שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

Phoenix

Fire Phoenix Fire
פורסם לפני 4609 ימים     מאת iDana     אין תגובות    

השבוע סיימתי את הצפייה בסדרה Phoenix ברגשות קצת מעורבים – ולא רק לגבי הסדרה אלא גם לגבי עצמי... Smiley_Blush_A

מידע כללי:
הסדרה Phoenix/ עוף החול (נקראת גם: The Fire Bird/ Bul Sae) שודרה ברשת MBC בין החודשים אפריל-יוני 2004 וזכתה לרייטינג ממוצע של 25.3 אחוז (שיא הרייטינג: 31.4%). הסדרה כוללת 26 פרקים. מידע נוסף על הקאסט ובכלל יש כמובן בדרמה ויקי.

העלילה: (באופן הכי כללי שאפשר כדי לא לספיילר)
הסדרה מתמקדת בשאלה עד כמה חשוב העיתוי כשמדובר באהבה? Heart_2 בחורה צעירה מתפרצת בסערה לחייו של בחור ומכאן מתחיל סיפור שעובר דרך תהפוכות הגורל ומצבים משתנים. האם אי פעם יגיע העיתוי הנכון עבורם?

רשמים אישיים:
זה לא סוד שהמניע העיקרי שלי לצפייה בסדרה הוא השתתפותו של לי סו ג'ין Smiley_Love_A (וכן, אני מתכוונת לצפות בכל סדרה בהשתתפותו שאמצא – לצערי כרגע נשארו לי רק עוד שתיים, כי סדרות ישנות לא ממש זמינות ברשת ומאז "יי סאן" הוא טרם הצטלם לפרויקט חדש...). וגם ב"פניקס" הוא כבש את לבי והפגין משחק מצוין וכימיה מעולה עם השחקנית שלצדו, לי און ג'ו (שלמרבה הצער התאבדה מספר חודשים לאחר סיום הצילומים, ועל כך אכתוב בהמשך). השניים גם זכו בפרס "הזוג הטוב ביותר" בטקס פרסי MBC בשנת 2004.

כשלי סו ג'ין נשאל מדוע הוא בחר דווקא ב"פניקס" הוא ענה כך: "כשקראתי את התסריט לראשונה, קיבלתי את הרושם שהדרמה הזו נעה בקצב מהיר למרות שמדובר במלודרמה. בנוסף לכך, הדמות של ג'אנג סה הון (הדמות שהוא מגלם בסדרה) היא מסובכת וסובלת לא רק בגלל האהבה, אלא בגלל כל הדברים שסובבים אותו, וזה נראה לי מאתגר. רציתי גם ללמוד מהבמאי או, המצטיין בבימוי משחק אמוציונלי".

אז כן, אני מסכימה עם השחקן האהוב עליי שמדובר במלודרמה בעלת קצב מהיר מאוד, במיוחד בפרקים הראשונים, ובעיניי המהירות הזו היא כוחה וגם חולשתה של הסדרה Car_Drive. מצד אחד, המהירות הזו סוחפת וממכרת, כשכמעט בכל סוף פרק אני שואלת: "מה, כבר נגמר?" ומבקשת עוד... מצד שני, לפעמים הרגשתי שהמהירות הזו קצת פוגעת באפשרות להעמיק בדברים מסוימים, ויוצרת תחושה של "בום טראח". ומצד שלישי, למרות האירועים המהירים, עדיין הציר העיקרי בסדרה נע באיטיות ובאיפוק, שגרמו לבלוטות הדמיון והפנטזיה לעבוד שעות נוספות...

למרות ש"פניקס" מתרחשת כמובן בקוריאה, וכוללת מרכיבים בלתי נמנעים כמו שקמח וקריוקי Mic, עדיין היא הזכירה לי מאוד דרמות אמריקאיות מהאייטיז והניינטיז, והיה נראה כאילו הסיפור הזה יכול להתרחש בקלות בארה"ב. אפשר לומר שהיו בסדרה אלמנטים של סופר סואופ אמריקאית, לפחות ברמת האירועים המלודרמטיים, אבל משחק אמין של רוב הדמויות הציל את הסדרה מהמקומות המוגזמים האלה. לכך אפשר להוסיף את האיפוק הקוריאני במערכות היחסים (אילו זו הייתה סדרה אמריקאית היה אפשר לצפות למשל לסצנות סקס סוערות, מה שלא ממש אפשר למצוא כאן).

אגב, בסדרה אפשר לשמוע לא מעט אנגלית מפי הדמויות. בקטעים האלה אין תרגום (בעצם יש תרגום לקוריאנית אבל זה לא ממש עוזר לי), ולא תמיד קל להבין מה הם אומרים מבעד לענני המבטא (כן אריק, אני מתכוונת אליך...Smiley_Wink).

הייתה בסדרה דמות שנראתה חביבה בהתחלה ובהדרגה הפכה מעצבנת ופתטית ברמות על. רק מכמות החפצים ששברה באופן ישיר/נשברו בגללה אפשר לפתוח מחלקה שלמה בכלבו! ואני לא אתחיל לחשוב מה אפשר לעשות עם כמויות האלכוהול Wine_24 (המדומה? לי סו ג'ין אמר שהוא שתה מיץ ענבים...) שנלגמו בסדרה הזו. בנוסף לכך בסדרה הזו נשמעה כמות שיא של המשפט "אני מצטער/ת" – מיאנה דה! ויש לי גם המלצה לדמויות בסדרה: קורס נהיגה מונעת קולקטיבי דחוף! Car_Red_R

ולסוגיית הפרק האחרון (בלי לספיילר כמובן): בפרקים אחרונים אני די לחוצה, וכך היה גם הפעם. בצפייה ראשונה היה שם משהו שלא הצלחתי כ"כ להבין, אבל בצפייה נוספת בקטעים מסוימים וקצת קריאה ברשת הצלחתי להסביר לעצמי ולקבל את הדברים, וגם להתחבר יותר רגשית לסצנות. הייתי שמחה אילו התסריטאים הקוריאנים היו פחות קמצנים ומינימליסטים בנוגע לדברים מסוימים... אבל בגדול אהבתי את הסדרה ובמיוחד את שני השחקנים הראשיים שנתנו חיים לדמויות ולסיפור. וכמעט כמו בכל דרמה קוריאנית, גם כאן יש פסקול ממכר שמתלווה לעלילה Music.

ובנימה האישית, אני מרגישה שקצת נסחפתי בצפייה ואני צריכה למצוא את האיזון הנכון Smiley_Blush_A. כשכל הפרקים זמינים ומחכים לפעמים קשה להתאפק ולעצור – וכך למשל צפיתי בשבעת הפרקים האחרונים תוך יומיים (באמצע השבוע) וקצת התשתי את עצמי. את הדרמה הבאה אני מקווה לקחת קצת יותר באיזי – וזו הולכת להיות Bad couple.

תוקן על ידי iDana 2/5/2009 15:26

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1680)