שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

טעם אישי/העדפה אישית 1-5

Male_Female טעם אישי/העדפה אישית 1-5
פורסם לפני 3760 ימים     מאת asole     אין תגובות    

טוב, אתחיל בתחינה קלה למפיקי למלהקי קוריאה - אנא, חוסו על לי מין הו ולהקו מולו לדרמה הבאה בחורה נורמלית, לא פוסטמה ולא קרציה, מישהי שנשמח לפרגן לו, קומאו!

על העלילה דלית כבר פירטה בספיישל המצויין שלה על הסדרה אז רק קצת חוות דעת אישית על "טעם אישי".

ג'ין הו - טיפוס שונה ממה שאנחנו מכירים מ"בחורים רעים", קודם כל יותר חתיך תודות לפריזורה תקינה, בחור רציני, מאוד אחראי ושאפתן שכל מעייניו בעבודה, נקי, קפדן, מעט אנאלי (אהמ, אהמ) וילד טוב של אמא. למרות שהדמות שלו מאוד קורקטית וסגורה, לפחות בפרקים הראשונים הוא מעניין ושובה לב, מסקרן מה מסתתר מאחורי הקליפה הנוקשה שלו. מרמזים לנו שהתמוטטותו הכלכלית של אביו ובעקבות כך מותו עיצבה אותו מגיל צעיר ושמי שאשם בכך הוא אביו הנכלולי של צ'אנג ריול (מוכר לנו כאביה של ג'אנדי בהופעה מצויינת) שהיה עובד של אביו של ג'ין הו דנן וכנראה השתלט על עסקיו.

מה העיניינים? בונים ביניינים.

צ'אנג ריול - האמת שדיימנתי אותו כיותר שרמנטי אבל ככל שמתקדמת העלילה הוא נראה יותר ויותר פאתטי. הוא אולי מחזיק מעצמו דון ז'ואן ומצליחן גדול אבל הוא הגיע למקומו רק בזכות הנכלוליות של אביו. הוא די משעשע האמת, בעיקר עם הסייד-קיק שלו, המזכיר עם השיער הנסוג.

קא אין - כפי שאמרו זאת קודם לפני, מעט מבוגרת מכדי להיות בת זוגו של לי מין הו (למרות שיש בינהם רק 5 שנים הבדל), היא נראית עייפה וחסרת חיוניות והעובדה שהיא משחקת דמות כה ילדותית רק מדגישה את זה. באשר לקא אין, היא אמורה להיות הבחורה הכי טובה בעולם שכולה לב ואמון בבני האדם, זה יפה ואין לי בעיה עם זה, קשה לי עם העובדה שהיא: א. קלוצה ב. קרציה. בחורה יכולה להיות טום בוי או לא להבין בכלל באופנה או להיות בלגנסטית ומרושלת אבל קא אין נראית כאילו יצאה מארכיוני הטלויזיה הלימודית, או שהיא לבושה כרגע מ"רגע עם דודלי" או שהיא מיס קפלן מתוכניות לימוד השפה האנגלית.

לא לוקחים מפתח של חביתוש בלי רשות מרגע או דודלי

Here we are in the center of town, look! Everybody's here again.

חוץ מזה היא מעצבת רהיטים ממש עלובה וחסרת כישרון (לפחות לפי הפריטים הגסים שראינו) ואני לא יודעת אם זה ככה בכוונה או לא. מה שהכי מעצבן אולי בקא אין זו הנודניקיות שלה, היא ממש עולה על ג'ין הו, אני מבינה את הקטע הילדותי, אני בת 37 ומאוד לא בוגרת בעצמי בלשון ההמעטה אבל אצל קא אין זו נראית לי יותר התיילדות, כל הבכיות האלו, נפצעתי באצבע, חתכתי את עצמי, קיבלתי כוויה... ראבק! והתקרצצויות על ג'ין הו, שיילך איתה לאכול, שיראה איתה סרט, שישתה את הקפה המגעיל שהיא הכינה לו וכולי, ממש ריחמתי עליו. לפחות היא ניקתה את הבית אחרי שהוא דרש זאת ממנה, וכמובן שעשתה רעש מהעיניין כהרגלה. בקטע שהוא התבאס מהלכלוך והבלגן חשבתי לעצמי: אדון ארכיטקט, למה אתה מצפה כשאתה עובר לגור עם מעצבת תעשייתית? תגיד תודה שהיא עובדת עם עץ ולא ממלאה לך את הבית בפוליתלן מוקצף כמו שני השותפים שהיו לי...

