שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה


Savoy Truffle


נבל Savoy Truffle
פורסם לפני 4963 ימים     מאת backbeat     סה"כ תגובות: 9     תגובה אחרונה לפני: 4962 ימים

פרלין ג'ורג' האריסון ואריק קלפטון הכירו באחד מאותם ערבי הופעות שכללו ברשימות שלהן את הביטלס והיארדבירדז. שני הגיטריסטים מצאו שפה משותפת והחלו לבלות שעות רבות ביחד. באחד הביקורים של קלפטון בביתו של האריסון כתב ג'ורג' שיר לחברו המכור. לא מדובר באלכוהול, הירואין או פטי בויד, כי אם בהתמכרות מתוקה אך הרסנית - אריק קלפטון היה שוקוהוליק.

"באותו זמן היו לו הרבה חורים בשיניים... הן תמיד כאבו לו אבל הוא אכל הרבה שוקולד, הוא לא היה מסוגל לוותר... מרגע שראה קופסת שוקולד הוא היה חייב לחסל אותה" סיפר האריסון על קלפטון.

פרלין בכתיבת השיר השתמש ג'ורג' באותה טכניקת כתיבה מתוחכמת בה נקט לנון ב"מר קייט", כלומר העתקת המילים מתוך רשימה.
הייתה לו קופסת שוקולד 'Good News' של חברת מקינטוש על השולחן, בחלק הפנימי של המכסה שלה הייתה רשימת התכולה שלה: Savoy Truffle, Creme Tangerine, Montelimart, Ginger Sling, Coffee Dessert.
הטראפלז בטעמי קרם הדובדבנים ופאדג' קוקוס נרקחו במטבחו.. אהה, מוחו של האריסון.

פרלין האריסון היה תקוע עם המעברים, אבל דרק טיילור (סוכן העיתונות וחבר במעגל הקרוב של הביטלס) הציע לו שם של סרט חדש שהוא בדיוק צפה בו You Are What You Eat. זה לא ישב טוב אז ג'ורג' שיחק עם סדר המילים והפך אותו ל-"you know that what you eat you are" .

השורה "you'll have to have them all pulled out after the savoy truffle" הייתה בדיחה על המצב הדנטלי המתדרדר של קלפטון והסתכנותו בעקירות רבות בשל התעלמות מהוראות הרופא להפסיק עם המתוקים.

פרלין עוד שורה בולטת היא: "We all know ob-bla-di-bla-da / but can you show me where you are" שמתייחסת לשירו של מקרטני בתחילת אותו אלבום (כמו שיר אחר באלבום הלבן שעושה רפרנס לביטלס - Glass Onion). ויש אומרים שזו באמת ירידה על מקרטני ו"שירי הסבתא" שלו.

פרלין בשלישי באוקטובר 1968באולפני טריידנט הקליטו האריסון, מקרטני וסטאר את הגיטרה-בס-תופים בטייק אחד שנכנס לאלבום. לנון לא נכח בהקלטה. יומיים אח"כ הקליט האריסון את השירה.

פרלין ב-11 באוקטובר באבי רוד הגיעו להקלטות שישה סקסופוניסטים: שלושה טנורים ושלושה בריטונים. עבודתם הייתה לא רעה אבל ג'ורג' רצה "ללכלך" אותה. הטכנאי בריאן גיבסון סיפר ש"נאלץ" לחבר שני אמפליפיירים שיצרו במכוון הרבה דיסטורשן, וכשהמוזיקאים באו לשמוע את ההקלטה ג'ורג' הקדים ואמר: "לפני שתשמעו אני רוצה להתנצל על מה שעשיתי לצלילים היפים שלכם. סלחו לי, אבל ככה אני מעדיף את זה".
כמו בריאן גיבסון גם הנשפנים לא היו כ"כ מרוצים.

פרלין ב-14 באוקטובר נוספו עוד גיטרות וטמבורין ונערך המיקס הסופי. הפעם גם רינגו לא נכח, הוא טס לסרדיניה עם משפחתו (משם הוא חזר עם שיר משלו).

השיר הופיע כעבור חודש באלבום הלבן.


אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
Only a Northern Song
האירועים, הכתיבה, ההקלטות, הנתונים והרכילות מאחורי השירים.
23/10/2010המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0460)