שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

White Tower

Needle_1 White Tower Needle_1
פורסם לפני 3878 ימים     מאת iDana     אין תגובות    

הסדרה White Tower שודרה בין החודשים ינואר-מרץ 2007 ברשת MBC ויש לה 20 פרקים. הרייטינג נע בין 12.2% בפרק הראשון, ועד 23.2% בפרק האחרון.

העלילה:
הסדרה מתמקדת בפוליטיקה ובמאבקי הכוחות בבית חולים, שם חברים יכולים להפוך למתחרים, ואויבים יכולים לתמוך זה בזה אם זה רק משרת את האינטרסים המשותפים. במרכז העלילה עומד ד"ר ג'אנג ג'ון היוק (קים מיונג מין, "בטהובן וירוס"), מנתח שאפתני שרוצה לנהל את החטיבה הכירורגית ולהחליף את המנהל הנוכחי שעומד לפרוש לגמלאות. למרות שלכאורה ד"ר ג'אנג הוא המועמד הטבעי לתפקיד, בשל יכולותיו המקצועיות הגבוהות, דווקא האופי הלא קל שלו מעורר ספקות בקרב הממונים, והם מחליטים להביא מועמדים נוספים לתפקיד הרם, מה שגורם לתחרות קשה עם מאמצי שכנוע ולחצים מכל הכיוונים.

במקביל, אנחנו מכירים את ד"ר צ'וי דוי יאנג (לי סון קיון, "קופי פרינס", "פסטה"), רופא פנימאי וחוקר חרוץ. ד"ר צ'וי וד"ר ג'אנג למדו יחד והם שומרים על קשר חברי, למרות אופיים השונה – ד"ר צ'וי מסור לעבודתו ולמשפחתו, טובת החולה עומדת לפני הכל, והוא זהיר ואפילו הססני לפעמים, ולא מתעניין בכלל בפוליטיקות של בית החולים. החברות בין השניים תעמוד למבחן, בעקבות מקרה רפואי שהולך ומסתבך, ובו כל אחד מהרופאים צריך לבחור צד...

התרשמות מהסדרה:
הסדרה מבוססת על דרמה יפנית מצליחה. קראתי לגביה ביקורות מצוינות, וחלק מהגולשים אפילו הגדירו אותה כדרמה הטובה ביותר לשנת 2007. השחקן הראשי, קים מיונג מין, זכה בפרסים רבים על תפקידו. במשאל שנערך בקרב רופאים בקוריאה הוא אפילו נבחר כשחקן הכי משכנע בתור רופא (קראתי שהוא גם עשה מינימום טעויות בצילומים שמדמים הליכים רפואיים וכו'). אבל האמת? אני לא בטוחה שהייתי רוצה להיתקל ברופא הזה...

באופן אישי, סיימתי את הצפייה בתחושה של WTF? Smiley_Normal. באמת שאני לא יודעת איך לסכם את הסדרה, כי זו הייתה חוויית צפייה כ"כ מוזרה. בעשרת הפרקים הראשונים די השתעממתי, התקשיתי "לסחוב" וחשבתי שהדמות הראשית לא מעניינת מספיק ושקים מיונג מין לא מראה אפילו עשירית מהכישרון שלו. הוא כבר גילם גיבור ראשי עם אופי קשה ב"בטהובן וירוס", אבל שם הדמות שלו הייתה הרבה יותר מעניינת וכריזמטית לטעמי.

החל מפרק 10 נהיה קצת יותר מעניין, אבל עדיין לא משהו שיגרום לי להידבק למסך, לוותר על ההילוך המהיר, ולרצות להמשיך מיד לפרק הבא. ואז הגיעו שלושת הפרקים האחרונים, שבהם הרגשתי שאני צופה בסדרה אחרת עם אווירה שונה לגמרי. מוזר לחלוטין. והסוף? WTF כבר אמרתי?

אני חייבת לציין שהפוליטיקות של הרופאים (שמתרחשות לרוב בברים אפלוליים ולא בבית החולים עצמו, ותפסו מקום מרכזי מאוד בחלק הראשון של הסדרה) היו אחד הדברים המשעממים ביותר Smiley_Sleep_B שיצא לי לראות בדרמות קוריאניות או בכלל. עד כמה משעמם? אפילו יותר משעמם מהנוסחאות המתמטיות שדיקלם היון בין ב"מלכת השלג". נראה לי ששיא חדש נשבר...

הדבר העיקרי שהחזיק אותי במחצית הראשונה של הסדרה הוא לי סון קיון החמוד Smiley_Happy, שגילם דמות סימפטית ומלאת כנות וחום אנושי – מצרכים נדירים בבית החולים שבו מתרחשת הסדרה. יש עוד כמה דמויות סימפטיות, אבל חלקן תופסות זמן מסך צנוע או שבשלב מסוים הן די חוזרות על עצמן.

האן סאנג ג'ין (הונג מ"יי סאן") עושה כאן תפקיד קטן, אבל הדמות שלו שולית למדי ולא ממש מעניינת לטעמי. הוא מגלם רופא זוטר, שבעיקר משמש כעושה דברו של הרופא הבכיר, ומבצע עבורו את העבודה השחורה.

יש בסדרה דברים שנראו לי לא הגיוניים, אפילו מופרכים מבחינה אתית ורפואית, וכולי תקווה שחלק מהדברים שראינו שם לא משקפים את מערכת הבריאות בקוריאה או בכלל. היו רגעים שפשוט התקוממתי מול מה שראיתי על המסך ושאלתי את עצמי איך זה יכול להיות? זה אמיתי או שזה מדע בדיוני? Smiley_Shocked

התרגום לסדרה היה ממש לא מוצלח, בלשון המעטה. לפי עיוותי השמות אני חושדת שהוא שוב התבסס על תרגום לסינית. אבל זו הבעיה הקטנה ביותר בתרגום – יש שגיאות כתיב, השמטות וביטויים מוזרים, שבהם הייתי צריכה לנחש את כוונת המשורר. ויש מצב שפספסתי חלק מהניואנסים, אבל אני לא חושבת שזו הייתה הבעיה המרכזית. לפחות בזכות הסדרה הזו למדתי את משמעות הביטוי break wind. מסתבר שבאמת יש ביטוי כזה, ורק אני לא הכרתי אותו Smiley_Blush_A

בשורה התחתונה אני מרגישה הקלה שהסדרה הזו מאחוריי ואני יכולה להמשיך לסדרה הבאה Smiley_Wink

והנה פריוויו עם תרגום לאנגלית (התרגום הרשמי והמקצועי, לא התרגום האומלל שבו צפיתי). הקטע אינו מיועד לבעלי קיבה רגישה (רואים שם כמה שניות מניתוח, וממש מקרוב Needle_2, אבל חוץ מזה אין דברים מפחידים):

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0781)