שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

10 עובדות לא נעימות על ג'ון לנון

10 עובדות לא נעימות על ג'ון לנון
פורסם לפני 3218 ימים     מאת trilliane     סה"כ תגובות: 3     תגובה אחרונה לפני: 3210 ימים

מישהו שלח לי את הקישור הבא:
http://listverse.com/2012/05/12/top-10-unpleasant-facts-about-john-lennon
של בלוגר עצבני שהחליט "לגלות לעולם" שג'ון לנון לא היה צדיק או קדוש מעונה (באמא'שך!). אכן, ג'ון לנון הוא סוג אליל רוק, וכמו כל אליל רוק הוא נערץ על סמך היותו אמן והתדמית הנלווית לכך ולא כי הוא כזה אישיות מופתית. הוא טוען שהאמת היא ש"רבים בכל העולם מעצבים את חייהם ואמונותיהם לפי המודל של לנון" אבל אין לי מושג על איזו אמת הוא מדבר ועל איזה סקר הוא מבסס את דבריו... אפילו הביטלמניאקים הגדולים ביותר שאני מכירה (ואני מכירה) לא חיים את חייהם לאורו של ג'ון לנון.

זה אמנם מיותר להתייחס לרשימה ברשומה שלו, אבל אני אעשה זאת בכל זאת (למען האמת כבר כתבתי לו תגובה על כך בדואל, אז לא נותר לי אלא להעדביק אותה כאן...). הרשומה שלו נראית כ"כ חדורת שנאה ומנופחת שקשה לא לפקפק באמינות ובאובייקטיביות... לנון מעולם לא טען שהוא מלאך ורבים מפרטי המידע שמופיעים שם אינם זרים לכל מי שבקיא קצת בנושא; חלק ניכר מהדברים הם לא יותר מפרשנויות של הכותב.

10. יוקו החזיקה אותו בביצים, אני בספק גדול אם הוא הכה אותה בקביעות; סינתיה אכן ציינה שבתחילת הקשר ביניהם הוא הכה אותה פעם אחת והיא עזבה אותו והוא חזר והתנצל ומאז לא הרים עליה יד לעולם. אז או שלכותב יש מידע שאין לאיש או שהנשים משקרות... (לפחות סינתיה; את דבריה של יוקו, אם כתבה על כך, לא קראתי).

9. כן, הוא היה אבא מחורבן לג'וליאן. ידוע. לגבי קביעות פסיכולוגיות, לא נכנסת לזה.

8. נו, הוא כתב שיר על מעמד הפועלים וכו' והוא אכן היה מהצד הטוב של העיר, זה לא משהו חדש.
לגבי "הכחיש את היותו נשוי" בתחילת הביטלס, ובכן, זה נכפה עליו מבריאן שרצה להציג אותם כרווקים; אבל כבר ב-64' סינתיה טסה איתם לארה"ב והמעריצות כבר ידעו עליה (ושנאו אותה) אז לטעון שבמשך שנים הוא הסתיר... נו.
לא הבנתי איך הסיפור עם יוקו הוא שקר – הוא פגש בה לראשונה בגלריה והם התאהבו בספונטניות, זה מבחינתו; העובדה שהיא שלחה לו מכתבים לא אומרת שהוא פגש בה לפני כן או שתכנן להתאהב בה או מה שזה לא יהיה; גם אם מצדה זה היה מתוכנן, מצדו זה לא היה.