אני באמת חושבת שהייתה פה טעות בליהוק, שחקנית אחרת עם קסם אישי ויותר צעירה במראה הייתה יכולה להציל את הדמות, מישהי כמו יון און הי הייתה יכולה להיות טבעית ורעננה איפה שסון יה ג'ין עייפה ומלאכותית.

שאר הליהוק דוקא ממש סבבה. אין הי ביצ'ית וקלפטע כמו שצריך, היתה מעניינת השיחה של עם ג'ין הו במסעדה על הסיבות שלה למעשה הבגידה, לדבריה קא אין נתנה לה כל כך הרבה ובכזות אינטנסיביות שהיא רצתה לגנוב משהו של קא אין כדי לראות איך היא תגיב, אני מבינה את בדיקת הגבולות, ואפילו יכולה להבין שיש משהו בקא אין שאפילו מזמין סאדיזם קל אבל בשביל זה להתחתן עם לוזר כמו צ'אנג ריול? נראה כאילו אין הי הייתה לוקחת את כל מי שקא אין הייתה בוחרת. יאנג סאן, החברה הנחמדה של קא אין הזכירה משהו מהתיכון, על מישהו שהיה מעוניין בקא אין ואין הי התבאסה מזה, כנראה שמבחינתה היא תמיד בתחרות עם קא אין, תחרות שזו האחרונה לא הייתה בכלל מודעת אליה.

יאנג סאן וסאנג ג'ון מקסימים בתור הבסט פריינד. שניהם משעשעים ובראש טוב ולשניהם יש אמירות מצחיקות, אהבתי את הפראזה "בטח הצלת את האומה בגלגול הקודם ולכן ניצלת מבחור כזה" של יאנג סאן וסאנג ג'ון בחור מבדר, אהבתי את הקטע שבו הוא מדבר על פשיטת רגל אפשרית של המשרד מה שיגרום לו לחזור לעסק המשפחתי: "אני לא יכול לחזור לסופרמרקט! קישואים, כרובים... אני לא יכול לגעת בדברים האלו!". הקטע בו הוא קולט שקא אין ןחברתה חושבות שגין הו הומו והוא המאהב שלו ומחליט לקחת עליו את התפקיד ברצינות היה נהדר, הוא מכניס הומור לכל הסצינות בכיכובו.

בפרקים האחרונים שראיתי ג'ין הון כבר התבסס בביתה של קא אין והיא הפכה לתלותית בו שלא לומר ניג'סית. ככל שאני רואה יותר את קא אין וצ'אנג ריול החיבור בינהם יותר נהיר לי, כי בהתחלה הם ממש לא התחברו לי. נראה לי שבחורה תלותית כמו קא אין הזניקה את האגו של צ'אנג ריול ולכן הוא נשאר איתה כל כך הרבה זמן, מה גם שתדמית הכובש הגדול היא בעיקר בראש שלו והוא די ילדותי בעצמו. מה שמאוד הפתיע אותי, שאחרי השיחה השניה שלו עם קא אין, היא וג'ין הון דיברו והתברר שקא אין וצ'אנג ריול יצאו שנה ושמרו נגיעה! אם קודם חשבתי על צ'אנג ריול כעל מאנייק פתאום ממש ריחמתי עליו, ברגע אחד הוא הפך למיעוט מדוכא. שנה הבחורה ייבשה אותו! שנה סחבה אותו, המכה האפורה. מה היא חושבת לעצמה? אני מבינה שקוריאה שמרנית, אבל ראבק, זה לא הומניטרי. היא בת 29, לא בת 16 ששולחת מכתב למדור היעוץ של "מעריב לנוער": החבר שלי ואני יוצאים כבר שנה, הוא רוצה לשכב איתי, מה לעשות? והיא עוד שואלת את ג'י הו למה זה לא בסדר, ולמה אי אפשר להסתפק ביחסים רומנטיים בלי סקס? זה גם לא מסתדר עם הדמות שלה, היא בחורה סופר מרצה שמשעבדת את הרצונות שלה לסובבים אותה, אז פתאום דווקא כאן היא מתנהגת אחרת? אני אפילו לא יכולה לדמיין את הסיטואציה שצ'אנג ריול מחזר אחריה והיא אומרת לו "עד כאן, גבול לפניך", הרי לבחורה אין גבולות.

