טלנובלות ודרמות אסייתיות
שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדהמדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

הטלנובלה הברזילאית החדשה: יומן חיים

ב-3.5 תחליף את הטלנובלה המקסיקנית "אויבת יקרה" הטלנובלה הברזילאית המוערכת "יומן חיים" (Paginas da Vida), מבית היוצר של התסריטאי מנואל קרלוס שיצר גם את "קשרי משפחה" ו"נשים מאוהבות" ששודרו בארץ וזכו להצלחה.

16/4/2009"יומן חיים", כמו כמעט כל הברזילאיות (לפחות הטובות שבהן) עוסקת בנושאים חברתיים חשובים כמו אלכוהוליזם, גזענות, בולימיה, אימפוטנציה ותסמונת דאון. היוצר שלה הוא מנואל קרלוס, מעמודי התווך של הטלויזיה הברזילאית והאיש שיצר את "קשרי משפחה" ו"נשים מאוהבות" המעולות וגם עיבד את הרומן "ההתגלות של אניטה" של מריו דונאטו לטלויזיה, מה שכבר מבטיח לנו איכות בלתי מתפשרת. הבמאי הוא ז'אימי מונז'רדין שביים בעבר את "האחד", "בית שבע הנשים" ו"אמריקה" (אבל את האחרונה לא נזקוף לרעתו)*.

 

הנה תאור לא מחייב של העלילה, השתדלתי לא לספלייר לעצמי ולכם יותר מידי: ננדה (פרננדה וסקונסלוס), בחורה צעירה שנוסעת ללמוד באמסטרדם, נכנסת להריון לא מתוכנן מהחבר שלה, לאו (טיאגו רודריגז), שמתנדף מהסביבה מהר מאוד כשהוא שומע על החדשות המשמחות. בצר לה, היא מכירה את  אוליביה (אנה פאולה ארוז'יו), אף היא ברזילאית שמתגוררת באמסטרדם, נשואה טרייה ובעלת גלריה לאמנות, והשתיים מתיידדות ונרקמת ביניהן חברות אמיצה.

כשננדה חוזרת  לברזיל, ההריון שלה לא מתקבל בעין יפה בעיני מרתה (לילה קאברל), אימה הקשוחה והשמרנית, בעיקר כשמתגלה שננדה נושאת ברחמה תאומים ושאחת מהם סובלת מתסמונת דאון והיא מחליטה להפריד בין הילדים ולמסור את הילדה הלוקה בתסמונת לאימוץ. ליבה של הרופאה המיילדת, אלנה (רג'ינה דוארטה), יוצא אל הילדה והיא מחליטה לאמצה, בעוד שאימה הביולוגית סבורה שהיא נפטרה בלידה עקב שקריה של אימה.

וכעבור חמש שנים...

 

הקאסט נראה מבטיח ביותר ואוהבי הברזילאיות ישמחו לפגוש פנים מוכרות:

 

טרזה - רנאטה סורה – נאזרה המלכה מ"הגורל שלה"

אנה מריה – דבורה אבלין – ביאטריס הנוירוטית מ"סלבריטי" ובחיים האחיינית של המלכה רנאטה סורה, מה שהופך אותה אוטומטית לדוכסית או משהו. גם קרלוס אבלין, אחיה, מופיע בתפקיד קטן כמאהבה של טוניה (אוסקר מ"סלבריטי").

סברינה – לאנדרה ליאל – קלאודיה המקסימה מ"הגורל שלה". בסדרה משתתפת גם אימה אנג'לה ליאל בתפקיד אילדה.

אוליביה – אנה פאולה ארוז'יו  - ז'וליאנה מ"טרה נוסטרה", אילדה מ"אילדה סערה", קמילי מ"אספרנסה".

ז'ורז' - טיאגו לסרדה (אני קוראת לו טיאגו לקרדה) -  מתיאו מ"טרה נוסטרה", אוטביו מ"סבלריטי", גריבלדי מ"בית שבע הנשים" ואלכס-שהוא-גם-רוברטו הנכלולי מ"אמריקה".

גרג – ז'וזה מאייר – דירסאו מ"הגורל שלה", סזר מ"נשים מאוהבות", פדרו מ"קשרי משפחה", ננדו מ"ההתגלות של אניטה ומרטינו מ"אספרנסה". בסדרה משתתפת גם ביתו ז'וליה פז'רדו בתפקיד רוברטה.

מרסיה - הלנה רנלדי – איפה שז'וזה מאייר שם גם היא. שיחקה את יארה סטיינר ב"הגורל שלה", את ראקל ב"נשים מאוהבות", סינת'יה ב"קשרי משפחה" ולוסיה ב"ההתגלות של אניטה".

סילביו – אדסון סלולרי – גלאוקו הבוגד הסדרתי מ"אמריקה" וודיניו הפוחז מ"דונה פלור נשואה לשניים".

מרתה – לילה קאברל – ויולטה מ"דונה פלור נשואה לשניים", אינגריד מ"קשרי משפחה".

רנאטו - קאקו סיוקלר (או איך שלא מבטאים את שמו) – אדי הנרפה והנחנח מ"אמריקה"

טידה – טרסיסיו מיירה – ז'ה קרלוס מ"הגורל שלה", אביו של השחקן טרסיסיו פילו ששיחק את ז'ה קרלוס בצעירותו (ואת גנרל נטו ב"בבית שבע הנשים"), ובעלה של גלוריה מננז'ס ששיחקה את הברונית לאורה ב"הגורל שלה" וכאן משחקת את ללניה.

אליס - רז'יאני אלווס – דוריס מ"נשים מאוהבות" וקלרה מ"קשרי משפחה".

נינה – מנואלה דו מונטה – ז'ואנה מ"בית שבע הנשים".

