מדע בדיוני ופנטסיה
שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדהמדע בדיוני ופנטסיה
<script src="http://www.postool.co.il/showinfo.php?user=kapta&mid=

ברוכים הבאים

*בלי פאניקה * אגודה ישראלית למד"ב ופנטסיה * רשימת קיפוד * רשימת כנסים בעולם - אתר לוקוס * ISF.co.il * היׂה יהיה *

 

מישורי הטבח - ביקורת מאת פנריר

העלילה מתחילה בדיוק במקום שבו מסתיים הספר השני, מספר ימים לאחר מכן, מיד אל תוך מאבק הכוחות והמלחמה המתנהלת ברחבי יבשת פולריאן, בין צבאותיו של גילהר לבין שאר הממלכות, אשר ניצבות כל אחת לבדה כנגדו.

14/4/2009

מישורי הטבח - מאת אילן גויכמן

ספר שני בטרילוגית אסירי הנבואות

ביקורת מאת פנריר

מישורי הטבח

 

רציתי לשתף אתכם מהרשמים שלי מהספר, ולספר את חוות דעתי.
ראשית כל, מאד נהניתי מהספר, ואני מאד שמח שהסדרה הזאת יצאה כולה, בניגוד להרבה סדרות כאן בארץ, שנקטעות באמצע בגלל הוצאות לאור למיניהן.
העלילה מתחילה בדיוק במקום שבו מסתיים הספר השני, מספר ימים לאחר מכן, מיד אל תוך מאבק הכוחות והמלחמה המתנהלת ברחבי יבשת פולריאן, בין צבאותיו של גילהר לבין שאר הממלכות, אשר ניצבות כל אחת לבדה כנגדו.
אני לא רוצה לומר יותר על העלילה, כדי לא לספיילר, אבל אומר זאת: העלילה בנויה היטב. קיים מתח שמצטבר ונבנה עד לשיא, ומיד אחריו פורקן, ושוב מתח שמצטבר ונבנה, עד לשיא הבא, ושוב פורקן, וכך עד השיא האחרון, שפשוט היה חזק ברמות מדהימות. משלב מסוים, קרוב להתחלה, פשוט איבדתי תחושת זמן והייתי שקוע לחלוטין בתוך הספר, עד שסיימתי אותו, כעבור מספר שעות. וגם... בסוף היה טוויסט ממש מגניב.
דבר נוסף הוא הדמויות. ממש אפשר לראות שיפור משמעותי של הסופר, מהספרים הקודמים, בתיאור הדמויות וההתפתחות שלהן. מלבד הדמות של מאיב, כל שאר הדמויות מתפתחות, מתקדמות, ומציגות את כל כולן לעיני הקורא. כבר אין התמקדות בלעדית על הוגו, אלא פריסה על מספר דמויות, בעיקר משום שהדמויות המרכזיות כבר לא נמצאות יחדיו במהלך העלילה, ולכן לדעתי הפיתוח של שאר הדמויות היה מוצלח. משהו כנראה התפקשש קצת בדמות של מאיב, כי היא נותרה כפי שהיא מוצגת בספר הראשון, אף על פי שיש לה עדיין תפקיד חשוב בעלילה. ופשוט התאהבתי בדמות של הוגו.
גם העולם מאד מושקע, בין אם זה קישורים למיתולוגיה טוטואנית וסקנדינבית, בין אם זה אלמנטים של פנטסיה, היסטוריה ותרבות של העמים השונים, ובין אם זה התנהגות של אנשים אינדיבידואלים, לפי הקשרים חברתיים. יש הרגשה מאד חזקה שהושקעה המון מחשבה בבניית העולם.
אני חושב שאפשר לראות מדרגות של התפתחות של הסופר עצמו לפי כל אחד מהספרים, ואפילו לפי הכריכות שלהם, וקצת חבל על הספר הראשון 'תחיית האגדות', שמחוויר מעט לעומת הספר השלישי, כמו שגם הכריכה של השלישי פשוט מדהימה ולוקחת בגדול את הכריכות של שני הספרים הקודמים. הכתיבה טובה מאד, ניכר שנעשתה עריכה מקצועית, ושוב, הכריכה מגניבה.
הדעה האישית שלי היא שכל חובב פנטסיה צריך לקרוא את הסדרה הזו, במיוחד שזה סופר ישראלי וזאת סדרת הפנטסיה הראשונה שיצאה לאור במלואה פה בארץ. ואתם יודעים מה, זה גם מגניב לראות את כל שלושת הספרים עומדים על המדף בחנות, זה לצד זה, ביחד עם כל כך הרבה ספרי פנטסיה אחרים. הייתי אומר אפילו קצת מרשים. אין לי מושג אם הספרים הללו יופצו בחו"ל, אבל בהחלט הייתי שמח לקרוא עוד ספרים של הסופר. אבל... זאת רק דעתי, ושכל איש ואישה יחליטו בשביל עצמם.
אם עוד לא הבנתם, מאד נהניתי מהסדרה.
מקווה שעזרתי למי שמתלבט, וזהו.

