שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

Road Number One

Road_Sign Road Number One Road_Sign
פורסם לפני 3749 ימים     מאת iDana     אין תגובות    

הסדרה Road Number One שודרה ברשת MBC בין החודשים יוני-אוגוסט 2010, לציון 60 שנה למלחמת קוריאה.

שם הסדרה מתייחס לדרך מס' 1 – הדרך הראשית הלאומית ששימשה כמעבר העיקרי בעת פריצת המלחמה – מעבר ששימש הן את הכוחות שנעו מהצפון לכיוון סיאול, והן את הכוחות שנעו מהדרום לפיוניאנג. בדרמה, דרך מס' 1 מהווה מיקום סמלי שבו הגיבור פוגש בתבוסה הראשונה שלו וגם מנסה להפוך את הקערה על פיה ולנצח.

בסדרה הושקעו לא פחות מ-10 ביליון וון, והצילומים נמשכו כחצי שנה (והסתיימו לפני תחילת השידור), אבל זה לא עזר לרייטינג. בפרק הראשון הרייטינג עמד על 11.2%, ובהמשך הוא צלל למקומות שאפילו לא מודדים בצורה מדויקת... לדרמה יש בסה"כ 20 פרקים.

העלילה (כולל ספויילרים, בעיקר לפרק הראשון):
הסדרה מתמקדת בשנה הראשונה של מלחמת קוריאה, שפרצה ב-25 ביוני 1950. אבל העלילה מתחילה כמה שנים טובות לפני כן.
לי ג'אנג וו הוא בנם של המשרתים בבית משפחת קים בעיירה יונג'צון. באחת הסצנות הראשונות, בני המשפחה חוצים נחל, ובמקום שהגשר משובש, ג'אנג וו הילד פשוט כורע, והם עוברים על גבו כאילו הוא חלק מהגשר...

לילד הקטן יש כישרון לציור, והוא אוהב במיוחד לצייר את בתם של האדונים, קים סו יון. יום אחד, אחיה של סו יון תופס את המשרת הצעיר מצייר את אחותו בזמן שהיא מתרחצת, ומעניש אותו בכך שהוא פוגע בידו עם כלי כבד, ומשאיר לו צלקת שלא תיעלם. מאז, בכל פעם שג'אנג וו פוחד או מרגיש בודד, היד המצולקת רועדת.

השנים עוברות, סו יון (קים הא-נול, On air) וג'אנג וו (סו ג'י סוב, "קין והבל", Sorry I love you) מתבגרים, מתאהבים Smiley_Love_B ומבלים את רוב זמנם יחד. היא מתחילה ללמוד רפואה, והוא לא מפסיק לצייר אותה – ואומר שהחלום שלו הוא לצייר כל חייו אדם אחד – אותה.

בשלב מסוים הוא מחליט להצטרף לצבא כחייל בשכר, שמתמודד מול לוחמת גרילה של מסתננים ומורדים. סו יון מתנגדת בתוקף, אבל הוא מתעקש כי הוא רוצה להרוויח כסף ולעזור לה לממן את הלימודים. זמן קצר אחר כך מתקבלת הידיעה (המוטעית) על מותו. משום מה (ואל תשאלו אותי למה) הוא לא יוצר איתה קשר לאחר מכן.

קים סו יון השבורה מתקשה להתאושש Eye_Br_Tear, אבל אחרי כמעט שנתיים היא מוכנה לתת צ'אנס לקצין הצעיר שין טה הו (יון קיי סאנג, Who are you), שמגיע לעיירה. הוא עוצר בעדה כשהיא חושבת לקפוץ מהגשר מתוך ייאוש וגעגועים, ובסופו של דבר היא מסכימה להינשא לו.

ערב החתונה המתוכננת, ג'אנג וו חוזר הביתה, רק כדי לגלות שאהובתו עומדת להתחתן עם מישהו אחר. זה קורה בדיוק ב-24 ביוני 1950. המלחמה פורצת למחרת, לפני שהם מספיקים להבהיר את העניינים. ג'אנג וו מוצא את עצמו חוזר לשדה הקרב, בניגוד לרצונו, כשהוא נאלץ להילחם תחת פיקודו של טה-הו, שמהווה את היריב הרומנטי שלו. בינתיים סו יון נעלמת בעקבות אחיה, שחבר במחתרת שתומכת בצפון קוריאה. שני הגברים שמאוהבים בסו יון נלחמים יחד, בקרבות שנראים כמעט אבודים, וממשיכים לחפש אותה כדי לדעת במי משניהם היא תבחר.

שלושת הגיבורים עוברים חוויות קשות, נחשפים לסיטואציות מצמררות בשדה הקרב ומחוצה לו, ונאלצים להתמודד גם עם דילמות מוסריות. בין לבין יש גם הפוגות וקטעים רומנטיים ואפילו משעשעים.

חוות דעתי על הסדרה:

ניגשתי לסדרה הזו בזהירות, כי מצד אחד אני מאוד אוהבת את סו ג'י סוב ומאמינה בו לב_עיניים, ומצד שני הסדרה נחשבת לכישלון רייטינגי מהדהד וגם זכתה לכמה ביקורות קטלניות ברשת.

