שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

*עברנו דירה! בואו לבלוג החדש והנאה של קפה+טלוויזיה
חיפוש בפורום

Follow CoffeePlusTV on Twitter
הסמויה 3.09: סלפסטיק


הסמויה 3.09: סלפסטיק
פורסם לפני 3826 ימים     מאת yaddo     אין תגובות    

"זה החרא שקורה בזמן שאתה מחכה לרגעים שאף פעם לא מגיעים"
(לסטר בווריאציה על ג'ון לנון)אחרי התלונות שלי בפרק הקודם, הנוכחי במידה רבה השיב דברים אל כנם. זה מתחיל כבר בשם הפרק. סלפסטיק? מה לעזאזל בין תת-הז'אנר הקומי הזה לבין "הסמויה"? אבל חשבתי על זה קצת ובסופו של דבר הגעתי לאיזו מסקנה. סלפסטיק הוא הומור וולגרי ומגוחך, אביהם של האנשים הנופלים והעוגות בפרצוף, ומה היה לנו בפרק אם לא זה? פרז נפל כואב וחזק, מקנולטי קיבל בפרצוף עם תרזה דיאגוסטינו, מטרה שהוא דווקא נתלה בה ולא סתם רצה לזיין וללכת. אלה אמנם עסקים כרגיל ב"הסמויה", בדרך כלל מישהו שם נופל, אבל הפעם זה גם מונצח בשם הפרק.

הסצינה שבה פרז יורה בבלש היא בעיניי אחת הקודרות בסדרה. האיש הזה היה מקרה אבוד כשהכרנו אותו בתחילת הסדרה. ידענו על כך שירה בתוך הרכב המשטרתי (דבר שאוזכר גם בפרק הזה) וראינו במו עינינו איך הוא יורה באקדחו בתוך המבנה הטחוב שבו התמקמה היחידה ומאוחר יותר מכה נער בקת האקדח שלו. הוא נראה כמו מקרה דפוק ואבוד, אבל עם הגיבוי של דניאלס הוא עדיין נשאר על רגליו, והפעם מרותק למשרד. במסגרת הזו, עם לסטר פרימון כמנטור, הוא ממש צמח כשוטר שיש בו שימוש. מפענח צפנים, עוקב אחרי דפוסים, מעולה בניירות ובטבלאות. תחת כנפי פרימון התברר כי הדבר העיקרי שהיה חסר אצל פרזבלובסקי הוא טיפוח. מישהו שילמד ויהפוך אותו לשוטר ראוי לשמו. אבל במסגרת המשרדית הזו פרז עדיין היה חסר את כישורי השטח, כך שכאשר הוא נקלע בעל כרחו למקרה כזה בחוץ, הוא פועל בדרך שגויה ולקויה שממיטה אסון.

מה שמעניין היה לראות זה את ההשפעה של זה על ג'ימי. משהו בעליל עובר עליו. הוא ישב בהלם במחלק הרצח מחוץ לחדר שפרז היה בו, הקשיב בשקט לאחרים מלכלכים על עמיתו ומהללים את המת. בתחילת הפרק הוא דאג להלל את עצמו ואת מרעיו. "אנחנו טובים בזה, לסטר. בעיר הזאת אנחנו הכי טובים שיש". "Natural Police", לסטר אומר לו בציניות. "פאק יה, Natural Police", מסכים ג'ימי, אבל לסטר ממהר להנחית אותו על קרקע המציאות. "תגיד לי משהו, ג'ימי, איך אתה חושב שכל זה ייגמר? מצעד? שעון זהב? רגע של 'יום ג'ימי מקנולטי', כשאתה מביא תיק כל כך מתוק עד שכולם מתאגדים ואומרים, 'או שיט, הוא צדק כל הזמן, היינו צריכים להקשיב לאיש'? העבודה לא תציל אותך, ג'ימי, היא לא תעשה אותך שלם". ג'ימי עוד מנסה להסביר עד כמה חקירה משטרתית טובה ממלאת את החיים בתוכן, אבל לסטר לא מרפה, "אתה צריך משהו נוסף חוץ מכל זה כאן. חיים, ג'ימי, אתה יודע מה זה? זה החרא שקורה בזמן שאתה מחכה לרגעים שאף פעם לא מגיעים".

