תקשור ומודעות
שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדהסדנת תקשור בסיסי

בסדנה קצרה זו ניסיתי להקנות כלים בסיסיים לתקשור התחלתי, בכל שאלה או תהייה שבהחלט יכולות להתעורר נשמח לענות לכם בפורום תקשור באג'נדה. בהצלחה, ויקי

3/5/2009

תרגיל מס' 1 פתוח "העל חוש"

לכל מתקשר יש את הדרך האופיינית שלו לתקשור, יש כאלו ש"רואים", יש כאלו ש"שומעים", יש כאלו ש"מרגישים" יש כאלו ש"מריחים" ויש כאלו שפשוט "יודעים".
ככל שרמת התקשור מתפתחת היכולת לתקשר יכולה להתפרס על כמה שילובים של תקשור למשל תקשור של ידיעה + שמיעה, או תקשור של ראיה + הרגשה וכו`.

היום נלמד מה התקשור שמתאים לכל אחד ואחד מאיתנו..אז קדימה שננו את הצעדים ובצעו ושיהיה בהצלחה.

בכל שלב יש להישאר כמה דקות לפני שעוברים לשלב הבא.

1. בצעו את תרגיל ההגנה עד הספירה –המשיכו להיות במצב מדיטטיבי.
2. דמינו את עצמכם בתוך ערפל כאשר כל החושים אינם פועלים לבד מחוש השמיעה, אל תתאמצו לשמוע פשוט השאירו את חוש השמיעה עובד. מה אתם שומעים?
3. נטרלו את חוש השמיעה, אתם עדיין בערפל החושים לא עובדים למעט מחוש המישוש. הושיטו את ידיכם קדימה וגעו בחפץ כלשהו, הרגישו אתו מששו אותו ונסו לעמוד על קנקנו (אל תשכחו כל שאר החושים אינם עובדים!!!), מה אתם מרגישים?
4. אתם עדיין בערפל, החושים כולם מנוטרלים והפעם רק חוש הריח עובד. הריחו (לא להתאמץ!!!) האם אתם מריחים ריח כלשהו??
5. אתם עדין בערפל החושים מנוטרלים לגמרי, שימו לב הערפל אט אט מתפוגג ואתם רואים….מה אתם רואים?

את התרגיל הנ"ל בצעו כמה וכמה פעמים במהלך הימים הקרובים, החוש הפעיל שלכם יבוא לידי ביטוי בתרגיל הזה, יתכן יתמצאו כמה חושים פעילים….

תרגיל מס' 2 פתיחת העין השלישית

העין השלישית ממוקמת במפגש של שתי הגבות מעגל גשר האף (צ`קרה 6). היא העין הרוחנית שלנו ופתיחתה גורמת לנו לראות מעבר לראיה רגילה…נסו ותראו….

1. בצעו את תרגיל ההגנה.
2. עיניכם עצומות, התרכזו במסך מול העיניים העצומות, תראו הרבה צבעים מרצדים הניחו להם לרצד עד שהמסך מול העיניים יהיה שחור ללא כל צבע.
3. דמינו את העין השלישית סגורה ואט אט פתחו את העפעף שלה (יתכן ויהיה קושי – אל תתאמצו יותר מדי..נסו יותר מאוחר)
4. כשהעפעף נפתח אל תתאמצו לראות, יתכן ובהתחלה התמונה תהיה מטושטשת, הישארו במצב הזה ותנו לתמונה להתבהר בקצב שלה.
5. מה ראיתם??????

 

 

תרגיל מס'3 חידוד היכולת העל חושי

והפעם: כיצד לחדד את היכולות העל חושיות הפעילות וכיצד לעורר את הרדומות?

אנו נתמקד בארבעת החושים העיקריים:

1. שמיעה – האזור העל חושי מתמקד מעל האוזניים בערך כ 3 – 5 ס"מ.
2. ראיה – האזור העל חושי היא העין השלישית (על גשר האף מעט מתחת לגבות (כ-2 ס"מ לערך)
3. תחושה – האזור העל חושי ממוקד במקלעת השמש (בבטן מן הקצה העליון של הסרעפת עד מתחת לטבור).
4. ידיעה – האזור העל חושי הוא בקצה העליון של הראש.

ולעבודה….

