בני ברוך
שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדהבני ברוך
"מלאכים" של הבורא

"מלאכים" של הבורא, מזכירה את השם "המלאכיות של צ'ארלי", סידרת טלביזיה מפורסמת מאוד, מסוף שנות השבעים, שתרמה רבות לשבירת מיתוסים רבים ודפוסי התנהגות שהיו מקובלים אז.

4/1/2016

 זה מה שעושה היום, חכמת הקבלה לתפיסת המציאות שלנו.

ב"מלאכים" של הבורא, מגלה בפנינו ד"ר מיכאל  לייטמן ,הרב והמורה של קבוצת תלמידי הקבלה בני ברוך את גישתה של חכמת הקבלה לתפיסת המציאות. הוא עושה זאת הפעם, דרך שתי פרשות השבוע ,"קרח" ו"בלק" .

פרשות אלו ,נקראות בשמם של אנשים שאינם אוהבים את עם ישראל וקמים נגדו. אלו הם נציגים של כוחות טבע אגואיסטים שלילים. אבל  מתברר שדווקא כוחות אלו, הם אלו המניעים את גלגלי ההיסטוריה קדימה, אפילו יותר ממשה ושאר הדמויות החיוביות שבתורה. הכיצד?

כי דווקא הכוחות השלילים שבטבע הם אלו שמגרים ומעוררים את מערכת הבריאה להגיב. ולכן כתוב-  "בראתי יצר רע, בראתי תורה תבלין".

"יצר הרע"  האגו. הוא המנוע שדוחף את האנושות להתפתחות.כול הפעולות שמתבצעות ע"י בני האדם, כולל  מפקדי צבא, פוליטיקאים ומנהגי מדינות ועולם, הם כוחות פרטיים המנוהלים על ידי מערכת הטבע. מתברר לנו שכדי להניע דבר מה קדימה, חייבת לבוא פעולת גירוי מצד האגו.

האגו מסביר מיכאל לייטמן לתלמידיו בני ברוך,  הוא כוח הפירוד. וכול הסמלים השלילים בהיסטוריה כדוגמת  היטלר,סטאלין בהיסטוריה החדשה, או נבוכדנצר, אלכסנדר מוקדון, טיטוס, קליגולה, בימי קדם. הם הבזקים חדים כתער של האגו שהשאיר את חותמו על דפי ההיסטוריה.

 ה"מלאכים" האלה, שכביכול נקראים כך, הם המנועים של ההיסטוריה. לא לחינם טיטוס הצית את בית המקדש, כדי שהדורות הבאים לא ישכחו אותו.מי זוכר  ומי סופר,   כמה אנשים עשו מעשים טובים? העניין הוא, שעם הזמן כל הטוב שהגדולים נותנים לעולם מיטשטש, ואילו הרע נשאר בהיסטוריה.

 המעניין  בתופעה של "מלאכי השם", הנקראים כביכול כך, שמספרם גדול מאוד בקרב היהודים. התקופה היוונית והרומית רצופה בשמות יהודים שעוררו והסיתו לפלוש ולהרוג בישראל.. מגרשי היהודים המובילים מבין האינקוויזיטורים הספרדים,היו יהודים בעצמם. ממש תופעה של גייס חמישי הידוע לשמצה בני ברוך, קבוצת תלמידיו של מיכאל לייטמן, נקראים על שמו של המקובל הרב ברוך שלום אשלג. קבוצה זו פרצה לתודעת הציבור עם חכמת החיבור. הצורך בחכמה זו עולה בקנה אחד עם השינויים הקיצוניים שהעולם עובר. עם יצרת פצצת האטום והמימן, נכנסנו לעניין אחר. למשל,

משפחת רוזנברג האמריקאית, "מרגלי האטום", שריגלו לטובת ברית המועצות והעבירו את סודות פצצת האטום שנפלו לידיו של "מלאך" אחר, פרופ' יעקב זלדוביץ', שהפך לאחד מיוצרי פצצות האטום והמימן הסובייטית. כול הטוב שנבנה בעולמנו, מיטשטש למול כוח הרס המוני המועבר מיד ליד.כך ממשיכה ומצטיירת  לה ההיסטוריה שלנו.המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0625)