שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

Story of a Man

Male Story of a Man Male
פורסם לפני 3881 ימים     מאת iDana     אין תגובות    

הסדרה Story of a Man [שידועה גם בשמות A Man's Story/ The Slingshot] שודרה ברשת KBS2 בין החודשים אפריל- יוני 2009 ויש לה 20 פרקים. הרייטינג הצנוע של הסדרה נע בין 6-9% (נמוך בהרבה מסדרת הלהיט שקדמה לה באותה משבצת - Boys Before Flowers).
הסדרה זכתה בפרס הדרמה הטובה ביותר ב-2009 Seoul International Drama Awards ובפרס הארד בפסטיבל בינלאומי שהתקיים ביוסטון.

העלילה:
"סיפור של גבר" הוא סיפורו של קים שין (פארק יונג הא), שלוקח את החיים בקלות, שסיים איכשהו את הקולג' ומעולם לא התמיד בעבודה מסודרת יותר משלושה חודשים. בתחילת הסדרה הוא עושה שליחויות עבור מפעל המזון של אחיו, כשחברתו צריכה להעיר אותו בדקה ה-91 כדי שיעמוד במשימה. קים שין וחברתו, קיונג אה (פארק סי יון, "מיי גירל", "קופי האוס") מנהלים זוגיות נונשלנטית זה שבע שנים, וחתונה לא ממש נראית באופק...

השגרה החביבה הזו משתנה כשכתבת תחקיר (בתוכנית סטייל כלבוטק דמיקולו) מפברקת מפגע תברואתי במפעל המשפחתי. זה הורס את העסקים, וכשמתברר שאחיו של קים שין לקח הלוואה בריבית קצוצה, העניינים מסתבכים ומכאן כדור השלג מתחיל להתגלגל ואי אפשר לעצור אותו.

קים שין פועל באימפולסיביות, והתוצאות לא מאחרות לבוא. הוא מוצא את עצמו במצבים קשים שלא הכיר קודם, וסופג מכה אחר מכה, עד שהוא מתחיל לקלוט מי עומד מולו, מי האויב הגדול שלו, מיהם בעלי הברית הפוטנציאלים שלו, וכיצד בעצם התמוטטות המפעל של אחיו היא רק מהלך קטן מתוך מניפולציה של מישהו אחר. והמישהו הזה הוא צ'ה דו וו, פסיכופט קר, מנוכר ושאפתני (קים קאנג וו) שיש לו רק חולשה אחת – בדמות אחותו העדינה וטובת הלב, און סו (האן יו וון), שמנסה לתקן איפה שאחיה מקלקל... ובסדרה הזו יש לנו מאבק כוחות רצוף מהלכים, שבו הפסד או ניצחון הוא רק מצב ביניים עד לסיבוב הבא.

התרשמות מהסדרה:
וואו, הסדרה הזו לא הייתה קלה, אבל בהחלט אהבתי אותה. הפרק הראשון היה חזק למדי לטעמי. בפרקים הבאים הרגשתי שאני צריכה להשקיע מאמץ בצפייה ושזה לא בא בקלות, אבל משהו משך אותי להישאר ולהתמיד [ולא להריץ במהירות כמו שאני נוטה לעשות לפעמים]. החל משלב מסוים הסדרה נעשית אינטנסיבית יותר ויותר, ואין פלא שאת שלושת הפרקים האחרונים ראיתי ברצף (אפילו שלא התכוונתי...).

דמותו של קים שין לא הייתה "אהבה ממבט ראשון" מבחינתי או מקרה של כריזמה סוחפת, אבל לאט ובהדרגה הוא נכנס ללב – דווקא בגלל החולשות ובעיקר בזכות האנושיות והחמימות שהוא משדר. הוא לא סופר הירו, אלא בנאדם שמנסה לשרוד בתנאים לא קלים, מתמודד עם דילמות ונאבק לשמור על האנשים שלו. זו הפעם הראשונה שראיתי את השחקן פארק יונג הא, והוא בהחלט השאיר לי טעם של עוד ואני סקרנית לראות את הפרויקטים הבאים שלו (ואולי גם הקודמים). הפרויקט הבא, Love Song, כבר זוכה להתעניינות רבה למרות שטרם לוהקה שחקנית ראשית. והוא גם זמר, והוא גם חמוד (שמתי לב שכשאני ממש מסמפטת שחקנים, בא לי להעביר להם יד בשיער – זו הפנטזיה הצנועה שלי אהבה3, וגם פארק יונג הא נכלל ברשימה ההולכת ומתארכת...).

מול קים שין ניצב הפסיכופט הקריפי דו וו, שקשה לתאר במילים – וזו הופעה מצוינת של קים קאנג וו, שמצליח לצמרר את הצופים. הבנתי שהתפקיד הזה הוא נקודת מפנה בשבילו, אחרי שבעבר גילם טיפוסים סימפטיים יותר – והוא פשוט עשה את זה בענק.

ולמרות המעשים הנוראים של דו וו – הייתה דמות אחת ששנאתי יותר, וזוהי דמותה של קיונג אה. למה? אי אפשר לענות על השאלה הזו בלי לספיילר קשות. וכן לינה, גם אני צריכה "תקופת צינון" מהשחקנית הזו לפני שאתחיל לחשוב על "קופי האוס"... אגב, בניגוד ל"מיי גירל", שם היא יורה את המילה "אופפה" כל שלוש שניות, כאן הייתה סצנה שבה היא סירבה לקרוא למישהו "אופפה" וזה מאוד שיעשע אותי...

ראוי לציין ששחקני המשנה היו טובים ברובם. אהבתי במיוחד את האן יו וון (מסתבר שהיא עשתה תפקיד קטן גם ב"סאם סון המתוקה" וראיתי אותה גם ב-Painter of the wind) שגילמה את און סו, ונעשתה חשובה ומשמעותית יותר ככל שהפרקים התקדמו. פארק קי וונג, שגילם פריק בורסה עם קווים אוטיסטיים, גם היה מצוין, ואהבתי גם את הילדות המתוקות שגילמו את האחייניות של קים שין והיו אחראיות לכמה מהסצנות המצחיקות ומחממות הלב בסדרה. ויש גם עורך דין חתיך ודובר אנגלית, בגילומו של לי פיליפ.

פתיח הסדרה (פעם ראשונה שאני רואה אותו והוא נראה מוזר..)

טיזרים:

ומאחר שהפתיח והטיזר יוצרים רושם די מאיים, הנה כמה סצנות מקסימות וכיפיות עם קים שין והאחייניות שלו לב_מאושר. מומלץ!

ולקינוח הנה שיר של פארק יונג הא בתרגום לעברית. הבנתי שבמקביל לקריירת המשחק, הוא גם זמר מצליח, בעיקר ביפן:

תוקן על ידי iDana 7/6/2010 17:16

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0781)