שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדהמדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

בחורים רעים 1-4


Male Flower_Red בחורים רעים 1-4
פורסם לפני 3760 ימים     מאת asole     אין תגובות    

רפרפתי קלות על השרשורים של הסדרה, רק כדי לבדוק את הלך הרוחות, ושמתי לב שלא הייתה התפעלות רבתית מהסדרה. זכרתי גם שנאמר שהרימייק הקוריאני הוא חיקוי חיוור של הסדרה היפנית האנה יורי דנגו, ככה שבאתי עם ציפיות מאוד קטנות לסדרה, מה שתמיד משתלם כי מכאן אפשר רק להיות מופתעים לטובה, ואכן הופתעתי.

על פניו זו סדרת נוער אורירית כנוצה, מעין שילוב של סינדרלה (ג'אנדי) עם היפה והחיה (ג'ון פיו בתפקיד החיה) ואולי עוד כמה אגדות, אבל היא חמודה מאוד למרות האסקפיזם שלה ומצאתי בה ערך מוסף, מקווה שלא אתבדה ואני רואה בה יותר ממה שיש בה. גם ב"הנסיכה" וב"גבירתי הנאווה" שיחקו על נושאים דומים, אבל בצורה הרבה פחות מוצלחת לטעמי.

החוליה החלשה היא השחקנית הראשית. היא יפה וחמודה אבל קצת מעצבנת, היא המון פעמים צועקת שלא לצורך, יש לה תספורת סיר שאפילו בבתי יתומים במונגוליה כבר לא אופנתית והיא גמלונית מידי ונוירוטית מידי... היא פשוט מתאמצת מידי. אני מתגעגעת לשלווה הפנימית של יו קיונג... לעומתה הראשי, ג'ון פיו, מוצלח מאוד לדעתי.הפרק הראשון נפתח בסצינה מאוד אלימה עם התלמיד המוכה (החמוד!) שמחליט להתאבד. זו הסצינה הכי אכזרית שראיתי בסדרה עד כה, ילדי בית הספר, בינהם מעניו וסתם צופים מהצד, עומדים סביבו, חלקם על הגג וחלקם למטה, כולם לועגים לו, אף אחד לא מתכוון לעזור לו. לאף אחד לא אכפת שהנער הזה, שחולק עימם את ספסלי הלימוד הולך עוד שניה לרוצץ את גולגלתו מול עיניהם, עד שג'אנדי מופיעה והופכת את הטרגדיה לקומדיה.

בסצינות הבאות אנחנו למדים על חבורת F4 שמחזיקה את בית הספר בביצים. כשהם מסמנים מישהן, כמו הבחור האומלל מהסצינה הפותחת, הלך עליו. הם נערצים על כל תלמידי המוסד, הבנים חולמים להיות כמוהם, הבנות מתות שיביטו לכיוונן.מה שמעניין הוא שלא ברור עד כמה למעשה החבורה הזו מפעילה את האלימות באופן מעשי. זה ברור שג'ון פיו שחצן, יהיר ואכזרי, זה ברור שהוא נהנה להשפיל את כל מי שמעז לקרוא עליו תיגר וגם את מי שמתחנף אליו יותר מידי או סתם מעצבן אותו והשאר מיישרים עימו קו, אבל לדעתי האלימות שבבית הספר לא נובעת מחבורת העל אלא מהתלמידים עצמם שלהוטים להמליך מלכים ולרמוס את החלשים. גם בסצינות שבהן ג'אנדי הופכת לסלב בזכות קשריה עם ג'ון פיו הם אלימים כלפיה, רודפים אחריה ממש כמו בימים שרצו להרביץ לה ורק כדי להיות בקרבתה ולהנות מחסדה ולהתחמם בהילת ה-F4 שקורנת ממנה. בסצינה של ההתאבדות למשל חבורת F4 לא הייתה נוכחת. ג'ון פיו נהנה כשהוא צופה בג'אנדי הזועמת שלא יכולה לשחות בבריכה בגלל האשפה או הברווזים (סצינה חמודה!) אבל אלו תעלולים ילדותיים למדי. גם מריחת העוגה בפרצוף, שפיכת המיץ או הדרישה ללקק את נעליו הן לא אותו הדבר כמו לכסח מישהו במכות או לעמוד מנגד וללעוג לו כשהוא עומד להתאבד. השאלה היא אם ג'ון פיו עושה זאת בעקיפין דרך הוראות למיניונים שלו או שזה פשוט לא מעניין אותו מה הפלבאים עושים לאלו שהוא אינו חפץ ביקרם.בסצינה שבה ג'י הו מציל את ג'אנדי מתוקפיה ג'ון פיו מתרגז עליו שהתערב אבל בעצמו כועס מאוד על הבחורים שהכו אותה ואומר להם שהוא אמר להם להפחיד אותה ולא יותר. האם הוא שינה גירסה לאחר שג'י הו כעס עליו או שבאמת פקודיו לקחו את החוק לידיים? בסצינה שבה ג'אנדי שנחשדת בהיותה פרוצה אחרי שהתמונות מבית המלון מתפרסמות, אנחנו רואים איך פתק שבו התלמידים קוראים זה לזה ללינץ' עליה אחרי הלימודים עובר מיד ליד. כאן זה ברור שזו לא הוראה של ג'ון פיו ולא של אף אחד אחר מהחבורה, זו יוזמה שבאה אך ורק מציבור התלמידים, וכשג'ון פיו מגלה על זה (אחרי שהוא גם מגלה שג'אנדי נפלה קורבן לחברתה) הוא כמובן מפסיק את האלימות.

