שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

*עברנו דירה! בואו לבלוג החדש והנאה של קפה+טלוויזיה
חיפוש בפורום

Follow CoffeePlusTV on Twitter
ניו אמסטרדם (מד מן 1.04)


ניו אמסטרדם (מד מן 1.04)
פורסם לפני 3757 ימים     מאת yaddo     סה"כ תגובות: 4     תגובה אחרונה לפני: 3757 ימיםשם הפרק הזה כל כך מצא חן בעיני, עוד לפני הצפייה אפילו. כשמה הישן, הראשון, של ניו יורק, הוא עומד במעין כפיפה מעניינת עם הסדרה עצמה, שמתארת לנו במבט מפוכח לאחור את שנות השישים בעיר. יתר על כן, המילה "חדשה" בהקשרה של "אמסטרדם החדשה" שכבר אינה קיימת, עומדת במעין אירוניה עולבת וחלודה.

ממש כמו אצל פיט האומלל. בובת סמרטוטים יוקרתית של מעסיקו, של אשתו, של הוריו ושל חמָיו. הדבר היחיד שנופח בדמותו חיים בעיני האחרים הוא אילן היוחסין שלו. הוא מצליח לשמור כך על עבודתו (ללא ידיעתו) ולזכות בהתבטלותה המיידית של יו"ר ועד הבית בבניין החדש שטרודי והוא קונים בו דירה. אין לפיט דבר להראות מצד עצמו, ולא בגלל שהוא לא מנסה. בניגוד לעיר שהתחדשה והפכה לניו יורק, פיט לא מצליח להגיח כדבר חדש אלא נותר מעין צלמית רפאים של ניו אמסטרדם. של המורשת שלו, שאין לו שום השפעה עליה. אפילו הדבר היחיד שהוא כן מצליח לעשות, לחתור תחת דון ולמכור ללקוח את ההצעה שלו, חוזר כדי לנשוך אותו בתחת.

סוגיית הדורות הייתה כבדה כפלדה בפרק הזה. פיט כל כך קלע במשפט שהציע ללקוח: "עמוד השדרה של אמריקה". הפלדה הייתה עמוד התווך של בניית ארה"ב, ובעיקר עריה הגדולות, בשלהי המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20. הפלדה היא בדיוק מה שפיט חסר. בדיוק הסיבה שהוא לא מצליח להיות ניו יורק. לא מצליח להשיג כסף מאביו, לא מצליח לסרב לכסף מהורי אשתו, לא מצליח אפילו להימנע מלעשות סיבוב עם טרודי במונית בזמן שהוא ממהר לפגוש לקוח. גם כשהוא מנסה לעמוד בפני השררה, כמו מול דון, הוא עושה זאת באופן כושל.

השיחה של דון ורוג'ר על פערי הדורות הייתה הדובדבן שבקצפת. לדידו של רוג'ר, הדור שלו שותה כי זה טוב לו, כי מגיע לו. הדור של דון שותה כדי לכסות על חשכה. "הסוג שלך, עם מחשבותיכם העגומות ודאגותיכם, כולכם עסוקים בליקוק של איזה פצע מדומה". סבתא של דודה של משהו של פיט העיזה להתווכח עם חייל בריטי מתישהו במלחמת העצמאות. 300 שנה אחרי כן מתמודד פיט, בחור צעיר שתכל'ס יש לו הכל, עם צרותיו הבורגניות. עניין של פרספקטיבה.


אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
"הסמויה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "הסמויה", הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (הוכח מדעית).
26/9/2010
"מד מן" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "מד מן", AKA "הגברים של שדרות מדיסון".
23/9/2010
"glee" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי glee.
27/10/2010
"אבודים" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת המיסתורין.
30/10/2010
"יומני הערפד" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת הערפדים.
4/11/2010
"ילדי האנרכיה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי דרמת האופנוענים של קורט סאטר.
2/11/2010
"צ'אק" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "צ'אק".
10/10/2010
"קומיוניטי" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "קומיוניטי".
11/10/2010
"דם אמיתי" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים של סדרת הערפדים של אלן בול.
30/9/2010
"דקסטר" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים שהיו לנו על פרקי "דקסטר".
9/10/2010
"שובר שורות" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "שובר שורות".
9/10/2010המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0469)