שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

I Am Legend

Star_3DT_Purple I Am Legend Star_3DT_Purple
פורסם לפני 3762 ימים     מאת iDana     אין תגובות    

הסדרה I Am Legend שודרה בקוריאה בין החודשים אוגוסט-ספטמבר 2010 ברשת SBS, ויש לה 16 פרקים. הסדרה זכתה לרייטינג ממוצע של 14.1% (בפרק האחרון הייתה צניחה ל- 9.2, אולי גם בגלל חג הצ'וסוק).

במרכז העלילה עומדת ג'ון סול-הי (קים ג'ונג און, Lovers), שנשואה לצ'ה ג'י ווק (קים סונג סו), עורך דין מצליח באחת החברות הגדולות והמדוברות. לכאורה, נראה שהיא חיה את החיים הטובים: אחוזה משפחתית מפוארת, המון כסף, מסעי שופינג, בגדי מעצבים וטיפולי יופי. אבל די מהר מתברר שלא הכל דבש. יש לה חמות מהגיהינום, שהיא נאלצת לציית לה, ובעל שלא ממש מתעניין בה... הם התחתנו בחיפזון אחרי שסול הי נכנסה להריון (השמועות מספרות שהיא רצתה ללכוד את היורש העשיר), אבל היא איבדה את התינוק זמן קצר לאחר החתונה, ומאז המשפחה רואה בה בעיקר נטל. גירושים עלולים להרוס את התדמית של עורך הדין שרוצה לפנות גם לקריירה פוליטית, וכך בני הזוג שכבר מזמן לא מחבבים זה את זה תקועים להם יחד כבר שנים.

המקום הכמעט יחיד שבו סול הי מרשה לעצמה להשתחרר וליהנות הוא חדר החזרות, שבו היא מנגנת אחת לשבוע עם חברותיה מהתיכון. מאחורי המיקרופון, הקלידים והגיטרה החשמלית היא מתעוררת לחיים. ואגב, שמה של ג'ון סול-הי מזכיר באיזשהו משחק מילים את המילה "אגדה" (jeon-seol בקוריאנית), ומכאן נובע שם הסדרה.

יום אחד מתגלה שאחותה של סול הי חולה וזקוקה לתרומת מוח עצם. סול הי מתגלה כתורמת מתאימה, אבל חמותה מתנגדת בתוקף בטענה שזה עלול לשבש את טיפולי הפוריות של כלתה בדרך ליורש המיוחל... וזה הקש ששובר את גב הגמל. סול הי מחליטה להתגרש, והצעד הזה כמובן לא מתקבל בחיוך ובהסכמה. במקביל, היא וחברותיה נתקלות בג'אנג טה-היון (לי ג'ון היוק, "סיטי הול"), הסולן לשעבר של הלהקה שהעריצו בתיכון ומפיק מוזיקלי בהווה (שהוא במקרה גם האקס של עורכת הדין שמתעסקת עם בעלה של סול הי). מכאן נפתחת דרך חדשה לסול-הי, שמנסה להתנתק מבעלה ובמקביל להגשים את חלומה המוזיקלי יחד עם חברותיה.

דעה אישית:
הסדרה התחילה בצורה חמודה ומרעננת, למרות שהעלילה לא נשמעת מקורית במיוחד, וזה בעיקר בזכות השחקנים הסימפטיים, ובראשם קים ג'ונג און ושאר חברות הלהקה. יכולתי להתחבר בקלות לדמותה של סול הי ולרצות בטובתה. בנוסף לכך הקטעים המוזיקליים היו מהנים למדי, במיוחד בהתחשב בכך שכל השחקניות ניגנו ושרו באמת, ועשו זאת לא רע בכלל.

בשלב מסוים, העלילה נכנסת עמוק לבית המשפט ומסרבת לצאת משם, כך שהעסק הופך למייגע לטעמי. ציפיתי לדרמה רומנטית ומוזיקלית עם נגיעות קומיות, ואני מרגישה שקצת עבדו עליי – המוזיקה הייתה אחלה, היה גרוב, היו קצת צחוקים, אבל את הרומנטיקה צריך לחפש כנראה במיקרוסקופ, וגם אז לא בטוח שתמצאו. הפרק האחרון הוא אנטי קליימקסי ואני לא מתפלאת שהרייטינג שלו היה נמוך... אבל בכל אופן אי אפשר להגיד שהתאכזבתי, כי גם לא ממש הייתי קשורה רגשית לסדרה. אני פשוט חושבת שהיה לה פוטנציאל להיות מהנה ומרגשת יותר, במיוחד עם השחקנים הסימפטיים. ואגב, נראה לי שהיה חוק לא כתוב בסדרה הזו, שלחצאיות/מכנסונים של סול הי אסור לעבור אורך מסוים, אלא אם כן מדובר במכנסיים הכי צמודים שיש...

זו הסדרה הראשונה שבה צפיתי באתר של Viikii. התחלתי ממש במקרה, כי רציתי להתרענן קצת בזמן הצפייה בצ'ונו. הפרק הראשון היה חביב וכך המשכתי (מה גם שקצב התרגום הרשמי של הסדרה איטי במיוחד). למרות שבסה"כ הצפייה זרמה באיכות סבירה, והיה נחמד לראות את התגובות של הצופים האחרים תוך כדי – בשלב מסוים היו גם בעיות טכניות והייתי צריכה להוריד את התוכנה של Viikii וכו'. בקיצור, נראה לי שאני חוזרת לשגרת ההורדות, יותר נוח ככה וגם אפשר להמריץ בקטעים המשעממים (אם כי גם Viikii יכולה להיות אופציה סבירה במקרים מסוימים).

והנה שני שירים בביצוע להקת Comeback Madonna מהסדרה:

שיר הנושא:

A Million Roses (כולל ספויילרים)

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0938)