שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

חמשת שוברי הקופות של הסופ"ש האחרון:

1. Fast Five
  2. Rio
  3. Madea's Big Happy Family
  4. Water for Elephants
  5. Prom
  6. איך יודעים שהגיע הקיץ? שהמקום הראשון בטבלת שוברי הקופות גורף 86 מיליון דולר בסופ"ש הבכורה שלו.מהיר ועצבני 5 (בתמונה) רושם את הפתיחה החזקה ביותר לסרט מהסדרה,ומה תגידו,גם הביקורות טובות. ריו במקום השני עם כ-15 מיליון דולר נוספים שמצטברים ל-365 מיליון דולר שהסרט הזה גרף עד כה,הצלחה גדולה! סרטו החדש של טיילר פרי Madea's Big Happy Family שלישי  עם 9 מיליון דולר,מעט מאחוריו נמצא העיבוד לספר המצליח מים לפילים,שדווקא פחות מצליח גם בקופות וגם אצל המבקרים. קומדיית הנעורים Prom פותחת עם 4.7 מיליון דולר טיפה יותר מסרט ההמשך ל-Hoodwinked.

מעכשיו ועד סוף אוגוסט אפשר לצפות כמעט מדי שבוע ללהיט ענק אחד,והשבוע זה אמור להיות ת'ור (שכבר יצא בארץ ובאירופה) שזכה לביקורות מצויינות עד כה וצפוי להצליח יפה בקופות. כמו כן גם הקומדיות Something Borrowed ו-Jumping The Broom יגיעו גם הן.

סיכום העשור - שנת 2002

סיכום העשור - שנת 2002
פורסם לפני 4099 ימים     מאת חובצי     סה"כ תגובות: 5     תגובה אחרונה לפני: 4096 ימים

למי שפספס - שנת 2001 בקולנוע

א: "טוב, צריך לסכם את העשור"
ר: "לא רוצה"
א: "רעות!"
ע: "כן, היא צודקת. למה זה טוב?"
א: "יא קרציות! צריך לסכם את העשור כי נגמר עכשיו העשור וכולם כותבים סיכומים וגם אנחנו צריכים"
ע: "הופה, ממתי הפורום הזה הפך להיות אנחנו?"
א: "מ'זתומרת?"
ע: "במשך שנה התחננו לשנות את הטאגליין המכוער הזה ואתה לא הסכמת והשארת את הכחול-ערבי המזעזע הזה"
א: "איזה כחול? זה אפור!"
ר: "זה כחול"
ע: "זה כחול"
א: "לא, זה אפור!"
ר: "תגיד.. יש מצב שאתה עיוור-צבעים?"
א: "אה, כן"
ע: "פחחחחחחחח"
ר: "אסף עיוור-צבעים! אסף עיוור-צבעים!"
א: "שתקו"
ע: "טוב"
א: "קיצור, אני אתן לכם לשנות את הטאגליין, אבל תצטרכו בתמורה לכתוב סיכום על העשור האחרון בקולנוע"
ע: "אוף"
(מתוך יומן "ישיבת צוות של מנהלי פורום קולנוע" קטע מספר 401-51. שמות הנוכחים בשיחה נמחקו כדי לא להפליל אף-אחד)

שלום קוראים נכבדים של פורום קולנוע,
אני שמח להודיע שאחרי דיון ממושך ופורה הגענו למסקנה משותפת שצריך לכתוב לכם סיכום שימצה את העשור האחרון בקולנוע. עלי נפלה שנת 2002...
אחחח.. איזו שנה פורה היא הייתה:

הסאגה של ג'ייסון בורן (זהות כפולה) מתחילה בזמן שמייק מאיירס הוציא את הסרט האחרון (והמיותר) בסאגת "אוסטין פאוארס": גולגממבר. הפעם הוא הצליח לדחוף לשם את דני דה-ויטו, קווין ספייסי, בריטני ספירס, טום קרוז (שגם שיחק במותחן המעולה "דוח מיוחד), ואה, כן – גם ביונסה הייתה שם, משום מה.
עוד סרט שמתווסף לסדרת סרטים הוא "דרקון אדום" בכיכובם של אדוארד נורטון ואנטוני הופקינס שבעצם מתאר את קורותיו של חניבעל לקטר לפני שהוא עוזר לג'ודי פוסטר ב"שתיקת הכבשים".

הראפר אמינם מככב בסרט על חייו שנקרא "8 מייל" בזמן ש"ראפר" אחר, עלי ג'י עושה את המעבר מהטלוויזיה למסך הגדול בסרט קצת טיפשי שמצליח להכיל כמה קטעים מצחיקים להפליא.
עוד מי שעושה את המעבר מהטלוויזיה לקולנוע הם חבורת "ג'קאס" שמגיעים לשיאים חדשים של מזוכיזם.
בגזרת החנונים (כן, אני יודע שתקטלו אותי על זה) שמחה וצהלה: הפרקים השניים של "הארי פוטר", "מלחמת הכוכבים" ו"שר הטבעות" יוצאים באותה שנה.
רובין ויליאמס עושה כמה בחירות נוראיות ובוחר לככב בשלושת הזוועתונים הבאים: "סמוצ'י חייב למות" (לא ראיתם? יופי), אינסומניה (כשמו כן הוא) ו"לחיות בתמונות".
לאונרדו די-קפריו חובר לראשונה לסקורסזה ומשחק ב"כנופיות ניו-יורק" הנוראי. בהמשך השנה הוא ושפילברג עושים את "תפוס אותי אם תוכל" ביחד עם טום הנקס שבאותה שנה גם משחק ב"הדרך לפרדיישן".

