שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

מלך בשר ודם

Crown מלך בשר ודם Crown Spoiler_08
פורסם לפני 4371 ימים     מאת iDana     אין תגובות    

מיותר לציין שכל ההודעה היא ספויילר אחד גדול ל"יי סאן" ("המלך סאן"), ושהיא מיועדת כרגע לעיניה של לינה בלבד... בעוד תשעה-עשרה חודשים אני מקווה שיגיע הזמן והיא תהיה אקטואלית לעוד צופים רביםKarma_1

Spoiler_16

Spoiler_16

וואו, איך מתחילים לסכם סדרה כזו שסחפה אותי כ"כ, שגרמה לי להתאהב בדמויות, לרחף – אבל גם ליפול חזק? Heart_Broken ניסחתי לי חלקי הודעות בראש אינספור פעמים, ועכשיו כשאני סופסוף באמת מתיישבת לכתוב הכל מתפזר לי.

Crown אז אני אתחיל דווקא מהסוף. בערך. כשגיליתי את התיעוד ההיסטורי לגבי שנות חייו של המלך הרגשתי צביטה בלב כשגיליתי שהוא הלך לעולמו בגיל 48 בלבד... Eye_Br_Tear אבל בפרקים האחרונים של הסדרה (אחרי פרק 74 ליתר דיוק) שאלתי את עצמי איך הוא הצליח לשרוד כ"כ הרבה שנים ולהגיע לגיל הזה? איך הוא הצליח להמשיך הלאה למרות הטרגדיות שנחתו עליו לאורך כל חייו, כבר מהיותו ילד קטן? איך הוא הצליח לחשוב על טובת הכלל ולקדם יוזמות למען האנשים הפשוטים במשך שנים, גם אחרי שאיבד את האנשים האהובים והיקרים לו ביותר, שהיו גם המקלט והמשענת שלו? איך אפשר להמשיך לחיות, לתפקד ובאמת לעשות את השינוי אחרי שחווים כאב אדיר כזה? Eye_G_Tear

Crown ואז התעוררה אצלי ההכרה שאולי זו התשובה. כל היוזמות והפעולות שביצע כמלך למען המדינה והעם נתנו לו את הכוח להמשיך... זו בעצם הייתה גם הצוואה של סונג יון, ומעבר לזה העיסוק הזה נתן טעם ומשמעות לחייו. הוא תמיד היה וורקהוליק, אבל נדמה שאחרי האובדן הגדול שחווה – הוא נהיה עוד יותר מכור לעבודתו ורצה להספיק כמה שיותר... ועדיין, גם אז הוא תמיד היה קשוב למשפחתו ולילדיו – הילדים האחרים שנולדו לו וגם הם נתנו לו כוחות וסיבות להמשיך (וזה אולי מהווה גם תשובה לחוסר הנוחות שלי לגבי כל נושא הפילגשים, הפוליגמיה וכו'), יחד עם האחריות והמחויבות הפנימית שלו כמלך לפעול לטובת העם.

Crown ובאופן המוזר שבו מציאות ודמיון מתערבבים וכל מיני קישורים למה שקורה כאן ועכשיו, נזכרתי בציטוט שהופיע בראיון עם תמי ארד לפני כמה שבועות. היא ציטטה שם משפט מתוך הספר "באהבה, גרג ולורן" (יומן מכתבים המתאר את מאבקה לחיים של לורן מנינג, שנכוותה קשה באסון קריסת מגדלי התאומים. היומן נכתב על ידי בעלה גרג שתיעד את שלבי החלמתה). והמשפט הזה אומר:
"הדרך להתמודד עם זה לא השתנתה – לאכול, לישון, ולעשות משהו בעל משמעות כדי להמשיך הלאה".

Crown ולמרות הכל, השאלה המרכזית שנשארה אצלי אחרי כל האירועים הטרגיים היא "למה?", ואליה נלווית כמובן תחושת ההחמצה והשאלה "מה היה יכול לקרות אילו...". וזו שאלה שמלווה לא רק את הסדרה או אירוע היסטורי מסוים – אלא את כל החיים שלנו. ולא תמיד אפשר למצוא תשובה ל"למה" הזה.

Crown וגם בהקשר הזה נזכרתי בציטוט מתוך ראיון עם עמיר בניון, שנראה אקטואלי מתמיד:

"הרי יש שירים שנולדים בעקבות איזשהו בום שקיבלת ללב, ואי אפשר להסביר אותם. מכיר את זה, למשל, שלפעמים אתה נשבר לבד באוטו? אתה שומע שאמא ובת קיבלו גראד לראש - ונגמר הסיפור, נגמרה משפחה. אז לפעמים, פעם במיליון שנה, אתה שומע את זה באוטו, יושב ומתחיל לבכות. אתה שואל למה. מתחיל לדמיין דמיונות, לחשוב על המשפחה שלך. ואז נוצרת בך הבנה למציאות, מין אסימון שנופל. אתה אומר לעצמך נכון, אפשר להתגבר על זה, אנשים חיים גם אחרי, זו דרך העולם. ועדיין, אחרי שכל ההסברים נגמרים, אתה שואל למה. אז לשאול למה - זה הדבר האחרון שאני עושה. כי כמו בסיטואציות קשות מדי, אני פשוט לא רוצה לדעת".