בסופו של דבר ג'ין הו מוכן להפוך את קא אין לאישה נחשקת אחרי שהיא מאגפת אותו מכל הצדדים. אהבתי את הסצינה עם המסכות פנים, כמובן גם בסצינה הזו קא אין התקרצצה על ג'ין הו - מה זה עיניינה עם מי הוא מדבר ולמה הוא מדבר ומתי ולמה היא בכלל מפריעה לו לדבר בטלפון?

כשבמקביל אימו והאי מי גם הן עם מסכות:

אמא שלו פולנייה אמיתית, לא? הקשר בינהם לא נראה ממש בריא, קודם כל היא מטפסת עליו עם המון רגשי אשמה, שנית הוא מין תחליף בעל עבורה, היא מלווה אותו כבת זוג לכל האירועים ומצפה שיוציא אותה לדייטים!
גם היא האמת נראית לי ילדותית, העולם של ג'ין הו מלא אנשים ילדותיים, אולי לכן הוא נאלץ להיות תמיד המבוגר האחראי.

בקיצור, התחלנו את תוכנית פיגמליון ובשלב הראשון של המייק-אובר, אחרי ביקור אצל ספר אוחצ'תי וקניית שמלה (הכל על חשבון ג'ין הו כמובן, למה שהקלוצה תשלם? מאז שהוא עבר לביתה הוא משלם על הכל. בתור בחורה שנותנת ונותנת בפרקים האחרונים היא רק לוקחת ולוקחת) ג'ין הול לוקח את קא אין למסיבה:

האמת? לא אהבתי את הלוק. השמלה יפה אבל חיוורת והגוון שלה לא מחמיא לקא אין, גם האיפור לא משהו, היא אומנם נראית אישה ואפילו יפה ואלגנטית אבל אישה שעבדה כל היום על הרגליים והייתה מעדיפה להשאר בבית מול הטלויזיה. במסיבה מציע לה הבוס של גלריית דאם ארט, המנהל צו'י, שנראה כמו טיפוס מעניין בעצמו, עבודה כמעצבת ריהוט הילדים בגלריה. מוזר, חשבתי שיש לו טעם! נראה לי שהוא הולך לחשוד שחביבו ג'ין הו מנצל את קא אין, וביננו, הוא המנוצל בעסק הזה.

בשוליים: סצינת ביטול החתונה הייתה פשוט גדולה, בעיקר כששמעו את קא אין בחתונה הלא נכונה...
עוד תמונה מסצינה חמודה, ג'ין הו מקבל שלשול בגלל הצדפות שהכינה לו קא אין.

אאוץ'.

קטע (מאוד) לא הגיוני: כל סיפור החתונה בעיקר של צ'אנג ריול ואין הי. איך מתחתנים מהיום למחר בלי שהאנשים הכי קרובים לך לא מכירים את החתן? הקטע הזה די הזוי. גם מוזר לי שקא אין התייחסה לחתונה די בשיוויון נפש (עד שגילתה מי החתן, כמובן), כאילו זו לא החתונה של החברה שלך יותר מעשר שנים שחיה איתך בבית.

אז מי עדיפה, ג'אנדי או קא אין? קשה, קשה... מצד אחד פוסטמה ומהצד השני קלוצה. הן די הופכיות, האחת כפוית טובה ויהירה והשניה סמרטוטית ותלותית. נקודות זכות: ג'אנדי בחורה עצמאית, חרוצה וחזקה. קא אין יודעת לבקש סליחה ולפרגן אהבה (כל עוד היא לא פיזית). בקיצור, שתיהן לא מציאה.

תוקן על ידי asole 12/10/2010 16:22

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.2031)