שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדהמדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

עדכון המדריך למשתמשי הפורום...


עדכון המדריך למשתמשי הפורום... Book
פורסם לפני 4274 ימים     מאת asole     סה"כ תגובות: 9     תגובה אחרונה לפני: 4272 ימים
ברוכים הבאים למדריך למשתמש באג'נדה. לאג'נדה יש ממשק מאוד נעים ונוח, רק צריך להתרגל... המדריך כולל הסבר אודות השימוש באייקונים, תמונות, קישורים, סרטוני וידאו ועוד.

איך משתמשים באייקונים?

לאג'נדה אין מערכת אייקונים משלה אבל כל אחד יכול להשתמש באיזה אייקונים שהוא רוצה. אתם יכולים להטעין אייקונים שיש לכם על המחשב או שמצאתם באינטרנט או להשתמש באייקונים מהגלריה המשותפת.

האייקון לא יכול להיות גדול מ-150 פיקסלים לאורך או לרוחב. אייקון גדול יותר, ולו בפיקסל אחד, פשוט לא יעלה. אייקונים שיופיעו בשורת הנושא - גובהם לא יעלה על 20 פיקסלים (ברוחב הם יכולים להיות עד 150 כמו אייקונים רגילים).

קודם כל עולים למעלה ועומדים על שם המשתמש שלכם ואז בוחרים באופציה אייקונים.אם רוצים להטעין אייקונים שיש לכם במחשב (בפורמט JPG או GIF) לוחצים על הכפתור Browse (חץ מס' 2).יפתח לכם חלון ובו תוכלו לחפש את האייקונים שאתם רוצים להשתמש בהם ואז ללחוץ על Open. האייקון יופיע לכם בטבלה ואז אתם לוחצים על שמור את השינויים באייקונים (חץ מס' 3). אם האייקון לא מופיע ובמקומו יש ריבוע עם איקס – תתעלמו ובכל זאת תלחצו על שמור את השינויים באייקונים. האייקון יופיע לכם אחר כך מעל לשורה "העלה אייקונים חדשים". תוכלו לחזור על הפעולה שוב ושוב, לסדר את האייקונים שלכם בתיקיות שונות ולחלוק אותם עם שאר הגולשים באתר.

שימו Heart_01 שהשם לא יהיה ארוך מידי! אם השם שנתתם או שם הקובץ ארוכים מידי תקבלו הודעת שגיאה.

אם רוצים להוסיף תיקיות מעבר לתיקית האייקונים שלי, תגללו למטה עד שתגיעו ל...תלחצו על הוסף קטגוריה חדשה
תופיע רובריקה קטנה, כתבו בה את שם התיקיה החדשה, לחצו על צור קטגוריה ויש לכם תיקיית אייקונים חדשה. באותו המקום אפשר גם למחוק תיקיות שלמות או לשנות להם את השם.

כדי למחוק תיקית אייקונים בוחרים מהרשימה שיש בדף האייקונים את התיקיה שרוצים למחוק (לוחצים על השם שלה והיא נפתחת עם כל האייקונים שיש בה).
עכשיו יורדים לתחתית הדף. כתוב שם באדום: מחק קטגוריה - שם התיקיה שבחרת -
לוחצים.
מופיעה שאלה: האם אתה בטוח שברצונך למחוק את הקטגוריה והאייקונים? לא כן
לוחצים על כן
התיקיה נמחקה.

אם רוצים לשנות את שמה לוחצים על שינוי שם לקטגוריה, תופיע רובריקה ובה השם העכשווי, כתבו במקומו את השם החדש ולחצו על שינוי שם.

אם אין לכם אייקונים להעלות או סתם לא מתחשק לכם להתעסק עם כל זה, פשוט תלחצו על עבור לגלריות של אייקונים משותפים (חץ מס' 1)
ברגע שאתם עומדים על אחת האופציות (כמו Cakes בדוגמא) אתם יכולים לראות את האייקונים בקטגוריה ואם הם נראים לכם, להוסיף אותם אליכם על ידי לחיצה על העתק אלי את סט האייקונים! משמאל.EM_1 אם אתם רוצים להעלות את תיקיית האייקונים שהעלתם לגלריה המשותפת אני מציעה שתשנו את שם התיקיה האייקונים שלי למשהו אחר. בגלריה יש כמה וכמה תיקיות בשם הזה ואם מעתיקים שתי תיקיות או יותר באותו השם זה עושה באגים במערכת אז שימו Heart_01 לכך ואם כבר יש לכם תיקיה בשם האייקונים שלי אז שנו לה את השם לפני שאתם מעתיקים מהגלריה המשותפת תיקיה נוספת באותו השם וכך הלאה.