ההד-ליינרים של השנה:

החתונה היוונית שלי – מפתיע את כולם ומצליח לשבור קופות באמצעות סיפור חביב על רווקה יווניה שצריכה לשדך בין המשפחה שלה לארוס החדש והלא-יווני שלה. הסרט היה היסטרי וסידר לג'ון קורבט (הזכור לטובה ככריס מ"חשיפה לצפון" המקסימה) ג'אמפ מחודש לקריירה שלו.

שיקגו – גירסת כיסוי למחזמר משנת 1927, הפעם בכיכובם של רנה זלוונגר, קת'רין זיטה-ג'ונס, ריצ'רד גיר וקווין לטיפה. אין לי מושג על מה הסרט.

הצלצול – אחרי שבעשור הקודם נחשפנו לסרטי אימה שצוחקים על סרטי אימה (צעקה, אני יודע מה עשית בקיץ האחרון ודומיהם) הגיע סרט-אימה שהצליח לערער כמה אנשים ולגרום להם לחשוב טוב טוב אם לענות לטלפון. אומרים שסרט המקור היפני הרבה יותר מפחיד. אני לא העזתי לצפות בו.

עיר האלוהים – סרט שכמדומני לא עשה מספיק כותרות כשהוא יצא לקולנוע אבל מבחינתי הוא נכנס בקלות לרשימת הTOP5 שלי. יצירת מופת ברזילאית שמספרת את סיפורה האמיתי של Cideda de Deus, שכונה פשע שבריו דה-ז'נרו של שנות ה-60.
לכל מי שלא צפה (רעות) – זה סרט חובה.
לכל מי שצפה – בעמוד הטריוויה של הסרט ב-IMDB אפשר למצוא כמה פרטים ממש מעניינים על הסרט (כמו העובדה שרוב השחקנים בסרט הם תושבים אמיתיים של עיר האלוהים)

ספיידרמן – בעקבות ההצלחה של X-man העשור הזה הפציץ אותנו בסרטים שמבוססים על גיבורי קומיקס שונים: באטמן, סופרמן, הענק הירוק, ווצ'מן, פאנישר, ועוד הרבה אחרים הפציצו את בתי-הקולנוע שלנו ואיימו כל פעם מחדש להיות הבלוק באסטר של הקיץ.
ספיידרמן הראשון יצא ב-2002 והציג כוכב חדש: טובי מק'גייור שכיכב ביחד עם קירסטן דאנסט שעד אז כיכבה בתור ילדה ב"-ג'ומנג'י" ו"ראיון עם ערפד".

הפסנתרן – סרטו זוכה האוסקרים (שחקן ראשי, במאי ותסריט) של רומן פולנסקי על חייו של הפסנתרן היהודי ולאדיסלב שפילמן ששרד את גטו וארשה בזכות כישורי הנגינה שלו.

אדאפטיישן – התסריטאי צ'רלי קאופמן, ידידיי, הוא גאון.
בסרט אחד הוא מצליח לשלב סיפור אהבה, גבורה, מאבק בקשיי כתיבה, אהבת אחים, שנאת אחים, קנאה מקצועית, בגידה, מרדף ואפילו פנטזיה, ואת כל זה הוא עושה על סרט שבכלל אמור להיות על סחלבים.
אדאפטיישן (שלדעתי עשו לו קצת עוול כשלא תירגמו אותו לעברית: הסתגלות) מספר בדיוק על הקושי להסתגל למצב חדש. הוא מספר על מה שעובר תסריטאי כשאומרים לו: "תכתוב לי סרט על יצירה של מישהו אחר". הוא צריך להסתגל. הוא צריך ללכת לסדנאות כתיבה, למרות שהוא מתעב אותן. הוא צריך לעשות מחקר. הוא צריך לקרוע את עצמו מעצמו, לעבוד בשתי עולמות מקבילים, לפצל את עצמו לשניים וכל זאת כשעוד פועם בו הרצון לחדש ולהפתיע כי הוא צריך לעמוד בסטנדרטים מסויימים אחרי שהוא כתב את "להיות ג'ון מלקוביץ'". סרט חובה, למקרה שעוד לא קלטתם.
כל קטעי "זרם התודעה" שלו בסרט הם פשוט בית-ספר לכתיבה, והם מהווים את השלד האמיתי של הסרט הזה שהוא בגדול הסיפור על איך לכתוב סרט.
גאון.

פיספסתי משהו?
קטלתי סרט שאתם ממש אהבתם?
שכחתי לציין פרט שממש חשוב לכם להגיד לי?
'זדיינו!
(סתם, נו. פשוט תכתבו תגובה)

תוקן על ידי Clint Eastwood 12/12/2009 16:39

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

מאמרי הקהילה
אוסקר 2009
סיקור טקס האוסקר שנערך ב-22/2/2009 כולל קטעי הוידאו
10/3/2009
היום יום הולדת
כל כתבות היום הולדת שנעשו עד כה בפורום
20/12/2008
אתרים מומלצים

20/12/2008

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0947)