסט.

אז מי זה דיק ויטמן? ולמה דון דרייפר נראה כל כך מוטרד למשמע שמו?

גם הפרק, אני עדיין מרגישה שמנסים להראות לי בכח כמה התקופה הזו שונה מהיום, וכמה ההתרחשויות האחרות רק רק תירוץ לזה, ולא להיפך, שהתקופה היא רק תפאורה ברקע. נשים בהריון שותות ומעשנות, הגזענות הגלויה והלא PC, זרותה ומוזרותה של אישה גרושה, נשים שקוראות ספרים מסויימים בסתר.

אבל זה הרי לא מדוייק, כי היה הרבה שקרה בפרק, פשוט לאט ובשקט. פיט חזר, ומיד מודיע לפגי ששום דבר לא קרה. הוא מוקסם מאישתו, לא רוצה לפגוע בה, אבל בסוף היום הוא כן מגניב מחמאה לפגי. אגב החלק הזה, לא זכרתי שאליסון היתה שם כבר מהפרק השלישי. היא היתה פקידת הקבלה שמקבלת את פניו של פיט, ואז היא מנסה לשכנע אותו לבוא עם הבנות לשתות. עכשיו אני מניחה שהיא היתה המזכירה שהחליפה את ג'יין אחרי שזו התחתנה עם רוג'ר, אבל לא זכרתי אותה אפילו משם.

חוץ ממנו היה דון. בניו יורק, בעבודה, הוא איש אחד, הגבר השרמנטי שמקסים את רייצ'ל מנקן (ומיד מספר לה שהוא נשוי, והיא דוחה אותו). מאוחר יותר רואים את בטי והעתקיה, נשות הפרברים, ומבינים כמה חלשות (מוחלשות) הן, וכמה חזקה היא. ההבדל הוא כנראה שהיא גדלה לתוך זה.
מעניין היה לשמוע את רייצ'ל מספרת שאמה מתה בלידה, ושאחותה היתה החברה היחידה שלה, ואת דון מגיב "אל תנסי לשכנע אותי שאי פעם היית לא אהובה". זה מעניין כי זה בדיוק דון דרייפר (דיק ויטמן), איש אהוב מאוד שמתנהג כאילו הוא לא, כי הילדות שלו והעבר שלו, המשיקים בכמה מקומות לאלו של רייצ'ל, הפכו אותו לכזה.
בבית דון הוא הגבר המושלם. נאה, עוזר, ולא מקלקל את הסידור המושלם של השירותים. היה כמעט גרוטסקי לראות את מסיבת יום ההולדת של סאלי. מצד אחד כולם יפים ושנונים, מתורגלים במסיבות ובנימוס מעושה. מצד שני, מיד עם הגעתה של הלן בישופ (במכנסיים!), הם מורידים את הכפפות ותוקפים. קודם הנשים, נחמדות לכאורה, אחר כך הגברים, שרק רוצים לעזור.
בסוף אנחנו רואים שגם הילדים במסלול להפוך להוריהם, עם 'משחק' הבית שלהם (כמובן שאנחנו יודעים שהם לא יהיו בדיוק כמוהם, אבל לא רחוקים מהם כפי שהיו רוצים).

לא קשה לראות שדון לא מרגיש שם בנוח. הוא בורח בהזדמנות הראשונה שיש לו, ומביא איתו כלב, למורת רוחה של אשתו (שתצטרך לטפל בו, כמובן).
אבל כמה שדון אולי לא מרגיש במקום שם, קל לראות שגם לבטי החיים הם לא דבש. בעלה נראה מושלם, אבל היא לא יכולה להיות בטוחה שהוא יחזור, כשהיא שולחת אותו לסידורים.גם לא זכרתי שמההתחלה, דון היה כל כך לא שייך

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
"הסמויה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "הסמויה", הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (הוכח מדעית).
26/9/2010
"מד מן" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "מד מן", AKA "הגברים של שדרות מדיסון".
23/9/2010
"glee" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי glee.
27/10/2010
"אבודים" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת המיסתורין.
30/10/2010
"יומני הערפד" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת הערפדים.
4/11/2010
"ילדי האנרכיה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי דרמת האופנוענים של קורט סאטר.
2/11/2010
"צ'אק" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "צ'אק".
10/10/2010
"קומיוניטי" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "קומיוניטי".
11/10/2010
"דם אמיתי" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים של סדרת הערפדים של אלן בול.
30/9/2010
"דקסטר" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים שהיו לנו על פרקי "דקסטר".
9/10/2010
"שובר שורות" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "שובר שורות".
9/10/2010המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0313)