מאוחר יותר ג'ימי חווה רגע כזה שלא מגיע. הדייט הריק שלו עם תרזה מסתיים בפרידה, במקום במה שהיה להם עד כה. הוא אשכרה חשב שהיא מישהי שיוכל להתקדם איתה, הוא סיפר עליה לקימה באופן שנשמע כאילו הוא בונה עליה, אבל הדייט שלהם היה קרטוע אחד גדול, חסר נושאים משותפים או זרימה. בין לבין ג'ימי וקימה נתקלו במייק סטנאנג'לו, בעבר חברם ליחידה וכעת שוטר סיור שנוהג ברכב עצירים. הוא מספר להם על נפלאות הראש הקטן, על היכולת להתנתק בסוף יום העבודה בן שמונת השעות וללכת הביתה מרוקן ממחשבות. זה הדבר הכי טוב שראולס יכול היה לעולל לו.

העובדה שככל הנוגע לדניאלס אנחנו יודעים שהחקירה הנוכחית היא האחרונה של מקנולטי במסגרת היחידה, מציבה את ג'ימי בפרשת דרכים קשה. לפני שנה כשנסגרו לו הקצוות ממשפט ברקסדייל, בירד, דיאנג'לו וכל זה, הוא התחיל להתחרפן בתפקידו על הסירה. הוא נפל עמוק לשתייה על בסיס קבוע, והמחיש לנו את מידת ההרס העצמי שלו כשהטיח שוב ושוב את מכוניתו בעמוד כאשר נהג שיכור באמצע הלילה. אי אפשר שלא לתהות מה מצפה לו כשתסתיים החקירה הנוכחית.

אבל עם כל הכבוד למקנולטי, דניס הוא זה שממשיך להיות עוגן רגשי בעונה הזו. ההתמודדות שלו מול הבירוקרטיה, מן הסתם לראשונה בחייו, בשביל לעשות משהו כל כך יפה כמו מרכז אגרוף לילדים בסיכון, נראתה מתסכלת עד מאוד. העובדה שהפוליטיקאים נרתמו לעזרתו פתרה לו את הבעיה די במהירות, והיה מלבב לראות אותו יוצא מרוצה מאחד הבניינים ואומר לעצמו "יש!". ניצחון, סוף סוף.

בחלק הראשון של העונה דניס היווה מקבילה לאייבון. שניהם אסירים משוחררים שמנסים להתאקלם בחוץ. בפרקים האחרונים נראה שהוא מהווה מקבילה לסטרינגר. שניהם פושעים – האחד כבר בחוץ והשני מנסה להפוך ללגיטימי – הנאבקים בטחנות הבירוקרטיה ונעזרים בפוליטיקאים כדי לקדם את העניינים שלהם. מה שהם ואנחנו מגלים זה שהממסד החוקי עושה בערך הכל כדי להכשיל גם אלה שמנסים לפעול בניקיון כפיים. לדניס זה הצליח די מהר בזכות עזרתו של הכומר, אבל סטרינגר מתרועע עם קליי דיוויס ולא מצליח לפרוץ למרות הסכומים הנכבדים ששפך עד כה.

אלה כמובן לא הבעיות היחידות של סטרינג. את דעתו של אייבון הוא אולי הניח במידה מסוימת בכל הנוגע לדיאנג'לו, אבל לבריאנה כמובן אסור לדעת. השיחה שלה עם אייבון, שהפכה מהר מאוד לעימות, הייתה מצוינת. האם היא תגלה את האמת?

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
"הסמויה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "הסמויה", הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (הוכח מדעית).
26/9/2010
"מד מן" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "מד מן", AKA "הגברים של שדרות מדיסון".
23/9/2010
"glee" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי glee.
27/10/2010
"אבודים" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת המיסתורין.
30/10/2010
"יומני הערפד" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת הערפדים.
4/11/2010
"ילדי האנרכיה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי דרמת האופנוענים של קורט סאטר.
2/11/2010
"צ'אק" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "צ'אק".
10/10/2010
"קומיוניטי" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "קומיוניטי".
11/10/2010
"דם אמיתי" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים של סדרת הערפדים של אלן בול.
30/9/2010
"דקסטר" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים שהיו לנו על פרקי "דקסטר".
9/10/2010
"שובר שורות" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "שובר שורות".
9/10/2010המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1084)