7. די נו, באמת? זה סיפור כ"כ ידוע שאני לא מבינה איך זה אמור לרגש מישהו. אכן, ג'ון הודיע שהוא פורש עוד בספטמבר 69' ובכל מקרה זה לא היה משנה דבר; הלקה התפרקה כפי שלהקות רבות מתפרקות, כי חבריה משכו לכיוונים שונים, היו יותר מדי מחלוקות, הם רצו לצאת לקריירות סולו ונמאס להם להיות אחד בתחת של השני וכו'. זו גם הסיבה שכוורת התפרקה, אגב (והם החזיקו מעמד פחות מעשור) ואין ספור להקות אחרות. זה כ"כ באנלי שאני מודה שהעיסוק האובססיבי הזה ב"למה הביטלס התפרקו" כאילו יש כאן איזו תופעה מיוחדת וראויה לציון מדהים אותי בכל פעם מחדש. לא ג'ון פירק את הביטלס ולא פול, וגם רינגו כבר עזב (וחזר) עוד הרבה לפניהם, וגם ג'ורג' לקח חופש... הכתובת הייתה על הקיר, להצביע על חבר כזה או אחר כ"הגורם" המכריע זה מטופש. למרבה האירוניה היחיד שבאמת רצה להמשיך היה פול, אבל מכיוון שהחברים האחרים לא הסכימו איתו (למשל בנושא הניהולי) ולא אהבו את הדומיננטיות שלו, זה היה חסר סיכוי.

6. כן נו, מפגנים אמנותיים דמיקולו. גם לא חדש; מעולם לא הערכתי את לנון בשל משנתו הפוליטית / חברתית / ווטאבר. מבחינתי הוא היה ונשאר מוזיקאי, וכל המסביב זה... כל המסביב.

5. חסר כישרון? לכותב יש בעיה קשה להבחין בין דעה לעובדה... מאז ומעולם חשבתי שפול מוזיקאי מוכשר פי כמה (אם כי תמלילן הרבה פחות) אבל זה לא אומר שג'ון לא יצר מוזיקה מצוינת; באשר לנגינה, ג'ון מעולם לא החשיב את עצמו לנגן מדופלם (או אפילו זמר מוכשר; הוא שנא את קולו במשך שנים) והביטלס מעולם לא הייתה להקה של נגנים וירטואוזים. כוחה מעולם לא היה טמון ברמה הטכנית של חבריה. בכל מקרה, לגבי לנון, באמת שאין צורך לסנגר עליו; הוא לא הגיע לאן שהגיע רק עם מזל. כישרון מגיע בכל מיני צורות, לא כולם באך או בטהובן, ועם הצלחה פנומנלית כזו לא מתווכחים. אולי מקנאים...

4. זה כבר מתחיל להיות פתאטי... אני בספק אם אפילו ג'ון עצמו חשב שהוא "המציא את הגלגל" אבל שוב, מה זה משנה? העובדה (זו אכן עובדה, לא דעה!) שהוא הצליח פי כמה וכמה מרבים אחרים שהיו לפניו; בחיים צריך לדעת גם ממי להיות מושפע ואיך לעשות את זה נכון. לא תמיד האדם החדשן ביותר הוא זה שפורץ, משנה, משפיע ונכתב בספרי ההיסטוריה.

3. נו כן, הוא תמיד רצה שיאהבו אותו. ובזה הוא כמובן שונה משמעותית מאין ספור אמנים אחרים... אה... לא משנה.

2. שוקינג.

1. ידוע, נכון; מעולם לא חשבתי שג'ון לנון היה אישיות דגולה. אבל כל זה ממש לא משנה... זה לא שכל האמנים הטובים בעולם חיים בדיוק לפי האמנות שלהם. אני חושבת שזו הבעיה של הכותב: הוא מסתכל יותר מדי על לנון האדם במקום על לנון היוצר. איש (ואני לא מדברת על מעריצות מטורפות) לא טען מעולם שלנון היה אור לגויים או אישיות דגולה שצריך לקחת ממנה דוגמה אישית. הוא לא האפיפיור ולא אימא תרזה (אגב, הם הרבה יותר מושחתים, אם כבר... מומלץ לצפות בתכנית "בולשיט" של פן וטלר). הוא אמן ומה שמשנה זו האמנות שלו. אפשר לאהוב, אפשר לשנוא, אפשר לבקר; על טעם וריח אין להתווכח.

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

מאמרי הקהילה
Only a Northern Song
האירועים, הכתיבה, ההקלטות, הנתונים והרכילות מאחורי השירים.
23/10/2010

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0469)