שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

"דאמו"

War "דאמו" Heart_Broken
פורסם לפני 4316 ימים     מאת iDana     אין תגובות    

עברו כמה שעות מאז שסיימתי לצפות בפרק האחרון של "דאמו" והייתי צריכה להתאושש קצת... איזו סדרה מדהימה! לא ידעתי שהעצב יכול להיות יפה כ"כ ולהשאיר תחושה כזו מלאת משמעות, ואני לא מתחרטת על אף שנייה ועל אף דמעה שהזלתי Eye_Br_Tear (והיו הרבה).

החיבור שלי לסדרה היה מיידי, ממש מהשנייה הראשונה של שיר הפתיחה. הסתכלתי לדמויות בעיניים, והתחושה הייתה שאני כבר מכירה אותן. הן לא צריכות לדבר יותר מדי, כי די במבט אחד מיוסר כדי לספר סיפור שלם. רק מהמבטים אפשר לקלוט כ"כ הרבה על הקשר ביניהן, על ההיסטוריה שלהן, ובהדרגה הכל מתבהר, מתערפל ומעמיק עד כאב. בסדרה הזו המילים שלא נאמרות, או המילים שנאמרות כשכבר מאוחר מדי – הן בעלות משמעות טרגית, מיסטית וכמעט כואבת פיזית.

זהו סיפורם של אנשים שנושאים על עצמם משא כ"כ כבד, שמתמודדים עם מצבים בלתי אפשריים שמעבר לשליטתם, שמוכנים לסכן הכל בשביל מישהו או משהו. שבשנייה קריטית אחת מגלים שרגש עמוק, אבל לא תמיד מובן, מונע מהם לעשות את הדבר המתבקש או ה"נכון".

והמוזיקה הזו, שמשתלבת בצורה מושלמת בעלילה. לכאורה, מה הקשר בין פופ/רוק לסדרה תקופתית? אבל במקרה של "דאמו" המוזיקה פורטת על כל המיתרים הנכונים. משלימה את הסצנות וחושפת את הרגשות הכמוסים. שמות השירים כוללים מילים כמו "עצב", "מסירות", "גורל", וגם בלי להבין את המילים הם מעבירים תחושה חזקה וגם מעלים דמעות בעיניים Eye_G_Tear.

והסוף? ידוע מראש Heart_Broken. אבל למרות הכל הולכים בדרך האינטנסיבית והסוחפת והכואבת הזו. כי כמו שאומרת אחת הדמויות, גם אם זו לא נראית כמו דרך, היא תהפוך לכזו אחרי שהוא יילך בה וייצוק בה משמעות וכיוון, ואחרי שעוד רבים יילכו בה אחריו.

ואי אפשר בלי כמה מילים על השחקנים. אני מודה שאחת הסיבות העיקריות שמשכו אותי לצפות בסדרה (מלבד ההמלצה החמה והנפלאה של לינה כמובן) היא נוכחותו של לי סו ג'ין ("המלך סאן") בסדרה. והוא עושה כאן תפקיד מדהים, ויוצר דמות שהלב יוצא אליה וכואב יחד איתה. התרשמתי מאוד גם מהשחקנית שלצדו, הא ג'י וון, ששילבה כוח ופגיעות בצורה מופלאה. וגם השחקן קים מין ג'ון שמשלים את הצלע השלישית במשולש עושה עבודה מעולה ומשכנעת. "דאמו" היא פשוט סדרה שבה כל המרכיבים משתלבים ליצירה מרתקת וחזקה ששורטת את הלב.

אני מאמינה שעוד אצפה בסדרה הזו שוב אבל לא עכשיו. זה עוד טרי מדי... והאמת? אני כבר מכינה את השטח לסדרה הבאה שבה אני מתכננת לצפות בפסח. הדחף הראשוני היה להמשיך לעוד סדרות של לי סו ג'ין, אבל כדי לגוון קצת ולא "לסיים את התחמושת" בבת אחת, החלטתי לבחור בקומדיה המומלצת "מיי גירל" Flowers_1
זה המקום לחזור ולהדגיש שאת "דאמו" (עם תרגום לאנגלית) אפשר למצוא גם בספריית "האוזן השלישית". אני כמובן ממליצה בחום!

והנה הקישור לספיישל המעולה של לינה (אני עושה העתק/הדבק לתיאור העלילה. ההודעה עצמה בנענע כוללת גם תיאור מופתי של הסיום – וקראתי אותו רק היום, אחרי שסיימתי לצפות בסדרה).

העלילה:
מקרה של זיוף כספים מטריד את משרד המשטרה בעיר ``האנסונג`` שהינה עיר עתיקה בקוריאה.
המשרתת החוקרת ג`אנג צ`ה אוק נשלחת ע``י המפקד וואנגבו יון לחקור את המקרה. ומה שנראה במבט ראשון כמקרה זיופים פשוט מתגלה כקונספירציה גדולה וחמורה.
צ`ה אוק והמפקד יון הכירו לפני שנים כשצ`ה אוק הייתה בת 7 בלבד. אביה שהואשם בבגידה ביקש מאחיה הגדול לקחת אותה איתו ולשמור עליה מכל משמר אולם דרכיהם נפרדו ומי שהושיט לה יד לעזרה היה וואנגבו יון.
כמו צ`ה אוק גם יון הוא מן המעמד הנחות. אמנם אביו היה אציל אבל אמו הייתה משרתת ולכן, הוא סבל מלעג וקריאות גנאי מפני הסובבים אותו. הוא החליט ללמוד אומנות לחימה ולהפוך ללוחם מצליח וחשוב והוא אכן הצליח במשימתו והפך למפקד מוערך ומכובד. לאורך כל השנים צ`ה אוק הייתה לצידו והיו לידידים טובים ולמרות שהם היו מאוהבים הם מעולם לא היו יותר מידידים.
כשצ`ה אוק התחילה לחקור את פרשת המטבעות המזויפים היא הכירה את מנהיג המורדים ג`אנג סונג באק, המבוקש מספר אחד של המשטרה. היא הייתה אמורה ללכוד אותו ולהורגו אבל ליבה לא אפשר לה לעשות זאת והמפגש עם אותו מורד בלבל אותה לגמרי והוציא אותה מאיזון.
העלילה שמתרחשת בקוריאה של המאה ה-17 מספרת על אהבה, נאמנות, כבוד וקונספירציה אחת גדולה.

האתר הרשמי:
http://imbc.com/broad/tv/drama/damo/

תוקן על ידי iDana 4/4/2009 22:15

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0781)