שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

*עברנו דירה! בואו לבלוג החדש והנאה של קפה+טלוויזיה
חיפוש בפורום

Follow CoffeePlusTV on Twitter
בבל (מד מן 1.06)


בבל (מד מן 1.06)
פורסם לפני 4834 ימים     מאת yaddo     סה"כ תגובות: 10     תגובה אחרונה לפני: 4777 ימיםבצפייה המקורית הפרק הזה היה נקודת מפנה ביחסי אל "מד מן", אז עוד "הגברים של שדרות מדיסון". אהבתי אותו מספיק כדי לכתוב עליו פסקה, וזו הייתה ההתייחסות הראשונה שלי כלפיה אי פעם (לא כולל המלצות יום), וכנראה הראשונה על הסדרה בכלל בפורום. בצפייה החדשה הזו אני אוהב אותו הרבה הרבה יותר. אם אז אהבתי אבל לא הייתי מעורב רגשית, הרי שהפעם הפרק גם מאוד נגע בי.

פרק מושלם, למעשה. זוהי הפעם הראשונה שאנחנו מקבלים מושג ממשי על תהומות המאבק הפנימי של דון. ראינו אותו לא מסתגל לחיים בפרברים, ראינו אותו בפרק הקודם מול אחיו סותם לחלוטין את הגולל על החיים האלה, והפעם היה נדמה שההיתקלות שלו בעצמו כילד אחרי הנפילה במדרגות הייתה תוכחה עצמית עמוקה. דיק וויטמן הילד נחשף לראשונה אל אחיו, ואז הסתובב והביט בדון דרייפר המבוגר. איך הפנית את גבך?

דון סגר את הדלת על עברו, אבל ההווה שלו רחוק מלהיות התשובה עבורו. מול אשתו המאוהבת, מול רייצ'ל המסויגת, מול מידג' ההרפתקנית, דון נותר אבוד אבוד אבוד. מצוי בגולה אישית, על נהרות בבל, יושב וגם בוכה בזוכרו את ציון שלו. יותר רעיון מאשר מקום אמיתי, כדברי רייצ'ל מנקן. המקום הטוב, המקום שלא יכול להיות. הדמעות שנצנצו בעיניו של דון למשמע השיר בסוף אמרו את כל מה שצריך להיאמר.גם מעבר לכך הפרק היה מושלם. ההסברה ההישראלית לא התחילה לעשות את מה שהפרק הזה עשה עבורה. חילופי הדברים בפרק היו שנונים במיוחד והופגנו ביתר שאת בחילופי ההצלפות בין דון לבין ידידה של מידג' בבר, פגי המחישה שוב עד כמה היא רחוקה מיתר הבנות ועלתה על מסלול מעניין, וזכינו להצצה מחכימה ליחסי רוג'ר וג'ואן.

ספוילר קל בלבן: כבר אז נראה שיחסו כלפיה, שכאן מצטייר מעט כקנאות, נובע ממשהו עמוק יותר ולא ניתן לפטור אותו כרומן סתמי. מעניין לראות ביחסיהם שג'ואן מרגישה מאוד בנוח עם מה שישנו. נשים רבות היו אולי מרגישות זולות בכך שהן נפגשות במלון עם גבר נשוי כמיטב הקלישאה, ואילו ג'ואן לא סתם בסדר עם זה, אלא מעדיפה. היא גם מהסה את הצעותיו של רוג'ר ואומרת שמה שיש עכשיו מצוין כפי שהוא ולמה להם לשנות, משפטים שאני אישית רגיל לשמוע יותר מדמויות גבריות יותר מאשר נשיות.


תוקן על ידי yaddo 2/12/2010 21:6

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
"הסמויה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "הסמויה", הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (הוכח מדעית).
26/9/2010
"מד מן" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "מד מן", AKA "הגברים של שדרות מדיסון".
23/9/2010
"glee" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי glee.
27/10/2010
"אבודים" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת המיסתורין.
30/10/2010
"יומני הערפד" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת הערפדים.
4/11/2010
"ילדי האנרכיה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי דרמת האופנוענים של קורט סאטר.
2/11/2010
"צ'אק" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "צ'אק".
10/10/2010
"קומיוניטי" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "קומיוניטי".
11/10/2010
"דם אמיתי" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים של סדרת הערפדים של אלן בול.
30/9/2010
"דקסטר" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים שהיו לנו על פרקי "דקסטר".
9/10/2010
"שובר שורות" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "שובר שורות".
9/10/2010המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0469)