שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

*עברנו דירה! בואו לבלוג החדש והנאה של קפה+טלוויזיה
חיפוש בפורום

Follow CoffeePlusTV on Twitter
ספוילרים עד סוף עונה 4


ספוילרים עד סוף עונה 4
פורסם לפני 4834 ימים     מאת איימס     אין תגובות    

דון לא מעניין. דון של עונה 1 הוא דון של עונה 4. השינויים קורים סביבו, לא לו. הוא מסתדר עם מה שהעולם נותן, הוא לא מסתגל או משנה את עצמו. לכן בצפייה הזו דון לא מעניין.
האחרים הם המעניינים.

בטי היתה מאושרת בהתחלה, נראה שבאמת. היא חושקת בדון, מאוהבת בו, שלמה עם חייה. אנחנו יודעים שהיא יודעת שדון בוגד בה, אבל לא אכפת לה, כי חייה טובים עבורה. היא אפילו מפקפקת מעט בעולם שבו היא נמצאת: היא מוכנה לקבל את הלן בישופ למרות שכל נשות השכונה מתנגדות לה, היא לא מפחדת מהעולם.
אבל בטי גם מתאבלת, ולא מרשים לה להתאבל. אנחנו יודעים את זה מהרגע שבו אנו מכירים אותה. היא שוקעת לתפקידה כבת וזונחת את תפקידה כאם ולאיש לא אכפת מספיק כדי לראות את זה. כשאבא שלה ימות החוט העדין שמקשר אותה לחובותיה ינתק, והיא תאבד את זה כליל, תצא לחפש משהו אחר.

מערכת היחסים בין רוג'ר וג'ואן גם עברה שינוי ניכר (אגב, בעיית המשכיות: הוא אומר שהם יחד שנה, אבל בפרק בעונה 4 יש פלאשבקים שמרמזים שהם יחד עוד מלפני שדון עובד בסטרלינג קופר). יש שם אהבה מההתחלה, אבל היא מי שמקרבת אותו לאשתו. אחר כך מזכירה אחרת תרחיק אותו מאשתו וגם מג'ואן, אבל הוא רק ישתוקק שוב לג'ואן, שכבר לא תהיה פנויה. כי גם ג'ואן החזקה, הבטוחה, לא יכולה להגיע לכל מקום ללא בעל.
אגב, למרות שרוג'ר אומר שהיא הצילה את מערכת היחסים בינו ובין מונה, נראה שאם דברים היו אחרים, הוא היה מסיים עם ג'ואן ולא עם ג'יין.

ופגי, שקיבלה על עצמה את שונותה, את היצירתיות ואת הדעתניות. היה מדהים לראות את פרץ היצירתיות הראשון שלה, לראות שזה באמת טבעי לה ונובע מתוכה, ולא איזה מאמץ להיות מספר אחת כמו שזה עבור פיט.
חוץ מהיצירתיות שלה, לשמוע אותה אומרת שהיא לא רוצה להיות אחת ממאה, כשאנחנו יודעים היום את המחיר שהיא משלמת על ההתעקשות חסרת הפשרות שלא להיות אחת ממאה, מקסים ומרגש (אמרתי שפגי היתה מלכה מהשניה הראשונה).

כמו שכתבתי בלי ספוילרים, בשבילי מד מן היא סידרה על נשים. זה שמרבית הכותבות הן נשים (למרות שמת'יו וינר היוצר והכותב הראשי הוא דווקא גבר לגמרי) גורם לי לחשוב שזה מכוון. הגברים מעניינים פה, אבל הנשים עבורי הן העיקר. הן מה שמבדיל את מד מן מכל סידרה אחרת. כי פה הנשים הן באמת חזקות. הן לא יוצאות דופן, הן לא עושות יותר מכולם, הן פשוט מצליחות לחיות, וזה דבר די חזק.

ובנושא זה (לחצו כאן להגדלה)


תוקן על ידי yaddo 3/12/2010 0:32

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
"הסמויה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "הסמויה", הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (הוכח מדעית).
26/9/2010
"מד מן" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "מד מן", AKA "הגברים של שדרות מדיסון".
23/9/2010
"glee" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי glee.
27/10/2010
"אבודים" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת המיסתורין.
30/10/2010
"יומני הערפד" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת הערפדים.
4/11/2010
"ילדי האנרכיה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי דרמת האופנוענים של קורט סאטר.
2/11/2010
"צ'אק" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "צ'אק".
10/10/2010
"קומיוניטי" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "קומיוניטי".
11/10/2010
"דם אמיתי" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים של סדרת הערפדים של אלן בול.
30/9/2010
"דקסטר" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים שהיו לנו על פרקי "דקסטר".
9/10/2010
"שובר שורות" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "שובר שורות".
9/10/2010המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0938)