שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

חמשת שוברי הקופות של הסופ"ש האחרון:

1. Fast Five
  2. Rio
  3. Madea's Big Happy Family
  4. Water for Elephants
  5. Prom
  6. איך יודעים שהגיע הקיץ? שהמקום הראשון בטבלת שוברי הקופות גורף 86 מיליון דולר בסופ"ש הבכורה שלו.מהיר ועצבני 5 (בתמונה) רושם את הפתיחה החזקה ביותר לסרט מהסדרה,ומה תגידו,גם הביקורות טובות. ריו במקום השני עם כ-15 מיליון דולר נוספים שמצטברים ל-365 מיליון דולר שהסרט הזה גרף עד כה,הצלחה גדולה! סרטו החדש של טיילר פרי Madea's Big Happy Family שלישי  עם 9 מיליון דולר,מעט מאחוריו נמצא העיבוד לספר המצליח מים לפילים,שדווקא פחות מצליח גם בקופות וגם אצל המבקרים. קומדיית הנעורים Prom פותחת עם 4.7 מיליון דולר טיפה יותר מסרט ההמשך ל-Hoodwinked.

מעכשיו ועד סוף אוגוסט אפשר לצפות כמעט מדי שבוע ללהיט ענק אחד,והשבוע זה אמור להיות ת'ור (שכבר יצא בארץ ובאירופה) שזכה לביקורות מצויינות עד כה וצפוי להצליח יפה בקופות. כמו כן גם הקומדיות Something Borrowed ו-Jumping The Broom יגיעו גם הן.

סיכום העשור - שנת 2006

סיכום העשור - שנת 2006
פורסם לפני 4085 ימים     מאת חובצי     סה"כ תגובות: 9     תגובה אחרונה לפני: 4083 ימים

למי שפספס - שנת 2005

שנת 2006 הגיעה ואיתה כמה מהסרטים המצופים ביותר בעשור האחרון:

נתחיל ב"סופרמן חוזר" – ברנדון רות' נכנס למגפיו האדומות של כריסטופר ריב ז"ל וביחד עם קאסט לא מעניין במיוחד (להוציא את קווין ספייסי) מביא את סיפורו של סופרמן שחוזר לכדור-הארץ אחרי העדרות ארוכת שנים.

כולנו ידענו שזה יגיע, וסרטי "9/11” החלו להגיע לאקרנים. השניים ששוים איזכור, מבחינתי, הם "בתוך מגדלי התאומים" על שני כבאים שנלכדו בהריסות וחולצו, וגם "טיסה 93” שמנסה לתאר, בכמה שאפשר לנחש לפי עדויות שונות, שיחות טלפון קופסאות שחורות, את מה שאירע בתוך חלל המטוס היחיד שלא הגיע למה שהיה מטרתו המיועדת של אותו פיגוע טרור והתרסק ביער בפנסילבניה.

הספר הנפלא של דוד גרוסמן מעובד לסרט לא-רע בכלל עם צחי גראד, יובל מנסלדון (סולן שייגעץ) ועוד שני פרצופים אלמונים, בר בלפר ויונתן בר-אור, שדי עשו את הסרט מבחינתי, בתור תמר ואסף.
הסרט, למי שלא קרא, מלווה את אסף, בחור ירושלמי, שמחפש ברחבי ירושלים את הבעלים של הכלבה דינקה, תמר, ומגלה במהלך הדרך כמה דברים עליה וכמה דברים על עצמו.
הסרט צולם כמעט כולו בירושלים (אם אני לא טועה) ומצליח לשמור עם אוטנתיות ראויה. הוא גם לווה בכמה ביצועים לא-רעים בכלל של שירים מפורסמים, למשל:

עוד ספר, להבדיל אלף אלפי הבדלות, שזכה לעיבוד קולנועי הוא "צופן דה-וינצ'י" של דן בראון בכיכובו של טום הנקס. [הכנס פיהוק פה]

ההמשכונים שתקפו את הקולנוע במהלך השנה ההיא היו:
שודדי הקאריביים 2
אקס מן 3 (לדעתי, הטוב בסדרה, אבל אני מכיר כמה שיחלקו עלי)
ג'קאס 2
רוקי בלבואה (הסרט השישי בסדרה שהייתה צריכה לעצור אחרי הרביעי).
משימה בלתי-אפשרית 3
ואחד הסרטים היותר מצחיקים שיצא לי לראות אי-פעם בקולנוע, קלרקס 2:

עוד סרט ישראלי שדובר עליו הרבה הוא "הבועה". האמת? מאעפן.
כמות הסלבס הישראלים שעוברת דרך הסרט כדי לפגרן לגל אוחצ'ובסקי די מעצבנת.
העלילה גרועה. המשחק לא אחיד ברמתו והסיפור מסגרת? בואו נגיד שהיה אפשר לעשות איתו משהו הרבה יותר טוב.

"מיאמי וייס" היה אמור להיות להיט האקשן של הקיץ. הוא לא היה.
"מיס סאנשיין הקטנה" היה אמור לפסוח מעל הראשים של כולנו אבל התברר כסרט מקסים על משפחה לא-מתפקדת במסע הזוי של מספר ימים. בשנת 2007 הוא גרף את הפרסים שלהם הוא היה ראוי, כולל שני אוסקרים.

