שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

Two of Us

נבל Two of Us
פורסם לפני 4650 ימים     מאת backbeat     סה"כ תגובות: 10     תגובה אחרונה לפני: 4644 ימים

גיטרה בסוף אוקטובר 68 אורזת לינדה איסטמן את חפציה ואת בתה הת'ר, ועוזבת את ניו יורק לטובת חיים משותפים עם הרווק הלונדוני המבוקש פול מקרטני. אחד מתחביבי הזוג הוא בעצם תחביב ישן של לינדה - ללכת לאיבוד. נכנסים למכונית, יוצאים מהכרך הגדול ונוסעים מבלי לעקוב אחרי שלטים וסימנים, אם ישנה פנייה לא מוכרת בוחרים בה וכך ממשיכים לאן שתוביל אותם הדרך.

גיטרה באחד הטיולים האלה נכתב Two of Us. לינדה סיפרה שהם חנו באיזה יער, היא הלכה לטייל ופול נשאר במכונית והתחיל לכתוב על שניהם בדרך לשום מקום ועל הגלויות הרבות שנהגו לשלוח זה לזו.

גיטרה בתחילת ינואר 69, באולפני טוויקנהם הקפואים והמנוכרים, החלו הביטלס לעבוד על השיר מול המצלמות המתעדות אותם במסגרת פרוייקט Get Back (זה שיהפוך אח"כ לסרט A.K.A - Let it Be הסרט שאף אחד לא מעוניין שתראו). האווירה המתוחה באולפן מונצחת בעיקר בזכות הריב הביטלסי הידוע על תפקיד הגיטרות בשיר:
מקרטני: זה מורכב מדי. אפשר לפשט את זה ואח"כ לסבך את זה איפה שצריך.
האריסון: זה לא מורכב.
מקרטני: ... נראה שאני כל הזמן מעצבן אותך, זו לא הכוונה... זה כמו אז – שננגן גיטרות ב'היי ג'וד'? אני לא חושב שצריך...
האריסון: טוב לא אכפת לי... אני אנגן את מה שתרצה שאנגן, או שלא אנגן בכלל אם אתה לא רוצה שאנגן. מה שזה לא יהיה שיֵרַצה אותך – אני אעשה את זה!

אבל מה שהוא באמת עושה זה עוזב את האולפן ובעצם את הלהקה. הוא חוזר תוך פחות משבועיים ומביא עימו את בילי פרסטון, בינתיים ההקלטות מועתקות לאולפני אפל והאווירה מתחממת. קצת.

גיטרה מתוך מספר טייקים, שנפרשו על שלושה סשנים שונים, הסרט חושף שתי גרסאות:
האחת (24/1/69) היא הגולמית והמהירה יותר, עדיין תחת הכותרת של On Our Way Home. לנון ומקרטני פנים אל פנים, חולקים מיקרופון, שוכחים מילים, מחליפים משפטים, מאלתרים ו...צוחקים. (וזה באותה תקופה לא עניין של מה בכך).
והשנייה (31/1/69) האקוסטית והמוכרת מהאלבום. למרות שג'ון, שיושב מול פול, כמעט ולא מצולם זה עדיין דואט והוא מסתיים כמובן בשריקה המפורסמת של ג'ון.

גיטרה בשמיני במאי 1970 יצא האלבום Let it Be בבריטניה. Two of Us פותח את האלבום, אבל רגע לפני עוד אפשר לשמוע את לנון מכריז: I Dig A Pygmy by Charles Hawtrey and the Deaf Aids. Phase one, in which Doris gets her oats. המשפט, שהוקלט בסשן אחר לחלוטין, נערך לשם ע"י פיל ספקטור.

גיטרה 33 שנה מאוחר יותר "מתקן" מקרטני את ההיסטוריה ב-LIB…N ומעלים את המשפט לגמרי. הוא גם מטפל בשריקת הסיום של לנון, כשהוא מוריד ממנה את החלק שלא ממש יושב על המנגינה.

גיטרה פול חזר ואמר שמדובר בשיר ללינדה אבל אי אפשר להתחמק מהתחושה שהוא שר לג'ון. שורות כמו You and me burning matches / lifting latches on our way back home או You and me chasing paper getting nowhere נשמעות כמו זיכרונות ילדות.
פירוש נוסף שהוצמד ל"רדיפה אחר ניירות" גרס שמקרטני מתייחס בעצם למצב העסקי בו היו נתונים: חותמים על חוזים ומתנהגים כמו האנשים האלו בחליפות שאותם כ"כ תעבו, כשהם כמובן מגיעים לשום-מקום.
ולבסוף השורה You and I have memories longer than the road that stretches out ahead: הדרך המשותפת של ג'ון ופול עמדה להסתיים ולא נראה היה שבהמשכה טמונים יותר זיכרונות משהם אספו יחד בכמעט שתים עשרה השנים שעברו מאז שהסתובבו כילדים ברחובות ליברפול.

גיטרה אבל אם הוא טוען שזה שיר ללינדה, אנחנו לא נשבור לו את המילה.
ב-12 במרץ 1969 (היום לפני ארבעים שנה!) נישאו פול ולינדה מקרטני בלונדון וזה כנראה השיר הראשון שהוקלט מתוך רשימה ארוכה של שירים שנכתבו בהשראתה.

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

מאמרי הקהילה
Only a Northern Song
האירועים, הכתיבה, ההקלטות, הנתונים והרכילות מאחורי השירים.
23/10/2010

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0625)