שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

SINCE WE MET

Coffee_Love SINCE WE MET Coffee_Love
פורסם לפני 4174 ימים     מאת iDana     אין תגובות    

סוף סוף אני מתפנה לכתוב על הסדרה המקסימה הזו לב_עיניים

SINCE WE MET (או Since I met you) היא דרמה משפחתית ומחממת לב עם נגיעות קומיות Smiley_Hug_A, ששודרה בשנת 2002 ברשת MBC. לסדרה יש 48-50 פרקים (תלוי בגרסה/בעריכה).
הסדרה מתארת את חייהם של בני משפחה מורחבת אחת, עם כל השמחות, המריבות, הרכילויות והצחוקים שהופכים את המשפחה הזו למה שהיא.

מי ומי בסדרה?
(אין כמעט ספויילרים, אלא בעיקר תיאור קצר של הדמויות)

צ'ו נם-דוק (קים הא-ג'ה, הסבתא ב"גונג") היא אלמנה ואם לתאומים - מי ג'ין (פארק ג'ין הי) שלומדת בקולג' וסו ג'ין (קים טאה ואן, "מלכת השלג") שעושה שירות לאומי, ושניהם גם עובדים ועוזרים בפרנסת המשפחה. לפני שנישאה, נם דוק הייתה זו שגידלה למעשה את שלושת אחיה, וגם עכשיו כשהם בוגרים הם מתערבים לא מעט בחייה, שלא היו קלים, אבל היא תמיד שמרה על אופטימיות, תמימות וחוסר טאקט חינני לב_קורץ

זה הזמן להציג את שלושת האחים על משפחותיהם: האח המבוסס והמצליח Dollar_1 צ'ו-נם אוק (האן אין סו, השר בון אהם ב"יי סאן") שנשוי לאישה סנובית (לי היו צ'ון) ויש להם שני ילדים: קי וון (ריו שי וון, "חתונה"), בחור קצת ילדותי שעובד ככתב ספורט/רכילות, ואחותו הצעירה והסנובית לא פחות מאמה – הא-וון (פארק יה-ג'ין, Queen Seon Duk) שהיא צ'לנית מצטיינת וסטודנטית למוזיקה Music.

יחד איתם בבית גר האח הרווק של צ'ו נם דוק וצ'ו נם אוק – ובאופן מפתיע שמו הוא צ'ו נם קי (קים גיו צ'ול, "Bad Family"). לאח הזה יש חברה מסחרית קטנה שהוא שואף לפתח.
האח הנוסף והרביעי שמשלים את התמונה הוא צ'ו נם סיק (קים צ'אנג וואן, מר הונג ב"קופי פרינס"), רופא שנשוי לעקרת בית משועממת קלות (יאנג הי קיונג). יש להם שתי בנות שלומדות בחו"ל.

גלריית הדמויות בסדרה כוללת גם את לי אוק ווה (צ'וי ג'ין שיל, כוכבת "הסקנדל האחרון" שהתאבדה Izkor_2), בחורה ממוצא סיני-קוריאני שמגיעה לקוריאה כדי לעבוד בחברה של האח הרווק. ואי אפשר שלא להזכיר את קאנג מי סוק (לי סו ג'יןSmiley_Love_A , כוכב "יי סאן" ובאמת יש צורך להציג?), סטודנט ממשפחה טובה שחוזר לקוריאה אחרי לימודים בחו"ל, ואת סבתו העשירה (קים יאנג אוק, הסבתא הבלתי נשכחת מ"קופי פרינס". תמיד יש לה נכדים חתיכים!). יש עוד דמויות, אבל נסתפק באלה בשלב זה…

רשמים מהסדרה:
הסדרה לא קצרה, אבל היא מהנה מאוד. הפרקים קצרים יותר בהשוואה לדרמה קוריאנית רגילה (50 דקות או פחות), והזמן עובר בד"כ במהירות ובכיף. ומאחר שיש לא מעט דמויות ופרקים, זמן המסך מתחלק בצורה מרעננת בין כולם (או לפחות רובם). יש מספר קווי עלילה שמשתלבים ביניהם ואין רק זוג ראשי אחד שעומד במרכז – אם כי באופן טבעי חלק מהדמויות מקבלות דגש רב יותר בפרקים מסוימים לעומת אחרים. אני נהניתי מהקצב של הסדרה ומהצורה שבה השתלבו רוב העלילות (לקראת הסוף הייתה אולי עלילה אחת שהיה אפשר לקצר, אבל בסך הכל הסדרה מוצלחת מאוד לטעמי).