Crown ואם כבר הזכרתי שירים, אני חושבת שאולי השיר The legend becomes history מהפסקול של ג'אנגומה היה מתאים יותר ל"יי סאן" בסופו של דבר. גם בגלל שמו של השיר, וגם בגלל המשפט הבלתי נמנע:
Wonder why we are born into this life to die?

(ואפרופו ג'אנגומה, Jang_Geum חשבתי שאם רוחן של צ'ובי והעוזרת של המלכה יכלה להתגלגל לארמון – איפה הרופאה המדהימה כשבאמת צריך אותה ואת כוח הריפוי האדיר שלה? וכן, לפעמים חשבתי שהאבחנות הרפואיות של סונג יון קשורות לגלגול הקודם שלה כשינבי Needle_1).

Crown ולמרות העצב הגדול בסיום, חשבתי שבסופו של דבר הסוף לא היה לגמרי טרגי – נכון, המלך מת בגיל צעיר יחסית, וסיפור חייו נגדע באיבו, כשהיו לו עוד כל כך הרבה תוכניות לממש, והיו לו את כל היכולות והכלים לממש אותן. נכון, הוא איבד את האהבה הגדולה של חייו ולפחות שלושה מילדיו – אבל בכל זאת הוא השאיר אחריו מורשת מדהימה והישגים גדולים. כל הסדרה הזו בעצם מנציחה את דמותו כאחד המלכים הטובים והאהובים של קוריאה בכל הזמנים... אני לא יודעת אם אני מאמינה בחיים שאחרי המוות והאהבה, אבל בסדרה הזו הסיום שבו רואים את סאן וסונג יון רצים להם שוב באושר ברחבי הארמון – באמת הביא לי הקלה והשלמה מסוימת, ואיפשר לי להיפרד מהסדרה בלי כעס Heart_01

Crown ומילה על הסיפור ההיסטורי: בינתיים קראתי בעיקר בוויקי, אבל גיליתי שאכן למלך היה בן שילדה אחת מפילגשיו, ושאותו בן מת בילדותו (ואפילו בגיל צעיר יותר ממה שראינו בסדרה). גם השחקנית ג'י מין ציינה שרצתה לבקר בקבר של סונג יון האמיתית, אבל זה לא התאפשר כי בדיוק הזיזו את הקבר ממקומו. אז כן, במקרה הזה אי אפשר להאשים רק את התסריטאים, אלא את החיים וההיסטוריה.
אגב, קראתי איפשהו שבמציאות המלך מת באופן פתאומי ובנסיבות שנחשבו למסתוריות... וקראתי שיוצרי הדרמה ההיסטורית התלבטו האם מותו בסדרה יהיה תוצאה של מחלה או של קשירת קשר. אני לא יכולה להגיד שאני שמחה, אבל אם כבר היינו צריכים להיפרד מהמלך – אז העדפתי שלא יהיו מעורבים בכך כל קושרי הקשר למיניהם. שבסופו של דבר הם לא ינצחו... ובהרבה מובנים אפשר להגיד שהוא זה שנשאר בזיכרון הלאומי של קוריאה בזכות כל מה שעשה, וכמובן בזיכרונם של הצופים.

Crown אני לא יכולה להצביע על הרבה דמויות שכ"כ נכנסו לי ללב כמו המלך סאן. אני חושבת שאהבתי אותו לאורך כל הדרך, ברגעים היפים וברגעים הקשים. גם כשהיה מאושר, מאוהב, לא פורמלי, מלא הומור, פשוט וסקרן, וגם כשהיה מדוכא, מבוהל, שיכור, חולה וחלש... ה-Heart_01 שלי תמיד היה איתו. ובעיקר אהבתי את היכולות שלו להיות בנאדם אמיתי, מאחורי כל הכתרים, הגלימות והטקסים. את ההתעניינות האמיתית שלו באנשים, את האהבה והדאגה שהפגין כלפי עמו וכלפי האנשים הקרובים אליו, את הסקרנות, החדשנות והרצון לתת הזדמנות לכולם... והקשר שלו עם סונג יון ודה סו היה מדהים מהרבה בחינות, אבל בעיקר הרגשתי שאיתם הוא היה יכול להיות מי שהוא באמת, בלי מסכות וגינונים. והחברות והאהבה ביניהם הייתה כ"כ חזקה ואמיתית ומרגשת, ועמדה בכל המבחנים הקשים לאורך הדרך.

Crown ויש לי עוד הרבה מה לומר על הסדרה, אבל נדמה לי שעדיף לשמור משהו לספיישל הפתיחה (שבו אני מתכוונת לסקור כמה נושאים כלליים שעלו בסדרה, מנקודת מבט אישית ולא מספיילרת) וכמובן לשרשורי הפרקים השבועיים. אני באמת מקווה שיהיו לסדרה עוד צופים, ובמידה מסוימת זה יהיה קצת כמו לראות את הסדרה מחדש... אני מתרגשת Smiley_Love_B

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0781)