שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

Hon/ Soul

Fire Hon/ Soul Fire
פורסם לפני 4100 ימים     מאת iDana     אין תגובות    

דרמת האימה HON/ SOUL שודרה בקוריאה בחודשים אוגוסט-ספטמבר 2009 ברשת MBC, ויש לה 10 פרקים. השבוע שוחררו סוף סוף הכתוביות לפרק האחרון, כך שיכולתי לסיים לצפות בסדרה – כמעט שלושה חודשים אחרי שהתחילה.
הסדרה זכתה לרייטינג ממוצע שנע סביב 9-10 אחוזים, ודורגה כמתאימה לצפייה לבני 19+ בשל התכנים הקשים והאלימים.

העלילה:

הא-נה (אים ג'ו און) היא תלמידת תיכון שחיה עם אמה ואחותה. שרשרת של אירועים טראומטיים משנה את חייה, גורמת לה לראות רוחות רפאים ומעניקה לה כוחות מיוחדים שהיא לא לגמרי מודעת לעוצמתם. שין ריו (לי סו ג'ין) הוא פרופיילר, פסיכולוג שמתמחה בחקירת פושעים מסוכנים וסוחב משקעים לא קלים מהעבר. המפגש ביניהם יביא לכמה תוצאות בלתי צפויות ובלתי הפיכות.

רשמים אישיים:

על הרשמים הראשונים שלי מהסדרה כתבתי כאן בפורום:

http://www.agenda.co.il/243/forum/285194/

ואני אוהבת את התמונה הזו, כך שאשים אותה שוב:

זו אחת ההתנסויות הבודדות שלי עם ז'אנר האימה, שהוא לא בדיוק כוס הסוג'ו שלי, אבל להפתעתי התמודדתי לא רע. יכול להיות שזה נובע מכך שזו לא סדרת אימה טיפוסית, אלא "אימה פרימיום" כהגדרת היוצרים – כשכל הקטעים העל טבעיים והמפחידים הם לא המטרה, אלא האמצעי שתורם לאווירה ולהנעת העלילה. וכמו שכתבתי בעבר, מבחינתי הסדרה הייתה יותר עצובה מאשר מפחידה, כשמעשיהם של האנשים החיים הרבה יותר מצמררים ממה שמסוגלות לעשות רוחות הרפאים.

בגלל סיבות טכניות, הצפייה התמשכה על פני שלושה חודשים כמעט, וללא ספק הייתה לזה השפעה. אבל באופן מוזר כלשהו – הרגשתי שיש התאמה בין קצב הצפייה והדינמיות של העלילה.

מבחינתי אפשר לחלק את הסדרה לשני חלקים:

R_Arrow_L פרקים 1-6 - שאותם ראיתי זמן קצר מאוד לאחר השידור בקוריאה (הודות למתרגם זריז שהתאדה פתאום מהשטח), והם היו מאוד אינטנסיביים וחזקים, עוצרי נשימה ועם מינון גבוה של אקשן וביזאר.

R_Arrow_L פרקים 7-10 – שבהם צפיתי זמן רב יחסית אחרי השידור בגלל ההמתנה לתרגומים של קבוצת התרגום הרשמית. בפרקים האלה הסדרה שינתה פאזה, ולמרות שגם בהם היו תכנים לא קלים – משהו היה איטי יותר וכמעט "רגוע" בהשוואה להתחלה הסוערת. התחושה הייתה כאילו ליוצרים היה פחות אוויר, ופחות ראייה ממוקדת של המקום שאליו הם רוצים להגיע.

הן היוצרים והן השחקנים הודו שהפרק האחרון היה חסר פאנץ', ושלקראת הסיום לא היה להם מספיק זמן לעבוד על הדמויות ושדברים נעשו בחיפזון. צופים רבים תהו כיצד הסוף מתקשר להתחלה... אני יכולה להבין את הביקורת ואת הטענות, אבל לטעמי למרות שהסוף לא היה חזק או מפתיע או מותח במיוחד (בייחוד כשחושבים על הפוטנציאל ההתחלתי), עדיין הוא סגר את הפינות. ובעיניי גם הפרקים האחרונים היו מעניינים ועוררו אצלי שאלות ותהיות.

בסך הכל הסדרה הזו הייתה חוויה מיוחדת ולא הייתי מוותרת עליה, ומבחינתי הקרדיט מגיע לעבודה הטובה של השחקנים שעמדו באתגר – ובראשם כמובן לי סו ג'ין, שהתמודד עם דמות מורכבת וחשף צדדים שלא ראיתי אצלו בעבר, ואים ג'י און שהצליחה להרשים במיוחד בפרקים הראשונים, ובמיוחד בהתחשב בכך שמדובר בתפקיד ראשי ראשון לשחקנית הצעירה.

טיזר לפרק הראשון (הסרטונים לא קלים ולא מומלצים לבעלי לב חלש):

קליפ הפתיחה:

אחד השירים המרכזיים בסדרה:

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0449)