ידוע לכל שלי סו ג'ין Smiley_Love_B היה הסיבה העיקרית שהחלטתי לצפות בסדרה, למרות שהוא לא מופיע כאן בתפקיד ראשי (אך בהחלט משמעותי). במהלך הצפייה בסדרה גיליתי עוד הרבה סיבות טובות לצפות בה – ובמיוחד השחקנים הנהדרים, הכימיה ביניהם והעלילה הקולחת. רוב הקאסט מצא חן בעיניי, ואני חייבת לציין לטובה במיוחד את צ'וי גין שיל שהייתה פשוט מקסימה ונפלאה בסדרה הזו, והדמות שלה הפכה לאחת האהובות עליי Heart_01.

ולגבי לי סו ג'ין לב_עיניים – ככל שהסדרה התקדמה, הדמות שלו התפתחה, והיבטים מסוימים בעלילה גרמו לי לחשוב על דברים מסוימים מהביוגרפיה של השחקן… בכל אופן, זמן קצר אחרי הסדרה הזו (וסדרה נוספת) הוא קיבל את התפקיד הראשי הראשון שלו ב"דאמו" – ומאז לטעמי הוא רק משתבח (אבל גם ב"מאז שנפגשנו" הוא עושה עבודה טובה לדעתי).

אולי מכיוון שמדובר בסדרה ארוכה יחסית – אפשר להגיד שהדמויות הפכו ל"בנות בית" אצלי, אורחים קבועים על מסך המחשב ואפילו סוג של ידידים וירטואליים Smiley_Hug_A. אמנם במהלך הצפייה נאלצתי לעשות הפסקה של שבועיים פלוס (בעיקר בגלל האשפוז, מה שקדם לו ומה שבא אחריו), אבל כשחזרתי לצפייה כל הדברים היו טריים בראש כאילו לא הפסקתי. והסדרה עודדה אותי וגרמה לי לחייך גם כשהרגשתי פחות טוב, פיזית או נפשית, ויש לה מקום מיוחד מאוד בלבי Smiley_Love_B.

היבטים טכניים:
מאחר שהסדרה הזו ישנה למדי, היא לא הייתה זמינה באיכות HD מדהימה (וגם התסרוקות והבגדים התיישנו), והצפייה בה דרשה הסתגלות טכנית.

כדי למצוא את הקישורים לפרקים, נאלצתי להירשם לפורום בשפה שאני אפילו לא יודעת מהי (אח"כ העלו את הקישורים גם לפורום זמין יותר). כדי לצפות בפרקים עצמם הייתי צריכה להוריד נגן מיושן יותר (Media classic player למעוניינים) שתמך בפורמט הנ"ל. ואם זה לא מספיק, התרגום לאנגלית לסדרה נעשה לפי התרגום לסינית, כך ששמות הדמויות עוותו לחלוטין Smiley_Shocked – סו ג'ין הפך למשהו כמו קייזנג (ואל תשאלו אותי איך). מי ג'ין הפכה למייזן, בונג סוק הפכה לפינגשו, מין סוק הפך למין שי, ועוד ועוד. הכתוביות הסיניות תפסו גם חלק לא קטן מהמסך, וגם כך לא צפיתי בפרקים על מסך מלא כדי למנוע פיקסול יתר. אבל למרות הכל, היה שווה ביותר מבחינתי Karma_1

את פתיח הסדרה והדקות הראשונות של הפרק הראשון אפשר לראות כאן:

http://www.veoh.com/collection/sinceImetyou/watch/v673363ZGrPBrgz

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0780)