שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

*עברנו דירה! בואו לבלוג החדש והנאה של קפה+טלוויזיה
חיפוש בפורום

Follow CoffeePlusTV on Twitter
In My 1990's


In My 1990's
פורסם לפני 4987 ימים     מאת yaddo     אין תגובות    

"אין משמעות לשום דבר מכל זה. הכל הוא רק לוטו מקרי של טרגדיות חסרות משמעות וכמעט-בריחה. אז אני נהנה מהפרטים. את יודעת, ביג מק עם גבינה, אלה טובים. השמיים עשר דקות לפני שמתחיל לרדת גשם, הרגעים שבהם הצחוק שלך הופך לצווחני. ואני נשען אחורה ומעשן את הקאמל סטרייט שלי ורוכב על התפננות של עצמי [1]".
(טרוי, מציאות נושכת)

מה טוב יותר מעשור העיסוק-העצמי כדי להוות את היעד לפרויקט נבירה בעברנו? עשור שכבר בראשיתו, 1991, הגדיר דאגלס קופלנד דור שלם ללא מטרה, ללא חיבור ממשי לשום דבר עם משקל סגולי ממשי, מושפע ממותגים ומסרים שיווקיים, דור של סלאקרס, נטולי אידיאולוגיה. עשור שבו פרחה תרבות המקומונים והכתיבה על "מספר 1" כנקודת מוצא לכל דבר אחר, כולם אהבו לדבר ולהגג על עצמם - במידה רבה הדור הזה הוא שהגדיר את עצמו בכתיבה, בקולנוע ובטלוויזיה, קומיקאים שהגיעו אליה כבר לא טרחו להפריד בין שמם לבין שם דמותם או לספק קונספט ממשי, תרבות הפופ הייתה עצומה מאי פעם.

אותו דור מושמץ של אנשים חכמים שלא ידעו מה לעשות עם עצמם, מצא עצמו מול הטלוויזיה, המותגים, הביג מק עם הגבינה, והעיר עליהם. זו הייתה שעתו היפה של הפוסט-מודרניזם. לראשונה בתרבות הפופ יכולת לקחת ז'אנר נחות ולהפוך אותו למוצר אינטליגנטי להמונים, כלומר מצליח. קוונטין טרנטינו עשה את זה. ג'וס ווידון עשה את זה.

דווקא אותו דור מושמץ החל מהפכה מוזיקלית בארצות הברית, האינדי - שאז נקרא אלטרנטיב - חדר אל המיינסטרים, ורבים מנציגיו הקפידו לומר דברים רבי משמעות וכבדי ראש, לפעמים אפילו מדי, לפעמים אותו ראש זכה לכדור מרובה ציידים. כי הוא לוזר, מותק, אז למה לא בעצם. סיאטל האפורה הפכה פתאום לעיר הכי מגניבה ביקום, עם הסצינה, הקפה ופרייז'ר. מהעבר השני של האטלנטי נכנסה אומה שלמה לתזזית של סופר-פטריוטיות שמחה, צבעונית ואופטימית.

איך כל אלה משפיעים על נער בשנים הכי מכריעות של עיצוב אישיותו? איך הם השפיעו עליכם? איפה הייתם ומה עשיתם כשהניינטיז נקפו, ואיזו מוזיקה התנגנה כשעשיתם את זה? ברוכים הבאים לפרויקט חדש וארוך טווח, שבו ניזכר בערגה בכל תחנות התרבות ובכל מה שחווינו אז, אבל לא רק במאקרו אלא במיקרו, מנקודות מבט אישיות. למרות הכותרת של הפורום לא מדובר רק בטלוויזיה (או קפה), אלא בכל דבר אפשרי שנושק לתרבות: מוזיקה כמובן, ספרים, משחקי מחשב, רדיו, מגזינים ועיתונים, קולנוע, ספורט, אייקוני תרבות, אופנה, סלבריטיז, מקומות טרנדיים, דמויות, ערוצים וכו'. מה הם הדברים שהכי מייצגים את הניינטיז מבחינתכם? איך הדבר הזה נוגע לכם? למה?


[1] במקור "ride my own melt". אל תסתכלו עלי ככה, איך אתם הייתם מתרגמים את זה?

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
"הסמויה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "הסמויה", הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (הוכח מדעית).
26/9/2010
"מד מן" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "מד מן", AKA "הגברים של שדרות מדיסון".
23/9/2010
"glee" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי glee.
27/10/2010
"אבודים" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת המיסתורין.
30/10/2010
"יומני הערפד" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת הערפדים.
4/11/2010
"ילדי האנרכיה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי דרמת האופנוענים של קורט סאטר.
2/11/2010
"צ'אק" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "צ'אק".
10/10/2010
"קומיוניטי" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "קומיוניטי".
11/10/2010
"דם אמיתי" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים של סדרת הערפדים של אלן בול.
30/9/2010
"דקסטר" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים שהיו לנו על פרקי "דקסטר".
9/10/2010
"שובר שורות" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "שובר שורות".
9/10/2010המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1396)