שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

*עברנו דירה! בואו לבלוג החדש והנאה של קפה+טלוויזיה
חיפוש בפורום

Follow CoffeePlusTV on Twitter
טיסה מספר 1 (מד מן 2.02)


טיסה מספר 1 (מד מן 2.02)
פורסם לפני 3913 ימים     מאת yaddo     סה"כ תגובות: 10     תגובה אחרונה לפני: 3911 ימיםהפרק הבנו כמה זמן עבר בין העונה הראשונה, שהתרחשה בשנת 1960, לעונה השנייה. ההתרסקות של טיסה מספר 1 של אמריקן איירליינס התרחשה ב-1 במרץ 1962. העניין עם אביו של פיט הביא לבחינה מסוימת של יחסי הורים וילדים. האינסטינקט הראשוני של פיט למשמע הידיעה היה ללכת אל דון, בלי לדעת בדיוק למה. אחרי כל מה שהם עברו בעונה הראשונה, הסלידה של דון ממנו והניסיון של פיט לסחוט אותו, אין להם זכר במקרה הזה. אני חושב שפיט פשוט רגיל לכך – זה לא שיחסיו עם אביו האמיתי היו טובים יותר.

אחרי קבלת הבשורה פיט יוצא מהמשרד ובוחן את כולו. עיניו נתקלות בפגי שמשיבה לו מבט ואז מסיטה אותו. לא שם לו תימצא אוזן קשבת. בלי מחשבה מרובה פיט הולך אל דון ונכנס בלי להכריז. דון מביע אמפתיה ומציע לפיט ללכת הביתה כי זה מה שאנשים עושים. הוא אף אומר את זה פעמיים. מדהים להיווכח עד כמה הכל שכלתני עבור דון. נראה שהוא פשוט לא חווה מעולם תחושת אובדן אמיתית, אפילו לא כשאחיו מת לפני שנה ומשהו (בגללו!). "זה מה שאתה היית עושה?", פיט שואל אותו. "כן", דון עונה לו כאחד שכל חייו הם פרטי טקס מחושבים. "יש חיים ויש עבודה". מאוחר יותר פיט מבקש מהילדי להתקשר אל אשתו ומיד מבטל את הרעיון. במקום זאת הוא מוצא את עצמו נכנס שוב אל משרדו של דון, אלא שהפעם האחרון חסר סבלנות ותקיף. הוא לא מצליח למצוא נחמה או סתם משענת. זה היה עצוב למראה.

בקטגוריית החיים של דון אנחנו נחשפים לראשונה למשהו מהותי יחסית אצל בובי. הילד הולך בדרכי אביו, שלא במודע כמובן. הוא מרמה בבית הספר. גם סאלי לומדת מאביה – דון מלמד אותה איך להכין משקאות. אצל פגי, העיסוק בהורות איפשר לנו לראות סוף סוף מה עלה בגורלו של התינוק שילדה. למי שאינו בקיא בהיסטוריה אמריקנית שולית, כמונו, התינוק הגדול משקף היטב את הזמן שחלף. בתוך כך נרמז לנו מה היו האירועים שאחרי הלידה. כאשר פגי אומרת לאחותה שהיא מסוגלת להחליט בעצמה, אומרת זו, "באמת? מדינת ניו יורק לא חשבה כך. הרופאים לא חשבו כך". אנחנו מבינים שהתינוק נלקח ממנה, אבל רק מעט אחרי כן מובהר לנו שהוא לא סתם נשלח לאימוץ אלא גדל אצל סבתו ודודתו.

היה מעניין לראשונה את משפחתה של פגי, בלי אב, רק אמה ואחותה. זה מעמיד באור מעניין את הפיץ' שלה על מוהוק בפרק הקודם – "מה הבאת לי, אבא?". מכל מקום, נראה שהנזיפה של אחותה עשתה את שלה. בתחילת הפרק פגי נוהגת כרווקה ניו יורקית בליינית שדוחה גבר בשנינות, נרדמת על המיטה בשמלתה ולא עונה לטלפון שכנראה אמור לדחוק בה להגיע לכנסייה, אך בסופו של הפרק פגי מתייצבת למיסה. עם זאת, היא נשארת לשבת כאשר אמה ואחותה קמות לכיוון המזבח. אחותה מגישה לה את התינוק שמיד מתחיל לבכות, אין בין השניים שום קשר. בתגובה פגי מקפיצה אותו על רגלה בלי להביט בו.

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
"הסמויה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "הסמויה", הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (הוכח מדעית).
26/9/2010
"מד מן" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "מד מן", AKA "הגברים של שדרות מדיסון".
23/9/2010
"glee" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי glee.
27/10/2010
"אבודים" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת המיסתורין.
30/10/2010
"יומני הערפד" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת הערפדים.
4/11/2010
"ילדי האנרכיה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי דרמת האופנוענים של קורט סאטר.
2/11/2010
"צ'אק" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "צ'אק".
10/10/2010
"קומיוניטי" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "קומיוניטי".
11/10/2010
"דם אמיתי" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים של סדרת הערפדים של אלן בול.
30/9/2010
"דקסטר" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים שהיו לנו על פרקי "דקסטר".
9/10/2010
"שובר שורות" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "שובר שורות".
9/10/2010המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1406)