בני ברוך
שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדהבני ברוך
"מיין קמפף" בבתי הספר?

ידיעה שהתפרסמה בעיתונות: "אגודת המורים בגרמניה מתכוונת לכלול את הספר "מיין קמפף" בתוכנית הלימודים של בתי הספר.

4/1/2016

הם סבורים שבירור וניתוח מפורט של היצירה הזאת, תחת הדרכתם של המורים, יאפשר להגן על התלמידים מקיצוניות".

לידיעה זו מתייחס הד"ר מיכאל לייטמן- מייסד ונשיא מכון האר"י למחקר, וארגון בני ברוך העולמי, העוסקים בחינוך ובחקר הקבלה.

נכון שהכול תלוי בצורת ההגשה והלימוד. אבל בכל מקרה, זה ישפיע באופן שלילי, מפני שהגישה הזו מתעלמת מהטבע שלנו.זה כמו לתת לילדים לגנוב צעצוע בחנות, ע"מ לעורר  דיון ביניהם, למה אסור לעשות זאת. או לחילופין לראות סרטי פורנו ולנתח אותם מנקודת מבט אומנותית.

הנוער יסתכל על הברור הזה כמו זאב המשוחח עם עדר גדיים על שלום,ומחכה בקוצר רוח לסופו הקבוע מראש. האם זו הדרך החינוכית הנכונה להתמודדות בקיצוניות? סביר יותר, שצורה זו, תפתח חוגים שונים, ותנועות נוער מהסוג של "היטלריוגן", מפני שכל אחד מהנערים ירגיש בהן, שזו ההיסטוריה שלי, ובכך אני מצדיק את עצמי.

 לא נראה בעליל שזו הדרך להשגת המטרה, אומר הד"ר לייטמן. מורה הדרך והמחנך של קבוצת תלמידיו בני ברוך, למימוש חכמת הקבלה.

הספר עצמו הוא אומר, כתוב אמנם בצורה טובה, עם כל מיני הוכחות היסטוריות ואחרות. ובעיקרון, המחבר צודק בזה, שהעולם שלנו מסודר ובנוי כך, שכול מה שעבר בהיסטוריה של גרמניה, ויותר מכך,בהיסטוריה של העולם כולו, הוא תולדה של מה שעבר העם היהודי, מתקופת בבל ועד היום. מומש או על ידי היהודים, או דרך היהודים, או מהיהודים דרך אחרים.

אנחנו רק צריכים להבין כיצד להשתמש בה בצורה הנכונה. על מנת לצאת סוף כל סוף מהמעגל הסגור שבו האנושות רודפת כל הזמן סביב זנבה , וכל הזמן דורכת על אותה המגרפה,המכה בפרצופה חזור והכה. לכן, בהקשר לזה, ספק אם דווקא, הספר הזה יעזור.

על גישה זו למציאות, כותבים לנו מקובלים, שזו תפיסה מדעית מערכתית של טבע האדם,המציבה את ישראל במרכז ההויה של המציאות.

את התורה, מעביר מדי בוקר הד"ר לייטמן לתלמידיו בני ברוך, הקרואים כך, על שמו של המקובל הגדול הרב ברוך שלום אשלג זצ"ל.

"ודאי שהמצב, יוליד מחדש כמות גדולה מאוד של אנטישמים. שהיום הם אנטישמים די מנוונים, אם לא אדישים לגמרי כלפי הבעיה הזאת".

"אבל כשמאחוריהם יקומו הנכדים והנינים שלהם, הם יהיו נוקשים יותר.זה יאיץ את ההתפתחות בדרך שלילית, שהיא אינה תנועה רצויה קדימה. אבל אין כאן מה לעשות".  

כדי שהעולם ילך בדרך נכונה,אומר ד"ר מיכאל לייטמן. על ישראל להתארגן ביניהם מחדש, ולהימצא בתלות והשלמה נכונה ביניהם. בידידות, באהבה, בחיבור מלא. אז כל העולם באופן אוטומטי ישאף לאותו המצב, ויהפוך להיות כזה.

אם בישראל יתחיל האיחוד, גם הספר "מיין קאמפף" ייתפס בצורה אחרת.  דווקא אז, ספר זה יבליט ביתר עוז, את אותן התכונות של האדם, החייבות בתיקון.המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0625)