כשאתם כותבים תגובה, מתחת לחלון הנושא ומתחת לחלון התגובה כתוב אייקונים ועיצובים, לחיצה אחת תפתח לכם את כל הקטגוריות שבחרתם. כל לחיצה על קטגוריה מראה את האייקונים שבה. כל מה שנותר הוא ללחוץ על האייקון ולבחור אותו. שימו לב שבשורת הנושא אםשר להעלות רק אייקונים קטנים ולכן לא כל האייקונים שברשותכם יהיו זמינים לכך.

איך מדגישים וצובעים את האותיות?

דרך אייקונים ועיצובים. לפני הקטע שרוצים להדגיש או לצבוע לוחצים על מודגש או על הצבע ובסוף הקטע לא לשכוח ללחוץ סיום מודגש או סיום צבע.

בהודעה הכתובה זה יראה ככה:


ובפועל זה יראה ככה:

בלה בלה בלה בלה בלה בלה בלה בלה בלה בלה

אפשר לבדוק את התוצאה אם לוחצים על תצוגה מקדימה:אותו הדבר כשמדגישים חלק מהכתוב או שמוסיפים קו תחתון.

אם משתמשים בכמה צבעים חשוב להוסיף סיום צבע אחרי כל אחד מהם, כי סיום צבע מבטל רק צבע אחד בכל פעם.

אגב, רצוי לא לבחור בורוד כי הוא מאוד חלש וקשה לקרוא אותו. גם הצהוב כנ"ל. כשאני משתמשת בצבעים אני בדרך כלל גם בוחרת במודגש בשביל הקריאות.

אם רוצים לכתוב ספויילרים בלבן (הסבר מפורט יותר על ספויילרים בסוף המדריך), בוחרים את הצבע הלבן (נמצא ישר אחרי השחור) ולא לשכוח להוסיף בסיום סיום צבע.

באייקונים ועיצובים אפשר גם לבחור את כיוון הכתיבה (ימין, ממורכז, שמאל) ומופיעות שם כל תיקיות האייקונים שברשותכם.

איך מוסיפים תמונות לתגובה?

אם רוצים להוסיף תמונה מאינטרנט, כמו תמונת המרבד למעלה, כל מה שצריך הוא לכתוב את כתובת האתר שבו התמונה והיא תופיע בתגובה. כדי לוודא אפשר ללחוץ על כפתור תצוגה מוקדמת מעל לחלון ההודעה. אם כתבתם את הכתובת נכון, התמונה אמורה להיות שם.

להעלות תמונה מהמחשב האישי זה קצת יותר מסובך אבל גם לא נורא: בשביל זה צריך להשתמש בשרת אכסון תמונות. הנה כמה אתרים כאלו:

http://imgur.com/
http://imagefra.me/
http://www.2send.us/
http://www.silvup.net/
http://www.siz.co.il/
http://www.imageshack.us/
http://tinypic.com/
http://imagevenue.com

אפשר למצוא עוד הרבה אתרים כאלו ברשת. יכול להיות שלא כל האתרים רלוונטים, ברשת יש שינויים, אז אם אין ברשימה אתר שמתאים או נוח לכם, פשוט חפשו בחבר גוגל - Image Hosting.
אני בדרך כלל משתמשת בקישור הראשון. מעלים את התמונה לשרת, מעתיקים את שורת הכתובות לתגובה כמו קודם והתמונה עולה. שוב, כדאי לוודא בעזרת התצוגה המוקדמת. אם יש לכם אלבומי תמונות בפליקר או בפיקאסה - אותו הדבר.

שימו Heart_01 שאתם תמיד בוחרים את האופציה
Direct Link

שימו Heart_01 2: כשאתם מעלים תמונה לפורום, וודאו שהיא לא גדולה מידי. תמונה ענקית מעוותת את הפורום ומאלצת את מי שפתח את הפוסט לגלול אותו. ברוב השרתים יש את אופציית ה-Resize.

כמובן, תמיד אפשר להעלות תמונות דרך חלון הקבצים למטה אבל אז התמונות לא יהיו חלק אינטגרלי מההודעה (ע"ע העלאת קבצים).

איך מוסיפים סרטון וידאו מיו-טיוב לתגובה?

הכי פשוט בעולם, מעתיקים את הכתובת של הסרטון והוא יופיע במלוא הדרו בתגובה.