"נערה במים" של שמיליאן יצא. אני מתפלא שאני ממשיך לכתוב עליו. הבנאדם לא באמת עשה משהו ששווה לדבר עליו מאז "בלתי-שביר".

אחד הסרטים המצויינים של סקורסזה, וגם זה שסוף-סוף השיג לו את האוסקר המיוחל, “השתולים" יצא עם קאסט מרשים שהובל בכיכובו המעולה של ליאו די-קפריו, מאט דיימון, מרטין שין, מארק וולברג, אלק בולדווין ומי אם לא, ג'ק ניקולסון קשישא שממשיך לעשות תפקידים כאלו מתוך שינה.

עוד סרטים ששוים איזכור (אבל אין לי כוח לפרט עליהם כי היום יום שבת ואני צריך לעשות דברים כמו לישון במקום לכתוב את זה :):
"כרוניקה של אקדח" המצוין. (חובה לראות)
"המלך האחרון של סקוטלנד" על הרודן אידי אמין.
"לגעת ביהלום" של די-קפריו שגרם למספר נשים שאני מכיר להשבע שהן לא יגעו ביהלומים יותר בחיים (כן, בטח!)
"קראנק" של ג'ייסון סתא'תם שהשנה יצא לו סרט המשך שטרם ראיתיו.
"נחשים על המטוס" עם סמואל L ג'קסון.
"ד'זה וו" שהיה מותחן/פעולה מוצלח ביותר ע"י אחד השחקנים שהכי מעצבנים אותי, דנזל וושינגטון, שבאותה שנה מככב גם ב"האיש שבפנים" עם קלייב אואן.
"המעיין" של דארן ארונופסקי, הבמאי שהפתיע את כולם ב"רקוויאם לחלום" ממשיך להפתיע.
ואחרון חביב: דניאל קרייג שובר מוסכמות ב"קזינו רויאל" ומוכיח שבונד-ג'יימס-בונד יכול להיות שני דברים: בלונדיני ומאוהב. לא הרבה אהבו את הסרט הזה שלא כלל הרבה מאפיינים "בונדים" מובהקים כמו גאדג'טים, מכוניות נוצצות, מרדפים (להוציא את הדקות הראשונות של הסרט) וכמעט ברובו כלל משחק פוקר, אבל כשרואים את סרט ההמשך מגלים שכל הסרט הזה בעצם נעשה כהכנה לסרט השני.

ההיי-לייט'ס של השנה:

הלהיט של הקיץ, וסרט שנחקק בהיסטוריה של הקולנוע, הוא "בוראט".
סשה כהן-ברון, הקומיקאי הבריטי, מדהים את העולם שעד אז הכיר אותו רק כ"עלי ג'י" וחושף, בסרט שהוא מבחינתי יותר מסמך סוציולוגי-אנתרופולוגי מרתק מאשר קומדיה, את פרצופה של אמריקה הפוליטיקלי-קורקטית ומהוגנת.
כדי לבנות את המתח לקראת הסרט כהן-ברון הלך לראיונות בתור בוראט, בדה מלחמה מול אוזבקיסטאן, גינה את היהודים, ובעיקר הבהיר שהוא אינו סשה כהן-ברון.
לא כולם התחברו להומור של הסרט, ועם זה אני יכול להזדהות, למרות שאני התגלגלתי מצחוק במשך כל הסרט. רמת ההומור מגיעה לפעמים לגרוטסטיות שלא כל עין צריכה ויכולה להתמודד איתה. ולמרות זאת אני ממליץ לראות את הסרט ולו רק כדי לראות את התרגיל המבריק שכהן-ברון עשה לאמריקאים השמרנים: הוא התחזה לדמות חלשה מהם שמעריצה אותה, מאמינה בהם ורוצה להיות הם, וגרם להם להתפתח אליו ולהוציא לפני המצלמה דברים שהם בחיים לא היו חושפים.

הסרט "300” שהיה מעיין אפוס-קולנועי על ספר קומיקס מתאר את סיפורים של ג'רארד באטלר והריבועים שלו בתור המלך ליאונידיס ו-300 הלוחמים הספרטנים שנשלחו להגן על ספרטה מפני האימפריה הפרסית של אחשוורוש.
סרט מדהים, הן מבחינה תסריטית והן מבחינה צילומית (אני ממליץ על צפיה במאחורי הקלעים של הסרט הזה שרובו צולם על מסך ירוק), שמוציא אותך מהקולנוע עם רצון עז לרצוח את הפרסי הראשון שתראה.

תוקן על ידי חובצי 26/12/2009 15:13

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

מאמרי הקהילה
אוסקר 2009
סיקור טקס האוסקר שנערך ב-22/2/2009 כולל קטעי הוידאו
10/3/2009
היום יום הולדת
כל כתבות היום הולדת שנעשו עד כה בפורום
20/12/2008
אתרים מומלצים

20/12/2008

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.3125)