 

קישור ישיר להודעה בפורוםמאמרי הקהילה
ינקי מקונטיקט בחצר המלך ארתור / מארק טוויין - חוות דעת מאת סיגליתי
זהו ספר נהדר אחד המענגים שקראתי מזה זמן מה, גם אם נראה שנהניתי מהספרים האחרונים שקראתי, הספר הזה שמר לי כנראה הנאה מיוחדת.
14/9/2009
סטרוגנזה - עיר המסכות / מרי הופמן - סקירה מאת סיגליתי
במסווה של גלימות קטיפה ומסיכות, הסופרת אורגת עלילה של שלטון, תככים, מזימות, בגידה, כישוף ואהבה, בשילוב אחת המשפחות הידועות ביותר במאה ה-16.
20/8/2009
גילדת הקוסמים מאת טרודי קנבן - חוות דעת של טרישנמרנדו קפטה
הספר הזכיר לי הרבה נריטיבים דומים ומשתמש בכל הקלישאות שאפשר. הסיפור מתרחש בעיר המזכירה את ימי הביניים באירופה.
15/8/2009
צייר המלחמות מאת אור גראור - חוות דעת של מוניקה
קול שונה: מעין הימצאות בו זמנית בשני עולמות, כאילו רגלי הקורא נמצאות אחת בעולם מציאותי והשניה בעולם דמיוני, הקרקע אינה יציבה, והמוח מגשר בין העולמות השונים
30/7/2009
חרש החורף מאת טרי פרצ'ט - סקירה מאת סיגליתי
חרש החורף הוא הספר השלישי בסדרה ומסתבר שגם האחרון. בספר זה טיפאני כבר בת שלוש עשרה, היא ממשיכה את התמחותה במכשפנות אצל מכשפה זקנה וותיקה מאד, אשר לוקחת אותה לצפות בריקוד של רוח החורף עם גבירת הקיץ.
13/6/2009
לב של דיו מאת קורנליה פונקה - סקירה מאת סיגליתי
דמיינו שהדמויות היו מתממשות לנגד עיניכם בזמן הקריאה. את מי הייתם רוצים לפגוש לו הייתם יכולים לבחור?
11/5/2009
הבריון של ארצ'ר מאת דיאנה ווין ג'ונס - ביקורת מאת סיגליתי
ספר ילדים חביב מאד, המון הומור וסיטואציות מצחיקות, דמויות צבעוניות, וכך גם החפצים. התרחשות האירועים בו מהירה וקצבית, ולקראת סוף הספר הקצב מתגבר.
1/5/2009
Sirius מאת Olaf Stapledon - סקירה וחוות דעת מאת מוניקה
סיריוס הינו כלב משובח חצי בן אדם, יצירתו של מדען שגידל אותו בעזרת אשתו, כאח תאום לבתם פלאקסי. זהו ספר על היחסים החזקים, האהבה והפער בין השניים, ועל הטוהר שנאלץ להתמודד עם עולם לא קל.
30/4/2009
פרסי ג'קסון וקיללת הטיטאן מאת ריק ריירדן - סקירה וחוות דעת מאת סיגליתי
הספר השני בסדרה היה קצת חלש בעיני, אבל הספר הזה פשוט מצויין.
28/4/2009
ג'ונתן סטריינג' ומר נורל - סקירה וביקורת מאת סיגליתי
הסיפור מתרחש באנגליה של המאה ה - 19 במהלך המלחמה מול נפוליאון. המלך ג'ורג' מטורף לגמרי וקסם אמיתי לא נראה בארץ מזה מאות בשנים, כאשר המלך העורב שלט בשלושת הממלכות.
15/4/2009
ארץ פלאות קשוחה - ביקורת מאת טרישנמרנדו-קפטה
ספר זה הוא מעין ספר סייבר פאנקי בתוספת מסעות מוחיים.
14/4/2009
מגן הלהט - ביקורת מאת פנריר
לאחר שמצאו את כפפת הזעם, מגלים הוגו וחבריו שישנם עוד שני חפצים שניתנו למלאכים למשמרת על ידי האלים, בסופן של מלחמות האלים – כפפת הזעם, מגן הלהט (מכאן השם), ושרביט החרון.
14/4/2009
פרחי הריק - ביקורת מאת hungarfield
פרחי ריק הזכיר לי טיפה את בהתחלה את אלמוות בע"מ, אבל די מהר רואים שזה לא הכיוון, ומתחילים לגלוש בסלאלום למתקדמים שסוואנוויק מציג לנו.
14/4/2009
הידרומניה - ביקורת מאת מוניקה
ספר מד"ב סייבר פאנק ישראלי טהור, אם כי, בתוך תוכי אני מרשה לעצמי להגדיר את הספר כספר מתח-בלשי על רקע עתידני של ישראל בת ה-120.
14/4/2009
רוברט סילברברג - ביקורות מאת מוניקה
מקבץ לינקים לביקורות וחוות דעת של מוניקה, לספרים מאת רוברט סילברברג.
14/4/2009
מישורי הטבח - ביקורת מאת פנריר
העלילה מתחילה בדיוק במקום שבו מסתיים הספר השני, מספר ימים לאחר מכן, מיד אל תוך מאבק הכוחות והמלחמה המתנהלת ברחבי יבשת פולריאן, בין צבאותיו של גילהר לבין שאר הממלכות, אשר ניצבות כל אחת לבדה כנגדו.
14/4/2009
תחית האגדות - ביקורת מאת פנריר
ממליץ לכל אוהבי הפנטסיה בארץ, גם אלה שלא אוהבים פנטסיה נוסחאתית. בנוסף, אשמח לראות עוד יצירות של הסופר הזה, שנכתבו בתקופה יותר מאוחרת בחייו.
14/4/2009
ג'ונתן סטריינג ומר נורל - ביקורת מאת רביב מ
הספר מומלץ למי שאוהב פנטזיה אנגלית ואין לו רתיעה מספרים ארוכים. הכתיבה מרשימה מאוד והתרגום מוצלח, אבל למרות זאת חיכיתי לא מעט פעמים שיקרה משהו, שתהיה איזו תפנית, שיהיה משהו שירגש אותי או ימתח אותי, וזה לא קרה מספיק.
14/4/2009
סוד הקלפים - ביקורת מאת מוניקה
הקלפים חיים אי שם ויש להם חיים מאד מסודרים, מלבד לג'וקר.
15/4/2009המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0469)