הרפו את הגוף ונקו את המוח מכל מחשבה, היו רגועים

1. שמיעה –היו מודעים לאזור העל חושי של השמיעה, הצמידו בדמיונכם מגברי קול ענקיים לאזור העל חושי בצורת משפכים גדולים כאשר חלקם הרחב פונה החוצה וחלקם הצר מופנה כלפי האזור העל חושי. היו רגועים והקשיבו, מה שמעתם? , שימו לב חלקכם ישמעו שיחות חיצוניות רחוקות ברורות יותר וחלקכם ישמעו תקשורים חיצוניים. עם הזמן התרגול הזה יעזור לכם להבחין בין שמיעה פיזית רגישה יותר לבין שמיעה על חושית.
2. ראיה – התמקדו באזור העין השלישית דמיינו טלסקופ שדרכו מסתכלת העין השלישית-מה אתם רואים?
3. תחושה- התמקדו באזור מקלעת השמש, דמיינו אנטנה בצורת צלחת המחוברת למקלעת השמש, היו רגועים והניחו לאנטנה לקלוט, מה אתם מרגישים?
4. ידיעה – התמקדו באזור קצה העליון של הראש ודמיינו משפך ענק כשהקצה הרחב מופנה למעלה – לקוסמוס והקצה הצר מחובר לקצה הראש, היו רגועים והישארו במצב זה כמה דקות. האם קבלתם "הארה", הרגשתם פתאום שאתם יודעים משהו גם ללא הסבר הגיוני?

ועצה קטנה, אל תתחילו עם כל ארבעת החושים, התחילו עם אחד, למחרת עברו לשני וכן הלאה, החוש שהתחברתם אליו יהיה זה שרצוי לחדד אותו יותר.

 

תרגיל מס' 4 מציאת הכוח המניע שלנו

מהו המקור לכוח המניע שלנו?

לכל אחד מאתנו יש כוח חיות משלו, זה הכוח שבזכותו אנו פוקחים את עיננו בכייף כל בוקר וקמים לסדר יומנו. זה הכוח המניע שעוזר לנו להתחיל צעדים חדשים בחיינו מלאי התרגשות לבאות. זה הכוח שממלא אותנו באופטימיות במהלך חיינו ועוזר לנו ברגעים קשים.
לפעמים אנו לא מודעים אליו וכשהוא אינו בהישג ידנו תקופה מסוימת אנו נכנסים ל"דיכי" ולפעמים לתוך חוסר אנרגיה עצום ואנו מרגישים שקיעה, דכדוך, חוסר יכולת לקום ולעשות משהו לעצמנו.

אז מה הכוח המניע שלנו? הנה תרגיל שדרכו תלמדו על הכוח הזה שלכם:

עצמו את עיניכם והרפו את גופכם איבר איבר, החלו מהעיניים דרך הפה ועד לאצבעות כפות הרגליים. במצב זה כשכל הגוף רפוי שאלו שאלה: "מהו הכוח המניע שלי" הישארו במצב רפוי , התשובה תגיעה כעבור זמן מה.
במידה וקשה לכם למדוט ללא מחשבה כלשהי, דמיינו לעצמכם מקום רגוע שאתם אוהבים או רוצים להיות בו. פסעו בשביל והקשיבו לצלילים מסביבכם, שימו לב לנוף והמשיכו ללכת בשביל. בצידי הדרך על סלע קטן אתם מבחינים בדמות שיושבת עליו עם הגב אליכם, הדמות מסתובבת ואומרת לכם משפט, מה היא אמרה?

 

תרגיל מס' 5 כתיבה אוטומטית

כתיבה אוטומטית הינה חלק מצורות התקשור הנפוצות. כיצד עושים זאת?

