שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

*עברנו דירה! בואו לבלוג החדש והנאה של קפה+טלוויזיה
חיפוש בפורום

Follow CoffeePlusTV on Twitter
איך שגלגל מסתובב


איך שגלגל מסתובב
פורסם לפני 4809 ימים     מאת yaddo     אין תגובות    

"אם תוכל להכניס את 'הגלגל' ו'העתיד' למשהו עם רגליים, תוכל לגרום לי להיראות טוב"
(דאק לדון על מתקן השקופיות של קודאק)

במצגת שלהם עם קודאק דון עשה בדיוק את ההפך. לא ממציאים את הגלגל מחדש ולא מסתכלים על העתיד. תחת זאת נסוגים אל הקרוסלה התמימה, אל העבר מעמעם הפגמים. אל טביעות הידיים הקטנות, הילדותיות. אל הימים ההם. ההצגה שלו קנתה את לב כולם, כולל שלו. הכמיהה אל העבר היא בבסיסה כמיהה אל האפשרויות הגלומות בעתיד, אל האפשרות לתקן. דון ייחל להגיע הביתה, אל המקום שבו הוא יודע שהוא נאהב. הוא כבר ראה איך הוא משמח את אשתו ואת הילדים, איך הם יקפצו עליו באושר, איך יעלה חיוך על פניה.

אבל לא. אשליית הקרוסלה מתפוגגת בבת אחת כשהוא מגיע אל בית שומם. החיים האמיתיים תפסו אותו, ההשלכות של מעשיו. במקרה הזה מדובר במשהו קטן, על פניו, הרי הוא יכול לנסוע לשם לבד ולהפתיע אותם באותה מידה, אבל מעשים אחרים שלו כבר היממו אותו עוד ביום שלפני כן, כשגילה כי באופן שבו נהג באחיו הוא דחף אותו לכדי איבוד עצמו לדעת. נשמה בודדה ואומללה שהוא באופן בלעדי אחראי למותה. לא בכדי דון מוצא מפלט במשפחתיות, אבל הוא עשה מספיק רע כדי שתוצאות נוספות יארבו לו מעבר לפינה.

אשליות היו לחם חוקן של רבות מהדמויות בפרק, לא רק של דון. בטי ופגי היו נתונות שתיהן בשכנוע עצמי עמוק. ההפתעה של בטי לנוכח העובדה שפרנסין ביקשה דווקא לעצתה הייתה מרשימה. איזה בית יפה יש לה בפרברים, עם הבעל הכי חתיך ומוצלח, משחקים אבא ואמא. הקריסה שלה הייתה מהירה. מוצאת מפלט בילד צעיר כי אפילו בפני חברתה, זו שכמו אחות בשבילה, היא לא מסוגלת להסיר את מסכת השלמות שלה.

אצל פגי זה חמור אף יותר. גם כאשר היא מקבלת את העובדות כמו מכה בבטן, היא בוחרת להסב מבט. בדיוק עכשיו, כשהיא מתגלה במלוא הדרה בעבודה. בהקלטות ל"רלקס-אסייזר" יחד עם קוסגרוב היא הפגינה תושיה מלכותית. גם באופן שבו ניהלה את קני ואת אנני הקריינית המסכנה, אבל גם באופן שבו יצאה מזה. מאנני היא ביקשה לדמיין את עצמה כנשואה, אישה שנראתה מעולה אבל עלתה במשקל, אבל עכשיו היא חזרה לגזרתה והרוויחה שוב את בטחונה עצמי. בסופו של דבר פגי מבקשת לקרוא שוב לריטה, הנבחנת שנדחתה, מה שישקם את בטחונה העצמי של המקריינת ויביא לפגי בדיוק את התוצאה שרצתה.

נפלא היה לראות את הגברים רוחשים הערכה לפגי, וכיף לראות אותה מתקדמת, אבל ההתכחשות שלה לתינוק נדמית כמו התכחשות שלה לעצמה, ל"מגבלותיה" כאישה בעולם הזה ובתקופה הזו. האופן שבו הסיפור הזה נבנה היה ערמומי ומצוין. לרגע לא חשדתי שזוהי סיבת ההשמנה. קודוס.


אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
"הסמויה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "הסמויה", הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (הוכח מדעית).
26/9/2010
"מד מן" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "מד מן", AKA "הגברים של שדרות מדיסון".
23/9/2010
"glee" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי glee.
27/10/2010
"אבודים" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת המיסתורין.
30/10/2010
"יומני הערפד" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת הערפדים.
4/11/2010
"ילדי האנרכיה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי דרמת האופנוענים של קורט סאטר.
2/11/2010
"צ'אק" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "צ'אק".
10/10/2010
"קומיוניטי" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "קומיוניטי".
11/10/2010
"דם אמיתי" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים של סדרת הערפדים של אלן בול.
30/9/2010
"דקסטר" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים שהיו לנו על פרקי "דקסטר".
9/10/2010
"שובר שורות" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "שובר שורות".
9/10/2010המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0469)