שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

חמשת שוברי הקופות של הסופ"ש האחרון:

1. Fast Five
  2. Rio
  3. Madea's Big Happy Family
  4. Water for Elephants
  5. Prom
  6. איך יודעים שהגיע הקיץ? שהמקום הראשון בטבלת שוברי הקופות גורף 86 מיליון דולר בסופ"ש הבכורה שלו.מהיר ועצבני 5 (בתמונה) רושם את הפתיחה החזקה ביותר לסרט מהסדרה,ומה תגידו,גם הביקורות טובות. ריו במקום השני עם כ-15 מיליון דולר נוספים שמצטברים ל-365 מיליון דולר שהסרט הזה גרף עד כה,הצלחה גדולה! סרטו החדש של טיילר פרי Madea's Big Happy Family שלישי  עם 9 מיליון דולר,מעט מאחוריו נמצא העיבוד לספר המצליח מים לפילים,שדווקא פחות מצליח גם בקופות וגם אצל המבקרים. קומדיית הנעורים Prom פותחת עם 4.7 מיליון דולר טיפה יותר מסרט ההמשך ל-Hoodwinked.

מעכשיו ועד סוף אוגוסט אפשר לצפות כמעט מדי שבוע ללהיט ענק אחד,והשבוע זה אמור להיות ת'ור (שכבר יצא בארץ ובאירופה) שזכה לביקורות מצויינות עד כה וצפוי להצליח יפה בקופות. כמו כן גם הקומדיות Something Borrowed ו-Jumping The Broom יגיעו גם הן.

אווטאר - שרשור הביקורות

אווטאר - שרשור הביקורות
פורסם לפני 4076 ימים     מאת Clint Eastwood     סה"כ תגובות: 19     תגובה אחרונה לפני: 4014 ימים

ביום שישי בערב צפיתי בו גם אני אחרי ציפייה ממושכת.
הדבר הראשון שיצא לי מהפה אחרי שיצאתי מהאולם היה - "אני חייב לראות את זה שוב!"

יגידו מה שיגידו,עלילה בינונית,ממוחזרת,שילוב של מלחמת הכוכבים/פוקהונטס/הנוסע השמיני ושאר המצאות של אנשים,יגידו שזה לא שווה את הכרטיס,תגידו הכל,וזה אפילו יכול להיות נכון,אבל מה שאי אפשר לקחת מהסרט הזה זה את העובדה שזה הסרט הכי יפה שראיתי בחיי על מסך הקולנוע.
יפה לא במובן של טוב,למי שלא הבין,הכוונה היא ליפה באופן ויזואלי.
הוא היה מרהיב ביופיו,שונה מכל דבר שראיתי על המסך,ג'יימס קמרון יצר עולם חדש,והצליח להעביר את זה בצורה מושלמת.

אם אנסה לנתח את הביקורת ולחלק את הסרט לגורמים,אז אפשר לומר שנכון,העלילה באמת לא היתה חדשנית,הסיפור בסה"כ היה סיפור לא סטנדרטי אמנם,אבל לא כזה שיגרום לדיונים ארוכים אחריו של למה באמת התכוון המשורר.
ובכל זאת,גם העלילה הזאת לא הולכת ברגל,טראנס מאליק ניסה לספר את סיפור פוקהונטס בסרטו "העולם החדש",על פי ביקורות,מדובר בסרט בינוני במקרה הטוב.
ובכלל,אפשר למצוא אינספור סרטים ארוכים שמגוללים סיפור לחימה בין שני עמים או סתם אפוסים הסטוריים שהם פשוט עשויים רע.
מה שג'יימס קמרון עשה בסרט הזה מלבד הדברים הברורים מאליהם,זה פשוט לספר סיפור בצורה מושלמת.
לצערי זו מעלה שמעט נשכחה בהוליווד,למרבה האירוניה זה קרה דווקא בגלל שסומכים יותר על טכנולוגיה יותר מאשר על השחקנים,התסריטאי והבמאי של הסרט.

מה שאני מנסה לומר הוא,שגם אם קמרון היה עושה את אותו דבר בדיוק,רק שבמקום בני הנאבי הכחולים היה מעמיד סתם בני אדם בני שבט כלשהו,ובמקום כוכב הלכת פנדורה היה מעביר את הסרט חזרה לכדור הארץ,הסרט היה מצויין כפי שהוא.

אבל קמרון לא הסתפק רק בסיפור טוב,הוא לקח אלף צעדים קדימה ויצר עולם חדש,מה שרידלי סקוט עשה בבלייד ראנר,וכמו שג'ורג' לוקאס עשה במלחמת הכוכבים נעשה גם פה,עולם שטרם נראה כמותו,מרהיב ויפיפה שרק מוסיף עניין.

מלבד כל אלו,הוא הוסיף את אפקט התלת מימד שנראה פשוט אדיר.
לא עוד תלת מימד מטופש בו הדמויות זורקות חפצים לכיוון המצלמה כדי ליצור את האפקט המבוקש,אלא פשוט סרט בו אתה רואה כאילו הכל קורה קרוב אליך,בלי נסיונות התחכמות,תלת מימד שמנוצל בצורה מושלמת.

אגב,פה אני חושב זאת דוגמא מעולה בשביל רעות והדיון שפתחה כאן לא מזמן על העובדה שלא נותר מה לחדש בקולנוע.
אז הנה רעות -תלכי לצפות בסרט,ותראי איך אותו סיפור ששמעת וראית כל כך הרבה פעמים הופך למשהו חדש לחלוטין.

מקומו של אווטאר בדפי ההיסטוריה מובטח והוא יזכר כאחד מהסרטים ששינו את פני הקולנוע לעד.

אז מי בא לראות שוב?

תוקן על ידי Clint Eastwood 4/1/2010 13:2

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

מאמרי הקהילה
אוסקר 2009
סיקור טקס האוסקר שנערך ב-22/2/2009 כולל קטעי הוידאו
10/3/2009
היום יום הולדת
כל כתבות היום הולדת שנעשו עד כה בפורום
20/12/2008
אתרים מומלצים

20/12/2008

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1104)