ג'י הו נראה כיוצא דופן מההתחלה כשהוא עוזר לג'אנדי שלוש פעמים ובכך שובה את ליבה - כשהוא עוזר לה להתנקות אחרי שזורקים עליה ביצים וקמח, כשהוא מלווה לה את הנעליים שלו כדי שלא תלך יחפה, וכשהוא מציל אותה מהביריונים. שוב נשאלת השאלה אם זה חד פעמי או שג'י הו תמיד סלד מהאלימות בשם קבוצתו? אולי ג'אנדי העירה את ג'י הו מהתרדמת שהיה שרוי בה, תרתי משמע.מעניין שגם כשג'ון פיו מאוהב הוא אלים וגם כשהוא רוצה להיטיב. הוא חוטף את ג'אנדי לביתו בעזרת ביריונים וכלורפורם כדי להפוך אותה לחברתו הלא רשמית ומופתע שהיא לא מתעלפת מהכרת תודה על המקום. אנחנו כבר רגילים לדחיפות מסדרות קוריאניות, אבל ג'ון פיו עולה על כולם באגרסיביות שלו. הוא לוקח את ג'אנדי בכוח לקנות בגדים, חוטף אותה לחופשה ובעורמה גם את חברתה הטובה, הוא קונה מתנות למשפחתה בלי לשאול אותה, בעצם, הוא אף פעם לא שואל אותה אלא תמיד מודיע לה, בין שהיא צריכה להפגש איתו בשעה זו וזו או שהיא מעתה והלאה החברה שלו (בסצינה שבה הוא מודיע על כך מול כל בית הספר) ואז מתפלא שהיא מוחה. הוא גם מנסה לנשק אותה ממש באלימות (בסצינה בחורשה במקום הקבוע בו ג'י הו מנגן), כמעט נראה שהוא הולך לאנוס אותה אבל כשהיא מתנגדת הוא פשוט מרפה.
מהצד השני הוא מפתיע בכך שהוא מחכה לה ארבעה שעות בשלג, לא מתרגז כשהיא סוגרת לו את משחק הוידאו באמצע (גברים יותר עדינים ממנו היו מתעצבנים...) או כשהיא צועקת עליו כשלא מגיע לו (קורה, למשל כשהוא חובש את פצעיה או כשהוא מחכה לה במגדל).