קישורים לאינטרנט והעלאת קבצים

גם מאוד פשוט. בטבלה שבתחתית הדף יש אפשרות להפוך טקסט בהודעה לכתובת מייל (בטבלה הראשונית יש מקום לשלושה קישורים, אבל אם לוחצים על עוד קישורים? היא נפתחת ויש מקום לעוד שבעה קישורים, סה"כ 10, אבל... כשתעשו תצוגה מקדימה תראו בכחול רק את שלושת הקישורים הראשונים בטבלה, באג של אג'נדה, אל דאגה. אם הנחתם את הקישורים נכון בטבלה הם יופיעו בהודעה. שימו לב שלכל קישור מופיע V בצד השמאלי של הטבלה כמו בדוגמא, זה מראה שהקישור נקלט).שימו Heart_01: קישורים שהם חלק מהטקסט מופיעים בצבע תכלת מודגש ללא קו תחתון.

כמו כאן למשל:

קישור לגוגל

קישורים רגילים מופיעים בצורה דומה:

http://www.google.co.il/

לחיצה על הטאב הראשון בטבלה תביא אותכם לטבלת העלאת הקבצים. שימו לב שמדובר בקבצי תמונות בלבד שאינם שוקלים יותר מ-500K טבין ותקילין.הטאב האחרון יוביל אותכם למקלדת בעברית, למען יוכלו הגולשים בארצות הערלים לכתוב בשפתנו הקדושה.

Flower_Red אם אתם חברים ביותר מפורום אחד, כדאי ללחוץ על הכפתור עם הכוכב למעלה משמאל הוסף לקהילות המועדפות. כך תוכלו להכנס בנוחות לפורומים דרך הקהילות שלי למעלה.

Flower_Red השירשורים גם הם קופצים כמו בווי-נט ובתפוז, אך בניגוד אליהם, גם שרשור ישן מאוד יקפוץ אם תתווסף אליו הודעה. אם זה לא נוח לכם, הכנסו להגדרות התצוגה ובחרו הצגה לפי תאריך פתיחה. רצוי מאוד מאוד לשנות את הגדרות התצוגה ל-10 שרשורים בעמוד, זה יקל על הגלישה ויפחית את האיטיות.Flower_Red באג'נדה יש גם אופציה של שרשורים עם עוגן שנשארים במקומם למעלה עד שמנהלי הפורום משחררים אותם.

Flower_Red שרשורים נעולים הם שרשורים שננעלו על ידי מנהלי הפורום ולכן אי אפשר להוסיף להם הודעות. בהתאמה - הם גם לא יקפצו.

Flower_Red תיבת המסרים האישיים:
באג'נדה יש תיבת מסרים אישים שבעזרתה אפשר לשוחח באופן פרטי עם כל גולש באתר. התיבה נמצאת למעלה בכותרת:כשאתם נכנסים לתיבת המסרים תראו שכל פעם שמגיבים לכם בפורום המערכת שולחת הודעה. כמו כן אפשר להתכתב דרכה ישירות עם חברי פורום והיא מתפקדת כתיבת דואר של אג'נדה (פרימיטיבית אך יעילה). אם אתם עולים על שם של חבר פורום מופיעה לידו טבלה קטנה ובה האפשרויות הבאות:לחצו על שלח הודעה אישית ותגיעו ישר לשליחת הודעה בתיבת המסרים לאותו חבר פורום שבחרתם.

נוהלי ספויילרים

בפורום טלנובלות אנחנו מאוד רגישים לספויילרים, חלקנו מעוניינים לדעת מה יקרה בפרקים מתקדמים וחלקנו נזהרים מספויילרים כמו מצרעת, אז ע"פ כללי הפורום יש לסמן כל תגובה שמכילה ספויילר בכותרת שלה. לשם כך מומלץ להוריד את תיקית האייקונים Asole©Spoile יש בה הרבה אייקונים לספויילרים, חלקם גדולים ואפשר להשתמש בהם רק בגוף ההודעה כגון:וחלקם קטנים ויכולים להופיע גם בשורת הנושא: Spoiler_09

אם לא כל ההודעה מכילה ספויילר אלא רק חלקה, אפשר לצבוע שורות בלבן (ע"ע איך מדגישים וצובעים את האותיות?) ולראות אותן רק אחרי שעוברים מעליהן עם הסמן.


Flower_Red למי שנתקל בבעיות טכניות - מומלץ לפנות לפורום תמיכה טכנית באג'נדה. יש שם גם מדריכים שימושיים במאמרי הקהילה מצד שמאל. תמיד גם מומלץ למחוק עוגיות, תרופת סבתא שבדרך כלל עוזרת, אם אתם לא יודעים איך, אתם מוזמנים להציץ במדריך למחיקת עוגיות. אפשר גם לפנות אלי במסרים האישיים ואנסה לעזור אם אוכל וכמובן - אתם מוזמנים לשאול שאלות בשרשור הנוכחי.

צאו לדרך!
תוקן על ידי asole 18/3/2011 11:33

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך


אנחנו גם בטוויטר!
צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"
                                       
צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות


המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0151)