שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

שובו של אילג'ימה

שובו של אילג'ימה Heart_01 War Flower_Violet
פורסם לפני 3953 ימים     מאת iDana     אין תגובות    

הסדרה The Return of Iljimae שודרה ברשת MBC בין החודשים ינואר-אפריל 2009 ויש לה 24 פרקים. הסדרה התחילה עם רייטינג נאה [20%] שצנח במהלך הפרקים והסתכם בממוצע של 10%.

הדרמה התקופתית הנ"ל מבוססת על קומיקס, ששימש השראה גם לסדרה בכיכובו של ג'ונקי, ששודרה ברשת SBS כמה חודשים מוקדם יותר ונקראה כידוע "אילג'ימה" [נדמה לי שאפילו היה מאבק כלשהו בין הרשתות על הזכויות לסיפור]. כדי שהצופים הפוטנציאליים לא יתבלבלו, הוסיפו ברשת MBC את עניין "שובו של", ואכן לחזרה הזו הייתה גם משמעות עלילתית. "אני האיש אשר תמיד חוזר" – המשפט הזה יכול לשמש מוטו לסדרה לדעתי...

אילג'ימה הוא עוד גיבור תקופתי [ע"ע הונג גיל דונג], שהנסיבות מובילות אותו לשמש כמעין רובין הוד קוריאני, שגונב מהעשירים והמושחתים למען העניים והמדוכאים. אבל הסוד מבחינתי טמון בפרטים הקטנים ובקסם שנרקם בין השחקנים והדמויות. אהבתי מאוד את הסדרה הזו, שהייתה מאוד מיוחדת בשבילי... האם הייתה זאת האווירה הסיפורית הזורמת, שבה לפעמים מדפדפים קדימה ואחורה ומגלים מחדש פרטים קטנים? האקשן ההיסטורי משולב עם רגעים של עצב עמוק לצד רגעים רומנטיים ומרגשים ורגעים קטנים ומצחיקים? השחקנים המצוינים והכימיה המשכנעת? מן הסתם זה היה שילוב של כל המרכיבים האלה.

ההתחלה הייתה קצת עמומה, אפילו מוזרה, ולא היה ברור איך הכל מתחבר – אבל העובדה היא שהסתקרנתי כבר מהשלבים הראשונים [ולראיה: כמעט לא התפתיתי להריץ במהירות כפי שאני נוהגת לעשות לעתים קרובות מדי]. די מהר "שובו של אילג'ימה" הפך להיות הפינוק היומי שלי בתקופה עמוסה, גם כשהתכנים בפרקים לא תמיד היו קלים...

אני חושבת שכל צוות השחקנים עשה עבודה טובה, גם בתפקידים הקטנים. אבל מי שהקסים אותי באמת הוא ג'ונג איל וו החמוד והמשקיען, וזו הייתה חוויה לראות אותו מתפתח וצומח יחד עם הגיבור שאותו גילם. גמיש וחתולי בהיבט הפיזי, עם עיניים שהביעו יותר ויותר ככל שהתקדמו הפרקים [וגרמו לי לדמוע יחד איתו], וחיוך הורס...

השחקנית שלצדו, יון ג'ין סו, מופיעה בעיקר בסרטים וזו הדרמה הטלוויזיונית הראשונה ברזומה שלה. היא הייתה נהדרת ואהבתי את הדמות שגילמה ואת הכימיה שלה עם איל וו. צמד השחקנים הבוגרים יותר מאוד ריגשו אותי, ביחד ולחוד – השחקן-זמר קים מין ג'ונג שגילם את מפקד המשטרה הרגיש, וג'ונג היי יונג הנהדרת, שגילמה תפקיד כ"כ שונה לעומת "פניקס".

ואי אפשר לספר על הסדרה בלי להזכיר את המנה הגדושה של רומנטיקה שלה זכו הצופים –הן מבחינת כמות והן מבחינת איכות [לפחות לטעמי]. אין ספק שהסדרה הזו שברה אצלי כמה מיתוסים לגבי סצנות רומנטיות בסדרות קוריאניות תקופתיות [ונדמה לי שגם לסדרות המודרניות יש מה ללמוד מהתסריטאים והבמאים של "שובו של אילג'ימה"].

כחלק מהאווירה הסיפורית יש בסדרה קריינית שמספרת חלק מהאירועים ומוסיפה הסברים. בתחילה שומעים אותה קצת יותר מדי, אבל ככל שהפרקים מתקדמים המינון שלה יורד וההערות שלה נעשות אינפורמטיביות ואפילו משעשעות [היא מזכירה לנו לאיזה פרקים כדאי לחזור כדי להיזכר בפרט כזה או אחר, ובשלב מסוים אפילו "מזהירה" את הילדים הצופים מסצנה שלא מתאימה לגילם ושולחת אותם לישון...].

התקשיתי למצוא סרטונים שיתארו את הגוונים השונים בסדרה הזו ולא יספיילרו יותר מדי.

הנה הפתיח, שלדעתי לא ממש משקף את הסדרה מבחינת האווירה והצילומים, אלא בעיקר מדגיש את מימד האקשן:

וטעימה קצרצרה אך מספיילרת – בעיקר לפרקים הראשונים:

תוקן על ידי iDana 27/3/2010 1:16

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0781)