בסך הכל ג'ון פיו עושה רושם של ילד מגודל שרגיל לקבל מה שהוא רוצה. הוא רואה את ג'אנדי כסוג של משחק כמו שכל בית הספר והעולם הוא משחק עבורו בו הוא משחק עם פיונים שאפשר לפטר או להזיז לפה ולשם, כשהיא מתנגדת לו הוא נחוש עוד יותר, אבל הוא משנה את כללי המשחק ומנסה לכבוש אותה ולא להרוס אותה. עם זאת כשהוא נכשל (שוב ושוב) הוא לא מוותר וגם לא נכנס לטנטרום של זעם כפי שהיה מצופה ממנו אלא ממשיך בטקטיקה חדשה, כשהוא מופתע כל פעם מחוסר הבנתו את כללי המשחק שנכנס אליו. דעתה של ג'אנדי עליו מתחילה לשנות לו, היא הופכת לאידיאל והוא מנסה לשנות בעצמו את מה שמפריע לה בו - בין אם השיער שלו או העובדה שהוא וחבריו לא לובשים מדים לבית הספר.באשר לשאר החבורה, עדיין קשה לעמוד על טיבם. ג'י הו קצת אוטיסט, כנראה בגלל הטראומה שחווה בילדותו, יי ג'ונג ווו בין בינתיים בצל ג'ון פיו וג'י הו, נראה שהם הבאים בהיררכיה. את וו בין בינתיים ממש לא הכרנו, יי ג'ונג נראה די ממזר, יצא לנו לראות אותו קצת יותר בסצינות עם גה אול, חברתה של ג'אנדי ולפי חוסר הכימיה מסתמן רומן נוסף. אהבתי את הסצינה שבה גה אול מכריכה אותו לטפס על ההר בעקבותיה למרות שהוא חושב שזה נדוש (היית פה חמש פעמים ומעולם לא עלה בדעתי לטפס).בתפקיד הפיה הטובה יש לנו את הדוגמנית סיו היון, אהבת חייו של ג'י הו. בסצינה שלחלוטין מרפררת לסינדרלה סיו היון משמשת לג'אנדי סנדקית ובזכותה היא כן הולכת לנשף, כשסיו היון מספקת לה שמלה, מעצבת את שיערה, מאפרת אותה ואף נותנת לה זוג נעליים. היא שוב מעניקה לה זוג נעליים בסצינה ליד הבריכה באומרה שנעליים טובות לוקחות אותך למקומות טובים. בינתיים היא יותר מידי מושלמת ועגמומית כדי להיות מעניינת, אבל יש מצב שמשהו מעניין יקרה בינה לבין ג'י הו בהמשך, בתקווה שנראה גם מה היה בפאריס ולמה ג'י הו חזר שונה משם. סיו היון מספקת גם לג'אנדי זוית שונה על ג'ון פיו, לא מלך עריץ ורשע אלא ילד מסכן וזנוח.

על אימו של ג'ון פיו אין לי בינתיים הרבה מה לומר, דמות האם הקוריאנית מהגיהנום כבר מוכרת לנו בכל מיני וריאציות, שלידם האם הפולניה המסרסת נראית כמו מרי פופינס. העוזר שלה מסקרן במקצת, הוא ישר זיהה את ג'אנדי בתצוגת האופנה אבל החליט לשמור את המידע לעצמו כשהיא שאלה אותו עליה.הקטע עם החברה הבובתית היה באמת מפתיע, הייתי בטוחה ששלושת האחיות הרעות (מירנדה, סאני וג'ינג'ר) הן שטמנו לג'אנדי פח, או אפילו יי ג'ונג ווו בין שהתנגדו לקשר בין ג'ון פיו לג'אנדי כי הם חששו לרגשותיו של חברם ביודעם שאין לו ממש מנדט לבחור את חברתו עד כמה שזה תלוי בהוריו, ממש לא חשדתי במין ג'י, התגובות שלה היו מוזרות אבל אשכרה חשבתי שיש לה קראש על ג'אנדי דווקא והיא מקנאה לה! הסצינה בגן הייתה מעניינת לא רק בגלל הסיפור של מין ג'י אלא גם כי אנחנו בעצם רואים איך התחיל הכל. נראה ששלושת החברים הזוטרים ב-4F לא הגיעו למקומם בגלל הכריזמה שלהם אלא בגלל היותם חברי ילדות של ג'ון פיו, באותה מידה אלו היו יכולים להיות אנשים אחרים. ברור שכולם יפים, עשירים ומוצלחים, אבל הם לא היחידים שהם כאלו בבית הספר הזה שמורכב משמנה וסלתה של קוריאה, לפחות כלפי חוץ. אגב, ריחמתי על הילדה ששיחקה את מין ג'י המכוערת... לא נעים!וכמה מילים אחרונות על המשפחה של ג'אנדי - מן הסתם הם ההפוגה הקומית אבל מעניין שאין להם שום בעיה לסרסר בביתם, לקחת ממנה חפצים ששייכים לה (כמו המשקפת למשל), לעשות עליה מניפולציות והכל כדי להרוויח באמצעותה, הם לגמרי חסרי בושה! אגב, אימה של ג'אנדי כבר עשתה תפקיד דומה ב"נסיכה", אם כי המשפחה של צ'ה קיונג הייתה יותר סימפטית... אני זוכרת אותה גם כאימה של בוק שיל ב"מאיזה כוכב את". עוד זיהיתי את הבחור שעובד עם גאנדי וג'ה אול ב"Slow Food" כטבח המכוער מסאם סון והייתי מאוד גאה בעצמי כשווידאתי את זה...!

בקיצור, בינתיים אני נהנית ואולי טוב שאני רואה את הגרסה הקוראנית לפני היפנית, ככה אני יכולה רק לעלות מכאן...

תוקן על ידי asole 8/6/2011 1:7

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך


אנחנו גם בטוויטר!
צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"
                                       
צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות


המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1406)