ההתחלה די חרקה מבחינתי. למרות ההשקעה הרבה שניכרה בצילומים והמשחק המצוין של ג'י סוב – הרגשתי שבניית הסיפור בעייתית. כאילו היוצרים כ"כ מיהרו להגיע לתחילת המלחמה וליחסים הטעונים בין הגיבורים – ובנו הכל בפזיזות, בלי לפתח את מערכות היחסים והאירועים בצורה משכנעת. הם גם שילבו בין פלאשבקים וקפיצות בין עבר והווה, מה שיצר תחושה מבולגנת של דברים שלא כ"כ מתחברים. החיבור הטעון לכאורה בין האהבה למלחמה לא כ"כ עבד מבחינתי.

היו כמה סצנות שלא היו כ"כ הגיוניות בעיניי, ולא ממש הבנתי מה הן תורמות לעלילה. דוגמה לכך היא סצנה (בפרק הראשון) שבה רואים את סו יון במרפאה, מחזיקה תינוק בידיה, ונראה כאילו היא מניקה אותו. כפתורי החולצה שלה פרומים, ואז מגיע למקום טה הו כדי לקחת ציוד רפואי. זו הפעם הראשונה שהיא פוגשת אותו, וטכנית הוא רואה אותה חשופה למדי. סו יון מחייכת אליו חיוך רחב, ומסבירה שהיא עזרה ליילד את התינוק הזה, ולכן הוא קשור אליה במיוחד, ואמא שלו פשוט ביקשה שתעשה בייבי סיטר. נראה לי שההצדקה העיקרית לסצנה הייתה כדי לחשוף קצת מגופה של השחקנית קים הא-נול, ולא בפעם האחרונה בסדרה (זה כמעט מוטיב...).

קטעי הלחימה מאוד מושקעים, אבל הם רבים ועמוסים ולא קלים לצפייה. פצצה הם בהחלט מעבירים את תחושת הכאוס, ולעתים חוסר האונים והפחד שמתלווים ללחימה – כאשר אנשים נאלצים להתמודד עם סיטואציות בלתי נתפסות, שלא פעם נראות אבודות. מעניין לראות את שלל טיפוסי הלוחמים, שחלקם מגלים תושייה ויוזמה שעוזרות להם ולחבריהם לשרוד. חלק מהם הופכים למשפחה, אחים לנשק שיעשו הכל בשביל השני (אבל יש גם כאלה שינצלו כל הזדמנות להתחמק ולהתקדם על חשבונם של אחרים). הסדרה ממחישה את רגעי האימה בשדה הקרב, הכאב הגדול והאשמה של אלה שנשארים בחיים...

האויב משתנה והוא לא קבוע – אלה לא רק הכוחות של צפון קוריאה אלא גם החיילים הסינים שנכנסים בשלב מסוים לתמונה בהמוניהם ומהווים סיפור אחר לגמרי. לפעמים האויב יכול להיות חייל שכביכול נלחם לצדך, וגם החורף האכזרי והמושלג יכול להיות אויב מסוכן וקטלני, במיוחד כשהוא מלווה במחסור במזון ובציוד בסיסי.

בשלב מסוים בסדרה, ואני לא יודעת לשים את האצבע מתי בדיוק זה קרה, הסיפור החל לזרום טוב יותר, והתחברתי רגשית לדמויות הראשיות, ולא רק אליהן. השיא היה בשלושת הפרקים האחרונים, שריתקו אותי למסך, ריגשו אותי וגרמו לי להזיל דמעות Eye_Br_Tear. אהבתי את הסצנות הרומנטיות היפות (ספיישל תמונות קטן ומספיילר יבוא בהודעה נפרדת), ואת מערכת היחסים שנרקמה בין שלושת הגיבורים הראשיים ועברה לא מעט שינויים ותהפוכות.

והכי אהבתי את סו ג'י סוב בסדרה הזו לב_עיניים... יש לו נוכחות חזקה, כמעט מהפנטת, וגם בסדרה הזו התרשמתי מהיכולת שלו להעביר מנעד של רגשות בצורה כ"כ משכנעת. לפעמים הוא ילד פרוע ושובב, לפעמים גבר מיוסר, חייל ומפקד ממוקד במטרה, אדם אבוד ושבור שמגלה את התקווה מחדש... לקים הא-נול לקח לי זמן להתרגל, אבל למדתי לחבב אותה והייתה לה כימיה טובה עם ג'י סוב (עד כדי כך שמעריציה ממשיכים לחפש סימנים לרומן ביניהם גם מחוץ לסדרה). יון קיי סאנג עשה גם הוא עבודה טובה, אבל התפקיד שלו היה פחות מאתגר לדעתי. והייתה גם סוללה מכובדת של שחקני משנה טובים שתרמו למאמץ המלחמתי.

נראה לי שהצילומים (שנמשכו חצי שנה כאמור) היו טירונות מפרכת עבור השחקנים, יותר מפרכת מהטירונות האמיתית שחוו בצבא דרום קוריאה... הם צילמו בשלג, בתנאים קשים ועם לא מעט סצנות פיזיות תובעניות והרבה ג'יפה מסביב. אני חייבת לציין שג'י סוב נראה מהמם Smiley_Love_A כמעט בכל מצב בעיניי – בגשם, בשלג, באבק, כשהוא לא מגולח, מזיע ומלוכלך בגריז, בבוץ ומי יודע מה עוד...

הטריילר המורחב (והמספיילר):

תוקן על ידי iDana 23/10/2010 21:45

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1094)