שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

Resurrection

Star_3DT_Silver Resurrection Star_3DT_Silver
פורסם לפני 3825 ימים     מאת iDana     אין תגובות    

הסדרה Resurrection (הידועה גם בשמות Revenge, Rebirth, Life Again) שודרה ברשת KBS2 בין החודשים יוני-אוגוסט 2005. לסדרה 24 פרקים והרייטינג הממוצע עמד על 11.9%. אלא מה? הסדרה הזו שודרה מול פצצת הרייטינג המוכרת בשם "סאם סון המתוקה" Bonbon_2 (כן, כן, הסדרה שפרק הסיום שלה עבר את רף ה-50%. מטורף לגמרי), וכשזו הסתיימה, הרייטינג של Resurrection הוכפל ואף יותר, כשפרק הסיום זכה לרייטינג נאה של 22-23% (תלוי איפה מודדים, בסיאול בלבד או בכל המדינה).

העלילה:
הא-און (אום טה וונג, "המלכה סון דוק") הוא שוטר עם מזג חם וחיוך רחב, שאיבד את זיכרונו בגיל 7, ומאז הוא חי עם מי שהפכו למשפחתו המאמצת - ג'ה סו, בעל דוכן למזון ומשקאות, ובתו, און-אה (האן ג'י מין, "יי סאן"). את שמו החדש הוא קיבל מאון-אה (כי לדבריה הא-און הוא המלאך השומר Smiley_Angel של און אה, ולכן שמו הוא בעצם היפוך אותיות של שמה). השניים מאוהבים מאז ילדותם, אבל מסתפקים בידידות אמיצה, כי אביה של און-אה עושה חיים קשים להא-און (למרות שבסתר לבו הוא אוהב אותו ורואה בו בן), ומחפש את החתן המושלם לבתו.

במקביל אנחנו מתוודעים לג'אנג-ג'ו (סו יי היון), עיתונאית צעירה ואמביציוזית, ובתו של פוליטיקאי ידוע. לילה אחד ג'אנג-ג'ו משתכרת עד אובדן חושים, והא-און נתקל בה במקרה, נחלץ לעזרתה ובלית ברירה אף מביא אותה לביתו. מתוך שכרותה היא קוראת לו "שין היוק", כי הוא נראה בדיוק כמו הארוס המיועד שלה (שאיתו היא בכלל לא רוצה להתחתן, אבל המשפחה לוחצת). אותו שין היוק הוא לא אחר מאחיו התאום של הא-און, והוא הסמנכ"ל בחברה המשפחתית, בחור עצור שלא מפגין את רגשותיו ברבים.

העלילה צוברת תאוצה כשהא-און מתחיל לחקור את מותו של בעל מלון, במה שנראה ממבט ראשון כמו תיק פשוט וסגור של התאבדות. אלא שתחושת הבטן של הא-און אומרת אחרת. הוא בטוח שמדובר ברצח ומתחיל לאסוף ראיות במרץ. עד מהרה חקירת הרצח/התאבדות מסתעפת, ומתברר שהיא קשורה לפרשה מהעבר, ששורשיה נעוצים עמוק בסיבות שגרמו להא-און לאבד את הזיכרון. העניינים מסתבכים עוד יותר, כשהא-און מגלה רמזים שמובילים אותו לגילוי זהותו האמיתית, ובמקביל יש גם אנשים שלא מרוצים מהחקירה הנמרצת של השוטר הנחוש, שמאיימת לחשוף סודות אפלים שהם ניסו להסתיר במשך שנים. מכאן מתפתח סיפור רווי מתח, נקמה, זהות מבולבלת וגם אהבה, חברות שעומדת במבחן, המון כוח סבל ואפילו הומור מפעם לפעם.

התרשמות אישית:
יש לי שלוש מילים לסיכום הסדרה הזו: אום טה וונג! הוא כבש את לבי, בזכות העיניים שהביעו כל כך הרבה, והמשחק המצוין שגרם לי להתחבר כ"כ לדמויות שגילם, ולהרגיש מה עובר עליהן. בסדרה הזו הוא גילה חוש קומי לצד משחק דרמטי מאוד משכנע, והוא מתמסר מאוד לתפקיד.

בסדרה הזו לקחתי את הצפייה לאט יחסית. זה נבע גם מאילוצי זמן ועומס (שגרמו לי אפילו לעשות הפסקה של שבועיים לצערי), אבל גם כי הפרקים דרשו ממני ריכוז ותשומת לב רבה. בפרקים הראשונים לקח לי זמן להתמצא ולהבין מי נגד מי, עם עלילה שכוללת פלאשבקים לעבר ופאזל שמתחבר לו. גם העומס הרגשי בפרקים לא היה קל (אבל לטעמי שווה את המאמץ), כך שצפיתי בפרק אחד ליום ולא יותר (למעט סופשבוע אחד שבו "נסחפתי" עם שני פרקים ליום). ובכל זאת, 24 פרקי הסדרה עברו מהר, לפחות לפי התחושה שלי, ולא היה כמעט רגע משעמם או מיותר לדעתי.
הסדרה הזו היא בעיקר המופע של אום טה וונג, ונראה שיתר הדמויות, גם החשובות והמעניינות (וכאלה לא חסרות בסדרה הזו) נראות משניות לעומתו. ועדיין, אני חושבת שרוב הדמויות המשניות היו כתובות בצורה מעניינת, אנושיות, מורכבות ומשוחקות היטב.

את האן ג'י מין אני מאוד אוהבת, ובכל פעם שאני רואה אותה על המסך, אני מרגישה כאילו אני פוגשת חברה טובה לב_מחייך. כאן הדמות שלה הייתה מינורית חלק מהזמן, והייתה מורגשת בעיקר בסצנות המשותפות עם אום טה וונג. אהבתי את הסצנות שלהם יחד, ואני חושבת שהייתה ביניהם כימיה טובה, ושהדמות שלה השלימה את שלו. מה שכן, הסטיילינג בסדרה הזו לא היה מהמשובחים. אני לא מבינה גדולה באופנה, אבל כאן הלבישו את האן ג'י מין בצורה משעממת רוב הזמן, בתלבושת אחידה של חצאיות מתרחבות כאלה (עד שכ"כ שמחתי לראות אותה בג'ינס בכמה הזדמנויות נדירות!). לטה וונג הצמידו חלק מהזמן עניבות מוזרות בצבעים זוהרים, אבל מילא, זה לא היה העיקר בסדרה הזו.
הסדרה מותחת, אבל היא לא מוותרת על האנושיות ועל ההומור, ולכן אני חושבת שהיה לי קל להתחבר אליה רגשית. הצילומים היו יפים ומושקעים, אפילו צילומים עירוניים, שיכלו להיות "שגרתיים", קיבלו כאן לעתים זוויות צילום מיוחדות. והמוזיקה? ממכרת ומשתלבת מצוין בעלילה. היא עדיין מתנגנת לי בראש, ואני אתגעגע לסדרה הזו...

והנה שני קליפים מספיילרים Spoiler_05 (מאוד! לא הצלחתי למצוא קליפים ראויים שלא מספיילרים), עם הפסקול הממכר:

Resurrection MV

(Resurrection) HaEun&EunHa MV

תוקן על ידי iDana 2/8/2010 11:50

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0938)