שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

בחיי

בחיי
פורסם לפני 4014 ימים     מאת zooly     אין תגובות    

כשלנון נרצח הייתי בן 11, בחופש חנוכה אצל סבא וסבתא בעיר הגדולה. אני זוכר שהידיעות על מותו הושמעו מהטרנזיסטור הישן בפינת האוכל ואיך הסברתי לסבא וסבתא בידענות שעכשיו כבר אין סיכוי לאיחוד הביטלז, למרות שאם להודות על האמת, בקושי הכרתי אותם בעצמי. כמה שנים אח"כ, כשנשמתי וחלמתי ביטלז, הייתי יושב מול "מסע הקסם המסתורי" של קוטנר ומרגיש כאילו לנון הוא מעין האח הבכור שמעולם לא היה לי - גאון, מוכשר, מתחבט וכנה. בתקופה שבה הייתי משוכנע שכולם מסביב בורים או שקרנים, היה לי גיבור אחד שנתן לי תמיד את האמת, גם אם היא לא היתה נעימה. אף פעם לא הייתי מאלה שתלו פוסטרים על הקירות והעריצו אמנים באובססיה, אבל היה לי גיבור נעורים אחד, דווקא בגלל שלא נגע בשלמות, שהוציא אחריו שירים (שלא לומר אלבומים) מביכים והצהרות מביכות אף יותר, אבל ידע לעמוד מאחוריהם ולהגן על האמת שלו.

שנים גדלתי כך, עם מורה ומחנך שהוא גם זמר נערץ ומוזיקאי גאון. גם כשנחשפתי לאמנים אחרים, גאונים לא פחות, גם כשלמדתי להעריך את פול, לנון תמיד היה עבורי דמות מיוחדת, והביטלז תמיד היו הלהקה של ג'ון.

לאחרונה קרו כמה דברים. קודם כל, השנה לראשונה אני יותר מבוגר מג'ון. אם פעם חשבתי שלמות בגיל ארבעים זה ראוי ומכובד, היום אני מבין כמה צעיר הוא היה, וכמה הוא רק התחיל להבשיל כיוצר בוגר ונבון. להפתעתי, אני חושש שבכמה מובנים נהייתי לפתע איש של פול - מתחיל לשים לב לפרטים הקטנים, מעריך חשיבה פרקטית על פני חלומות פרועים וחושב שהתמדה חשובה יותר מגאונות. לנון הוא קצת כמו דמות נערצת מהנעורים שפוגשים אחרי הרבה שנים ורואים פתאום את האדם שמאחוריה, על אנושיותו ופגמיו.
הגעגוע לג'ון לא פסק אבל השתנה - מהאדרה של מה שהיה לתחושת ההחמצה על מה שיכול היה להיות, וכמה שחסר לנו לנון בוגר בשלושת העשורים האחרונים, מישהו זקן וחכם שיספר לנו את האמת בעולם שמתעתע ללא הרף.
עכשיו לנון יישאר תמיד צעיר ממני, אני מניח שבעוד כמה שנים אני כבר אוכל ללמד אותו כמה דברים על החיים. צריך להסתגל גם לדברים כאלה, כנראה.

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

מאמרי הקהילה
Only a Northern Song
האירועים, הכתיבה, ההקלטות, הנתונים והרכילות מאחורי השירים.
23/10/2010

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0449)