קחו דף ועט/עפרון, הניחו את העט על הדף כפי שאתם עושים לקראת כתיבה, אל תכתבו, חכו, כאשר תרגישו צורך לכתוב תנו ליד שלכם לרוץ על הדף, יתכן ובהתחלה תכתבו משפטים ומילים לא ברורים, זה בסדר.....כתיבה אוטומטית דורשת תרגול רב ובסופו של דבר מובטח לכם תקשור.
התקשור יכול להיות עם ישות חיצונית או עם האני הפנימי שלכם, בכל מקרה שתקבלו מסרים.
ישנה האפשרות להתחיל לכתוב מיד ככל העולה בליבכם ללא הפסקה, כאשר תתקעו המשיכו לכתוב את המילה האחרונה שוב ושוב עד שתעלה בראשכם מילה חדשה.
כתיבה שכזאת במשך לפחות 20 דקות מוציאה מסרים חשובים מהאני הפנימי, מהתת מודע.
לאחר סיום 20 דקות של כתיבה, קחו מרקר ועברו על כל מה שכתבתם, את המשפטים שנראים לכם חשובים הדגישו או כתבו על דף נקי אחר.

ומה עלה בידכם?

 

שיטת העפעוף:

זוהי שיטת תקשור אינטימית אבחונית בינינו לבין עצמנו ובינינו לבין אחרים.
את שיטת העפעוף אפשר ליישם על הגוף שלנו, גוף של אדם הקרוב אלינו פיזית וגוף של אדם הנמצא במרחק ואינו לידנו.

1. שיטת העפעוף מקרוב: נעשית ע"י העברת יד על הילת האדם או על ההילה שלנו עצמנו (במידה ואנו רוצים לאבחן את גופנו).
2. שיטת העפעוף מרחוק: מתבצעת ע"י זימון הגוף האנרגטי או החלק האנרגטי של אותו איבר מגוף האדם שאנו רוצים לבדוק, כאשר מרגישים את הנוכחות של אנרגית הגוף מבצעים את הבדיקה כאילו אותו אדם נמצא לידנו.

בשיטת העפעוף אנו מרימים את עיננו בזוית של 45 מעלות מעלה, כמעט מידית נרגיש בעפעוף העפעפיים, במצב זה אנו מעבירים את ידנו על הילת האדם (או הגוף האנרגטי) הנמצא לידנו, כאשר היד זזה תדירות העפעוף משתנה ועוצמתה משתנה.
לדוגמה: במצב של דלקת יהיה העפעוף מהיר יותר.

לכל מאבחן בשיטה זו יש את תחושות העפעוף שלו המתאימים למצבים רפואיים / נפשיים שונים. מכאן, ע"מ "לשחות" בשיטה זו יש לבדוק קודם כל חברים, מכרים, משפחה עם מקרים שאתם יודעים עליהם ודרכם להכיר את צורות העפעוף המאפיינות מקרים אלו.

אגב, בשיטת העפעוף אפשר לבדוק בעלי חיים, אז..אם יש לכם כלב, חתול או כל חית מחמד אחרת תוכלו לנסות גם עליהם.


אפשר כאמור לבדוק חלקי גוף בלבד ואז מזמנים את אנרגית האיבר שברצוננו לבדוק ומבצעים את אותה פעולה כמו על גוף שלם. לדוגמה: במקרה של כיב קיבה נרגיש עפעוף שונה במקום של הכיב מאשר בשאר הקיבה.

האמת הפנימית שלנו:

בתוך כל אחד מאתנו נמצאת האמת הפנימית שלו. האמת הפנימית יודעת לתת תשובות למצבים מעורפלים, יודעת לבחור את הבחירה הנכונה כשלנו קשה ויש התלבטויות, ואפילו עוזרת לפתור תרגיל מסובך במתמטיקה....וכך מתקשרים איתה:

לפני שהולכים לישון חושבים על הבעיה, לא מנסים לפתור אותה אלא עוברים בראש על כל האפשרויות הקיימות והרצויות לנו ואז מפנים את המחשבה למשהו אחר, נעים יותר עד שנרדמים.

לפעמים קורה והתשובה תצוץ בחלום, אבל ברוב המקרים היא צצה בבוקר לאחר ההתעוררות ויש גם שבמהלך היום אנו מקבלים פתאום "הארה" שכזאת - וזאת תוצרתה של האמת הפנימית שלנו.

נסו ותראו.......

הטבעת

דמינו בדמיונכם טבעת חלקה בחרו בשבילה צבע, התרכזו בה, מה הדבר הראשון שעולה בדעתכם? מה היא מסמלת לכם? מהי מסמלת לעולם?

