שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

*עברנו דירה! בואו לבלוג החדש והנאה של קפה+טלוויזיה
חיפוש בפורום

Follow CoffeePlusTV on Twitter
נישואי פיגארו - מד מן 1.03


נישואי פיגארו - מד מן 1.03
פורסם לפני 3762 ימים     מאת yaddo     אין תגובות    פרק יפה שחשף בזה אחר זה רבים מפניו של דון דרייפר. מן הרכבת בהתחלה והמכר שפונה אליו כדיק וויטמן ומעלה את עברו הצבאי, דרך פיט שחוזה בו לראשונה מדליק את הצד שעליו רק שמע עד כה; כל הסצינות של דון עם רייצ'ל מנקן היו כתובות למופת ("אל תנסי לשכנע אותי שאי פעם לא היית אהובה"); איש המשפחה הפרברי ששותה חמש בירות – לפחות, כמובן, זה רק מה שהראו לנו – רק כדי להתמודד עם יומו ("יש לנו הכל, אה?", "כן, זהו זה" בקול רם מדי); הגבר היפה שנשים עורגות אליו, שלא לומר משליכות את עצמן לרגליו; האיש האבוד והאנוכי שיוצא להביא עוגה מהחנות ובדיעבד לא חוזר הביתה אלא מתבודד למשך שעות.

הסצינה שבה הוא צילם את המסיבה הייתה שימוש בכלי הכל כך מוכר מסדרות נוסטלגיות – "שנות הקסם" עשתה את זה המון – זליגה ורדרדה ומיופה אל הפיכחון של העולם האמיתי. כולל בפרק הזה, דקות לפני כן, עם פרנסין ההרה ששותה ומעשנת. מבעד למצלמה של דון, בלי פסקול כי אין הקלטה, ראינו את הילדים רצים בסלון, מאושרים. אחד מהם חטף סטירה מחבר של אביו בגלל שהפיל כוס במהלך ריצתו החופשית וחסרת הדאגות. בעלה של פרנסין התחיל עם הלן בישופ סמוך לגרם המדרגות. מבעד למצלמה של דון זה נראה כמו שיחה תמימה בין שני ידידים, שניהם חיוו שלום נלהב למצלמה. משם הוא עבר אל זוג חבריהם ברגע אמיתי של אהבה, כך נדמה, קרובים אחד אל השני, מתנשקים. הדבר הזה – שנראה מול המצלמה כשם שנראה בלעדיה – ערער את דון מאיזושהי סיבה, דמעות עמדו בעיניו. הוא יצא אל החצר האחורית וצפה בילדים משחקים. הלן נעמדה לצדו ואמרה, "קהל מעניין שם בפנים". לשון צחה ודיפלומטית. "אותו הקהל כאן בחוץ", ענה לה דון. אני חלק מאותו חרא בדיוק. הוא נאלץ להימלט מזה.

לפרק קוראים "נישואי פיגארו", אופרה ששמה המלא וההולם את הפרק הוא "נישואי פיגארו או היום המשוגע". זוהי היצירה של מוצרט שדון משמיע מהרדיו לפני שהוא מתחיל לצלם. פיגארו, כך מספרת לי ויקיפדיה, הוא משרתו של הרוזן באופרה, ובעבר היה הספר מסביליה באופרה באותו שם. אולי זהו הדהוד לעברו של דון, או דיק, שהזכיר חברו מהרכבת. מקבילה לאופן שבו דון התקדם בחיים? כשבעלה של פרנסין אמר לדון "יש לנו הכל, אה?", נזכרתי במה שאמר דון למאהבתו מידג' בפרק הקודם: "אני לא יודע אם יש לך הכל או אין לך כלום". השאלה הזו כמובן חלה גם עליו עצמו.

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
"הסמויה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "הסמויה", הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (הוכח מדעית).
26/9/2010
"מד מן" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "מד מן", AKA "הגברים של שדרות מדיסון".
23/9/2010
"glee" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי glee.
27/10/2010
"אבודים" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת המיסתורין.
30/10/2010
"יומני הערפד" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת הערפדים.
4/11/2010
"ילדי האנרכיה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי דרמת האופנוענים של קורט סאטר.
2/11/2010
"צ'אק" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "צ'אק".
10/10/2010
"קומיוניטי" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "קומיוניטי".
11/10/2010
"דם אמיתי" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים של סדרת הערפדים של אלן בול.
30/9/2010
"דקסטר" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים שהיו לנו על פרקי "דקסטר".
9/10/2010
"שובר שורות" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "שובר שורות".
9/10/2010המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0469)