שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

In My Life

נבל In My Life
פורסם לפני 3736 ימים     מאת backbeat     סה"כ תגובות: 7     תגובה אחרונה לפני: 3735 ימים

Music ביוני 1965 יצא לאור A Spaniard in the Works ספרו השני של ג'ון לנון. כמו קודמו (In His Own Write) גם הספר הזה הורכב כולו מסיפורי נונסנס קצרים וציורים סוריאליסטים שחשפו מעט מהלך החשיבה וההומור הלנוני, שהיה מוכר לחבריו אך לא לקהל הרחב.
העיתונאי הבריטי קנת' אלסופ שאל את לנון מדוע הוא לא מכניס לשירים שלו את אותה כתיבה שמאפיינת את הספרים, את אותו סגנון של משחקי מילים ולמה הוא לא כותב על הילדות שלו. זה הצית משהו בג'ון.

Music הוא הסתגר בסטודיו הביתי שלו בקנווד עם עשרה טייפ-רקורדרים וערך רשימת מסע. הוא נסע באוטובוס דמיוני מבית דודתו במנלוב אווניו העירה, כשהוא עובר בפני ליין, בסטרוברי פילדז ובכל נקודת ציון אפשרית. "כתבתי הכל וזה היה מגוחך, זה היה שיר משעמם מסוג של 'מה שעשיתי בטיול-האוטובוס-בחופשה שלי' וזה פשוט לא עבד". אחרי שעות של תסכול וניסיונות להמציא שורות מחוכמות הוא ויתר ועזב את השיר לנפשו. ואז "המילים התחילו לזרום על המקומות שאני זוכר ...לשחרר - זה הטריק".
הוא ויתר על שמות המקומות שממילא לא אמרו כלום לרוב העולם (לפחות לא בשנתיים הקרובות) והתפייט על המשמעות שלהם עבורו. ע"פ חברו מילדות פיט שוטון השורה על חברים ואהובים, שחלקם מתים וחלקם חיים, מתייחסת אל שוטון ואל סטיוארט סאטקליף שנפטר בהמבורג שלוש שנים קודם לכן.

Music כשפול הגיע לקנווד השיר כבר היה כתוב. לנון אמר שהוא עזר לו עם ההרמוניות וה-middle-eight.
מקרטני טען מאוחר יותר שהוא הלחין את השיר: "ג'ון שכח או שהוא לא חשב שכתבתי את המנגינה. אני זוכר שהיו כבר המילים. מעין פואמה... על פרצופים שהוא זכר. אני זוכר שישבתי כחצי שעה עם המלוטרון שלו וכתבתי".
בספרו Revolution in the Head מוצא איאן מקדונלד בלחן את הנגיעות של מקרטני. ובאשר ל-middle-eight, שלנון/מקרטני אהבו להשתמש בו רבות בשנים הראשונות, אין בכלל כזה בשיר.

Music ב-18 באוקטובר בסטודיו 2 הוקלטה השירה של ג'ון מלווה בהרמוניות של פול וג'ורג' וגם הגיטרות-תופים-טמבורין. למעשה השיר היה מוכן מלבד הגשר. ג'ון לא החליט מה הוא רוצה שם, הוא ביקש מג'ורג' מרטין לחשוב על איזשהו סולו פסנתר.
ארבעה ימים אח"כ, כשהביטלס מחוץ לאולפן, הקליט ג'ורג' מרטין את עצמו בקטע בארוקי שכתב. הוא ניסה קודם עם אורגן ואז עבר לפסנתר אלקטרוני. הוא העדיף להציג בפניהם את המוצר המוגמר לפני שיפסלו אותו. הוא צדק, לאחר שינוי מהירות ההקלטה המעבר המוזיקלי ישב באופן מושלם בתוך השיר והם אהבו את זה.

Music ב-3 בדצמבר יצא Rubber Soul ובו 'In My Life'.
למרות שנהג לפסול בדיעבד שירים שונים ראה ג'ון לנון ב- In My Life אמנות, ובראיונות שונים לאורך השנים התגאה בתוצאה: "זו כנראה היצירה הרצינית הראשונה שלי וזו הפעם הראשונה שיצקתי במודע את הצד הספרותי שלי לתוך שיר". כמו גם ביכולתו לכתוב בלדות: "התדמית שלי יותר רוקיסטית אבל אם תבדוק את השירים האלו - אני שם בקטע הסנטימנטלי, בדיוק כמו פול. אני אוהב את המוזיקה הזו באותה מידה".

Music "זה השיר הראשון שכתבתי במתכוון על חיי... עד אז פשוט כתבנו בסגנון האוורלי בראדרז, באדי הולי, שירי פופ בלי הרבה מחשבה מאחריהם. המילים היו כמעט חסרות משמעות". הרעיון הזה שלמילים יש ערך והן לא רק קישוט למנגינה היווה חידוש ללנון והכתיבה האישית נראתה לו הרבה יותר משמעותית. באלבום הסולו הראשון שלו הוא לקח אותה צעד נוסף קדימה.

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

מאמרי הקהילה
Only a Northern Song
האירועים, הכתיבה, ההקלטות, הנתונים והרכילות מאחורי השירים.
23/10/2010

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0781)