תרגיל מסכם לשנה החולפת

בכל שנה אנו למדים דבר חדש, תרגיל זה ילמד אותנו מה למדנו בשנה האחרונה שעשה לנו טוב ואיתו אנו ממשיכים לשנה הבאה וכיצד לשמר את אותה תובנה.

שבו/שכבו במקום נוח, הרפו את גופכם והרגישו כיצד כל איבר ואיבר בגופכם רפוי וכבד. דמינו מקום שאתם אוהבים, שעושה לכם טוב ושהייתם מעונינים להיות שם, הרגישו שאתם נמצאים במקום הזה, ראו לפניכם שביל ולכו בשביל הזה, שימו לב לנוף החולף לצידכם, לדמויות, חיות וכו' , בסוף השביל אתם רואים מדרגות יורדות, רדו במדרגות אלו אתם מגיעים לשער, מעל השער יש כותרת (זכרו מה כתוב שם), אתם מגיעים לדלת-פתחו אותה, אתם נמצאים באולם גדול (שימו לב לתאורה, לריהוט, לצבע). באולם יש שידה עם 3 מגרות, על המגרה העליונה כתוב "מה למדתי השנה" – פיתחו אותה, תגלו פתק מקופל, פתחו אותו וקראו מה כתוב שם.
על המגרה האמצעית כתוב :כיצד לשמר תובנה זו" – פיתחו אותה, גם שם יש פתק , קראו מה כתוב בו.
על המגרה האחרונה כתוב : "על מה עלי לעבוד השנה" – פיתחו אותה, תגלו פתק וקראו מה כתוב בו.

לאחר מכן חזרו אל הדלת וסגרו אותה , עברו את השער, עלו במדרגות וחזרו בשביל לנקודה שמשם הגעתם, ספרו עד 5 ואט אט הניעו אצבעות ידיים ורגליים, וב- 5 פיקחו עיניים.

 

כיצד לגבור על הפחד המשתק:

דיברנו על הפחד הזה שקיים אצל כל אחד מאתנו, הפחד המשתק שעוצר אותנו וגורם לנו לקפוא על מקומנו. הפחד מחוסר אהבה, הפחד מכישלון, הפחד מביקורות ועוד. הבטחתי דרך לגמד את הפחד הזה ואפילו לגבור עליו אחת ולתמיד:

התרכזו באירועים בחייכם שבו נתקלתם בפחד ובעקבותיו לקחתם צעד ענק אחורה או הסתובבתם וחזרתם על עקבותיכם. התרכזו טוב טוב ודמיינו בעיני רוחכם כיצד אתם גוברים על הפחד ומבצעים את הצעד שרציתם לבצע. חיו את הרגע הזה, האמינו שזה קורה עכשיו, תנו לתחושת הניצחון לפעום. עשו זאת כמה שיותר עד שכאשר תתקלו בפחד הזה שלכם שוב תרגישו שאתם יכולים לו.

 מאמרי הקהילה
דיכאון וחרדה
מהלך הדיכאון והחרדה באדיבות גב' תמי עישר- מנהלת מכון פסגות
1/3/2011
תרגילי הגנה
תרגילים אלו נועדו להגן אנרגטית על הגוף והנפש מפני אנרגיות שליליות סביבתיות
3/5/2009
סדנת תקשור בסיסי
בסדנה קצרה זו ניסיתי להקנות כלים בסיסיים לתקשור התחלתי, בכל שאלה או תהייה שבהחלט יכולות להתעורר נשמח לענות לכם בפורום תקשור באג'נדה. בהצלחה, ויקי
3/5/2009
תרגילים נוספים
במאמר זה תמצאו את: תרגיל החיה, מימוש הרצונות, הוראות הכנה לקלפים תוצרת בית, ואת תרגיל הזכרון. נשמח לקרא את חוויותיכם מתרגילים אלו ולענות על שאלות שהתעוררו בהקשרן ובכלל. תהנו, ויקי
3/5/2009
תקשור עם גופנו
יותר ויותר אנשים פונים בשנים האחרונות לריפוי טבעי בעת מחלה/בעיה. ישנן מחלות אקוטיות וכרוניות, היכולות להגיע להחלמה מלאה בעזרת הטיפול הטבעי, וקיימות גם מחלות/תופעות שבהן יש צורך לשלב בין שתי השיטות (הקונבנציונאלי והטבעי).
3/5/2009המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0313)