אירמה -  לטיסיה סבאלטה – לטיפה מ"האחד".

רפאל – פדרו נשלינג – דיוניסיו מ"צבע החטא".

ורוניקה – סילביה סלגדו – ארטוזה מ"הגורל שלה".

פרד – דודה נאגלה – ראדר מ"אמריקה".

ז'ה רייבירו – אומברטו מגנאני – ארז'מירו מ"נשים מאוהבות", אלדיו מ"קשרי משפחה".

הורטנסיה – נטליה טימברג - יולנדה מ"סלבריטי".

אירמה – בטה מנדס – פטימה מ"אמריקה", דונה אנה ז'ואקינה מ"בית שבע הנשים".

נסטור – ז'ה קרלוס מצ'דו – אנסלמו ב"בית שבע הנשים", לואיס פרננדו ב"הגורל שלה", מרסלו ב"נשים מאוהבות".

בליטה – שושה לופז – ליילה ב"נשים מאוהבות", גלוריה ב"קשרי משפחה".

פרסאו – ז'וז'ה ויקטור קסטיאל – צ'יקו מסקאטי ב"בית שבע הנשים", גטאינו ב"אספרנסה", וריאטו ב"קשרי משפחה".

כרמן – נטליה דו וואלה – סילביה מ"נשים מאוהבות".

גוסטבו – אנטוניו קאלוני – מוחמד ב"האחד", ברטולו ב"טרה נוסטרה".

ססיליה – ליג'יה קורטז – ביתו של השחקן המנוח ראול קורטז, סילביה ב"אספרנסה".

 

אם שמתם לב, יש הרבה "קשרי משפחה" בקאסט (ואני רק ציינתי את חלקם). זו הפעם הראשונה שז'וליה אלמדה, ביתו של התסריטאי מנואל קרלוס, לא מופיעה בסדרה שלו. היא גילמה את אסטלה ב"קשרי משפחה", את וידיניה ב"נשים מאוהבות" ואת לואיזה ב"ההתגלות של אניטה". קרלוס התלוצץ ואמר שמפני שביתו לא יכלה להשתתף הפעם, יש בקאסט הרבה קרובי משפחה אחרים של שחקנים ואנשי טלויזיה מוכרים.

 

בסדרה משתתפת גם סוניה בראגה, אחת השחקניות הברזילאיות הידועות בעולם ("נשיקת אשת העכביש") כטוניה.

 

שחקנים שעדיין אינם מוכרים במחוזותינו:

אלנה – רג'ינה דוארטה -  אמה של השחקנית גבריאלה דוארטה (סימוני מ``אמריקה`` וז`וסטין מ``טרה אספרנסה``). אגב, למנואל קרלוס יש תמיד דמות ראשית בסדרה העונה לשם "אלנה".

ננדה – פרננדה וסקונסלוס

אלכס – מרקוס קארוסו

לאו – טיאגו רודריגז

סנדרה – דניאל וויניץ'

תלמה – גרסיאלי מספרה

ושימו לב לשחקן הזה שמשחק את גלבאו, שמו קרלו מוסי, אך שמו מלידה הוא משה אבראו גולדזל והוא נולד ב-1947 בתל אביב סיטי!

 

כמו שאפשר לראות, מדובר בדרמה רבת משתתפים (ועוד לא כללתי את כל תפקידי האורח), אפילו ביחס למה שאנחנו כבר מכירים מהסדרות הברזילאיות. הסדרה מתרחשת בריו דה ז'נרו, וכרגיל אצל מנואל קרלוס, מתרכזת בלבלון (חלקים מהסדרה צולמו גם באמסטרדם ובהארלם שבהולנד).

 

הסדרה גרפה שבעה פרסי קונטיגו ועוד 17 מועמדויות נוספות (סה"כ 24)! זאת ועוד, ליליה קאברל אף הייתה מעומדת על תפקידה כמרתה לפרס האמי (בקטגורית הסדרה הזרה, כמו הסרט הזר באוסקר, אך לא זכתה). היא אבל זכתה בפרס הקונטיגו על תפקידה בסדרה ואני מקווה שזה ניחם אותה. זוכים נוספים: השחקן הילד המצטיין לגבריאל קאופמן שמשחק בסדרה את פרנסיסקו, והשחקנית ילדה המצטיינת לז'ואנה מוקארזל שמגלמת את קלרה, דניאל וויניץ זכתה בפרס שחקנית המשנה וגזיאלי מספרה זכתה בפרס השחקנית המבטיחה. כמו כן, הסדרה זכתה בפרס הדרמה ופרס התסריט, שזה השילוב הכי מכובד שיש. נשמע מאוד מבטיח. היא הביסה במקצים האלו את "נחשים ולטאות", "סיניה מוסה","JK", "O Profeta", "Pen a Jaca", ואת "Vidas Opostas".בתמונה משמאל: לילה קאברל זוכה בקונטיגו, מימין למעלה: גבריאל קאופמן, מימין למטה: ז'ואנה מוקארזל.


האתר הרישמי של הסדרה (הזהרו מספויילרים): http://paginasdavida.globo.com/

 תודה מיוחדת להרצלינית שעזרה והוסיפה פרטים לפוסט!

 

* לילה פרז מתקנת: ז'אימי מונז'רדין לא ביים את "אמריקה", הוא עבד עליה רק בחמישה-שישה הפרקים הראשונים ואז  הייתה  מחלוקת גדולה כי הוא רצה (כנראה) משהו איכותי ורציני יותר כמו כל דבר שהוא עושה והחבר'ה שם רצו קלילות וראיתם מה יצא. לא נורא, אבל... רחוק מאוד ממנו.


אנחנו גם בטוויטר!
צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"
                                       
צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות


המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0781)